Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyre inkább kacsintgatok a...

Egyre inkább kacsintgatok a kereszténység felé, mióta a Nyugat ennyire károsan liberális. Ti is így vagytok ezzel?

Figyelt kérdés

Azt veszem észre magamon, hogy minél többet látom, hogy milyen a mai Nyugat-Európa, és milyenek az egyes, elsősorban 1980 óta született balliberális amerikai fiatalok, pl. az SJW-k, a Metoo-mozgalom tagjai, és a harmadik és negyedik hullámú feministák, úgy egyre szimpatikusabb számomra a keresztény vallás, egyre inkább vallásosnak érzem magam, mert még mindig szimpatikusabb eszme, mint amiben a nyugati liberálisok hisznek. Amikor hallgatom egy pap beszédét, békét és rendet érzek, amikor meg nyugati hipszterek és fiatal politikai aktivisták ordítozását, csak káoszt és idegességet.



Egyre gyakrabban járok a templomba, és olvasom a Bibliát, hallgatok egyházi rádiókat.

Elsősorban a katolikus és az ortodox egyházat tartom elfogadhatónak, de a konzervatívabb protestánsokkal pl. a reformátusokkal sincs bajom (magam is katolikus vagyok).

Az amerikai neoprotestánsoktól pl. Hit Gyülekezete, Jehovai tanúi, az Isten mentsen meg!


Van itt valaki aki hasonló cipőben jár? Régen nem volt annyira vallásos, de most a vallás támaszt és értékeket ad neki ebben az egyre zűrzavarosabb világban?



2018. jún. 5. 15:29
1 2 3 4
 1/39 anonim válasza:
55%

Én nem vagyok így, a vallást mindig is a tömeg irányítóeszközének tartottam, viszont engem is kiráz a hideg ezektől a SJW-tól, meg az ilyen félig borotvált, pink hajú feministáktól.


De egyébként teljesen meg tudlak érteni ilyen szempontból, én egyre inkább próbálom magam kivonni a közéletből.

2018. jún. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
77%
Nem, engem még mindig teljesen hidegen hagy vallás :) 27/F
2018. jún. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
52%
Tehát jó a kereszténység, de azért nem mindegy, milyen kereszény... :D
2018. jún. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
52%
Igen, én is egyre jobban tízparancsolattal akarom gyógyítani a rákot a lipcsik miatt.
2018. jún. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
54%

"Egyre gyakrabban járok a templomba, és olvasom a Bibliát, hallgatok egyházi rádiókat."

Nagyapámnál csak 70 éves kor után kezdődött el ez az egész, nálad elég korán beállt.

2018. jún. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
51%
Az egyik nem ellentéte a másiknak. Mert én nem támogatom a liberális elveket még nem leszek vallásos. Képmutatás az egész templombajárás is. Talán ha egy százalékuk él igaz hitű életet a templombajérók közül.
2018. jún. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
65%
Én keresztény vagyok, és a Fidesz hatására kezdek egyre jobban kiábrándulni a vallásból.
2018. jún. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
55%

Én keresztény vagyok, és ehhez a politikának semmi köze. Akkor is az volnék, ha az mszp kormányozna, és akkor is az volnék, ha Európában felszívódna az összes liberális párt.

De alapvetően értem mire gondolsz, nekem is minden alapból szimpatikus, amitől egy liberálist kiráz a hideg. Ez teljesen normális reakció. ?)

2018. jún. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
65%

A kereszyténség az bír egy értékrenddel, így a politikában is ad támaszt. De ez NEM szabad hogy az elsődleges célja legyen a vallásosságodnak. Ne ezért legyél keresztyén!


Ami ugyanis keresztyén szempontból a bukfenc abban amit leírsz, hogy odáig rendben hogy te elutasítod a "liberális fertőt". Szép megállapítás hogy a genderfluid feministák eltávolodtak Istentől, de mi van veled? Te pl. soha nem hazudtál / loptál / gyűlöltél / stb. (csak hogy a népszerűbb vétkeket említsem)? Te megbántad-e bűneidet és bízol-e Krisztusban, hogy helyetted "vitte el a balhét" a kereszten? Illetve hagyod-e Istent hogy a te életedet alakítsa úgy ahogy ő szeretné?

2018. jún. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
56%
Nem tudom, én alkalmasnak tartom magamat önálló gondolatok megformálására és nem szorulok rá, hogy valamit vakon kövessek. Így nem azonosulok se a szélsőséges liberalizmussal se a kereszténységgel mégis élek...
2018. jún. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!