Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor lesz végre legalább...

Mikor lesz végre legalább tervbe véve az alapjövedelem kis hazánkban?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy itt mindenki a munka hősének tartja magát, de kíváncsi lennék hogyan van idejük folyton ide irogatni ha annyit dolgoznak..:D De mondjuk ez magánügy...


Az alapjövedelem szükségessége már régen vitán felül áll, azt megértem hogy nem értik meg azok, akik egy más rendszerben szocializálódtak és kisdobosnak kelett beöltözniük, de a világ változik és mások lettek az erőviszonyok is. Ma már nem csak munkával lehet pénzt keresni, hanem vannak rá jó alternatívák is pl. a tőzsde vagy a bitcoin vagy ehhez hasonló új vivmányok amikkel egész jól ki lehet jönni, ha elég ügyes hozzá az ember. Sokan nem alkalmasak valódi pénzt hozó munkákra, ők többynire gyárakban robotolnak minimálbéréért, de lehet sokal többre mennének, ha munka helyett valami mással foglalkoznának, avagy a munka nem biztos hogy mindenkinek kifizetődő tevékenység annyira. Ti hogyan látjátok ezt?



2018. jún. 5. 22:49
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
86%

Hogy jön pl..a BitCoin az alapjövedelemhez? Most is megteheted, hogy nem dolgozol hanem BitCoinozol, tőzsdézel, hasonlót csinálsz.


Én nem támogatom: engem, mint dolgozó embert arra sarkalna, hogy ha mások munka nélkül is kapnak pénzz, akkor én se dolgozok tovább.

Na de ha mindenki így gondolkodna lenne baj a világban...

2018. jún. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
95%
Győzd kivárni! :P
2018. jún. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
70%

Remélem soha.

1. hagy ne te szabd meg, hogy bárki a szabadidejét mivel tölti!

2. az alapjövedelem szükségessége esetleg csak abban az értelemben állhat vitán felül - hogy tévedés, szükségtelen, káros a társadalmakra nézve és rossz lenne bevezetni. Semmi más nincs "vitán felül" még ki sem próbálták sehol. Attól, hogy egyes köröknek jelenleg ez az új dilihoppjuk és a saját köreikben mindig megtapsolják őket ha szóba hozzák, attól még nem lesz sem jó, sem értelmes, sem hasznos dolog.

Pontosan ez okozza a vlág romlását, hogy egyrészt nem tekinted te munkának azt, amikor valaki a tőzsdén fotrgatja a pénzt, másrészt mert elfogadod, hogy munka nélkül juthat jövedelemhez és ezt tekinted követendőnek.

Ahogyan fogalmad sincsen arról, hogy a bitcoin-nak csak akkor van értéke, vásárlóereje, ha valaki hajlandó adni érte valamit. Olyasmit, amit viszont valaki munkával állított elő. Másképpen csak annyit ér, mint a monopoly pénzek - játékra valók, nem vásárlásra.

Ahogyan nem érted, hogy a tőzsdén a nyereség, bizony valakinek a veszteségéből ered és azt a pénzét veszíti el, amit munkával keresett meg előtte.

Mi az, hogy "nem alkalmasak valódi pénzt hozó munkákra, ők gyárakban robotolnak.." miért? Szerinted minyonért vagy tojásért dolgoznak az emberek a gyárakban? A minimálbér csak kevés pénz, nem pedig "nem valódi pénz"!

Mi mással foglalkozzon a gyári munkás vagy a takarító? Menjen ő is tőzsdézni?

Akkor mit gondolsz, neked honnan lesz bármid is amit megveszel, megeszel? Ki fogja kitakarítani a környezetedet?

Tedd már egy kicsit rendbe a gondolataidat a világról!

MINDEN valakinek a munkája révén jön létre.

Az élelmiszer, az út, a tisztaság, a rövid haj, a gyógyszer, a tőzsdei részvényeladás és még ez az internetes fórum is ahol írogathatsz.

Csak te nem látod, hogy mások mennyit dolgoznak ezekért.

A munkának nincs alternatívája, mert ha nincs munka, akkor nincs semmi.

Ahogyan ha nincs aki termel, dolgozik, értéket állít elő és adót fizet a béréből, jövedelméből - akkor nincs pénz amit szét lehetne osztani alapjövedelemként.

Most az a nagy sirám, hogy kevés a munkanlküli segély, nincs elég kórház, nem adnak eleget az adóból az oktatásra, nem fizetnek eleget az állami alkalmazottaknak stb. stb. Mégis miből lenne pénz még ezeken felül arra is, hogy mindenkinek, munka nélkül, elvárás nélkül adjanak alapjövedelmet?

Nagy a katyvasz, úgy látom.

2018. jún. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
72%

Elárulok egy nagy titkot: a tőzsde nem új találmány.:DD A kriptovalutákról meg inkább ne firkálj, mert én ugyan voltam kisdobos, de sokkal többet tudok róluk, mint te, aki a megnyilvánulásodból ítélve síkhülye vagy a témához.


Amúgy biztosan meg fogsz lepődni, mert erről még sose hallottál otthon a panelben, de léteznek kvalifikált munkák is, amik igencsak kifizetődőek, és még élvezetesek is. Igaz, ezekhez kevés a pofádat tátani, hogy majd csak belehullik egyszer egy kis alapjövedelem.:D

2018. jún. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
91%

Jól hangzik, de miből?


Bocsi a cinizmusért, de a legvalószínűbbnek akkor látnám az alapjövedelmet ha találnánk egy óriási olajmezőt Magyarország alatt, és az állam nem tudna mit csinálni a sok pénzzel.

2018. jún. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 meszike91 ***** válasza:
69%
Munkaerőhiány van. Ilyen helyzetben kifejezetten ártalmas volna az alapjövedelem, mert csak rontaná a munkamorált. A fedezet amúgy honnan volna hozzá?
2018. jún. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
82%

Még Svájcban sem szavazták meg...

1. Mi alapján osztanád szét, állapítanád meg az alapjövedelem mértékét?

2. Mivel motiválnád az embereket, hogy legyen, aki dolgozzon? A robotokat programozni kell, karbantartani. Ráadásul nem minden robotizálható. Legalábbis még nem.

2018. jún. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
67%
Mintha csak olyan egyszerű lenne hogy holnaptól mindenki tőzsdézik. Másik meg én pl dolgozom de nem tekintem magam a munka hősének. Sőt azért vagyok gyakran itt fenn mert a munkahelyen is látogatom az oldalt. Meg otthon is meg most horgászat közben is. És honnan veszed hogy a gyárakban minimálbért adnak? Nettó kétszázért se találnak már melóst nem még minimálbérért.
2018. jún. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
63%
Egyébként meg inkább aludj vár holnap a közmunka. Nehogy elkéss mert kapsz a munkafelügyelőtől.
2018. jún. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim válasza:
43%
Amint a fidesz ki lesz vágva.
2018. jún. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!