Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha nem fizetnek ki megtagadhat...

Ha nem fizetnek ki megtagadhatom a munkát?

Figyelt kérdés
Nem erkölcsileg, hanem jogi szempontból érdekelne a dolog. Aláírtunk egy szerződést, amiben meg volt határozva a bérem. A béremet már több hónapja nem kaptam meg. Mindig csak ígérgetnek meg elejében hasonló mesékkel hitegettek, hogy valahol biztos elakadt a pénz. Közöltem a munkáltatóval, hogy ha a következő hónapban sem érkezik meg a pénzem, akkor nem vagyok hajlandó dolgozni a továbbiakban. Meg lettem fenyegetve, hogy ha nem megyek be dolgozni akkor beperelnek, mert azzal a cégnek kárt okozok. Valóban kár okozásnak számít az ha nem állok munkába? És tényegesen perelhetnek abban az esetben is, ha a fizetésemet nem kaptam meg a munkámért?

2018. jún. 10. 12:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A szerződés mindkét oldalt kötelezi. A munkádért bér jár. Gondolom, nincs olyan a szerződésben pl., hogy évente egyszer fizet, vagy akkor is dolgoznod kell, ha nem fizet, hanem a szokásos módon, havonta kapod a béredet. Ha a munkáltató nem fizet, akkor szerződést szeg. Az ő hibájából felmondhatod a szerződést. Jogászt érdemes bevonnod.
2018. jún. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem, sőt akár azonnali hatállyal fel is mondhatsz erre hivatkozva.

Itt érthetően le van írva, hogy mikor mi történik.

[link]

Több hónapos nem fizetés esetén pedig érdemes olyan embert felkeresni, akinek a munkához kapcsolódó jogi ügyek a szakterülete.

2018. jún. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, megtagadhatod a munkát és akár azonnal hatállyal fel is mondhatsz ha akarsz. Pörölni pörölhetnek, de garantáltan el fogják bukni és még a gatyájuk is rámegy.
2018. jún. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Már régen lépned kellett volna (Munkaügyi bíróság), mert ha mondjuk nem tudtak kifizetni 100-at, akkor 500-at még úgysem fognak, csak egyre messzebb kerülsz az adósságuk halmozásával a követelésedtől.

És még ők fenyegetnek?

A Munkaügyi Bíróság kezdeményezheti a cég felszámolását és abból a munkabérek rendezését.

2018. jún. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
32%
Most a törpe majd az alaptörvényébe beleteszi, hogy ne tehesd, hanem ingyen is kötelező lesz dolgozni, mert válság fenyeget. Gondolom ő csinálja....
2018. jún. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem kicsit érdekes belegondolni, hogy valaki több hónapja nem kapott bért és még nem mondott fel/dolgozik stb. Ha tényleg ilyen szöveggel jöttek, hogy elakadt a pénz és tényleg nem fizetnek több hónapja akkor szerintem neked kellene fenyegetni, nem nekik. Illetve bejelentést is kellene tenni ellenük.
2018. jún. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mi ebben olyan furcsa? Korábban is előfordult már egy másik munkahelyemen, hogy ténylegesen problémák voltak a fizetéssel és csak a következő hónapban kaptam meg az előző havi fizetésemet is bár igaz, hogy ott kárpótlásul egy havi fizetésem 10%-ával többet fizettek. Olyan még nem fordult elő, hogy ténylegesen nem fizettek ki és én jóhiszeműen most is elhittem, hogy ki leszek fizetve.
2018. jún. 11. 14:07
 8/11 anonim ***** válasza:

tegnap 14:07


Viszont most több hónapja nem érkezett meg a fizetés a kérdés szövege szerint. Szerintem nyilvánvaló, hogy ha az embert nem fizetik ki hónapok óta, akkor ott a cégnek nincs joga még fenyegetőzni ilyennel (kivéve persze ha valami speciális eset állna fent).

2018. jún. 12. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Miből élsz? Mert a boltban azért nem kapsz kenyeret, mert a munkaadód nem fizetett ki. Pont tesz rá magasról. A szolgáltatók úgyszintén.
2018. jún. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Mindig van annyi félretett pénzem az előző esetekből tanulva, hogy tudjak éldegélni zűrös időszakokban. De nem hiszem hogy ez releváns.
2018. jún. 20. 19:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!