Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem jöttek rá, hogy így nem...

Nem jöttek rá, hogy így nem fog nőni a gyermekvállalási kedv? Tényleg ilyen ostoba a kormány?

Figyelt kérdés

Ezt harsogja minden kormánypárti nagyokos, hogy a családi adókedvezmény, CSOK stb. mennyire ösztönzi a párokat arra, hogy több gyereket vállaljanak.


Csak egy nagyon fontos dolgot felejtettek el az urak : hogy odáig el is kell jutni. Mit értek ez alatt? Azt, hogy amíg én és a párom friss diplomásként (mérnök és pedagógus) vidéken ilyen szánalmasan keveset keresünk, addig nem fogunk tudni még egy gyereket sem bevállalni. Mert nincs meg hozzá az anyagi háttér. Nem tudunk annyit félretenni. Ketten azért még megélünk, de nincs annyi tartalékunk, hogy belevágjunk. Még össze is kéne házasodni előtte, az meg még több pénz. Addig meg kitörölhetem a családi adókedvezménnyel. És mit szóljanak azok, akik csak egy szakmunkás minimálbért kapnak? Ők meg aztán főleg nem fognak a semmibe gyereket szülni.


És akkor még olyan luxus dolgokról ne is álmodjunk, hogy új autó, meg saját ház. Ugye? Mert hogy képzeljük mi azt?!


Béreket kéne emelni! Nem ilyen szánalmas mértékben! 8 év alatt csak pár tízezer...szánalmas alamizsna. Amíg az 5 számjegyű bérek 1-essel kezdődnek addig nincs miről beszélni. Minimum meg kéne duplázni a mostani minimálbért. Nem lehet máról holnapra, ez igaz DE! A kormány nem mutatott hajlandóságot 8 év alatt erre. Csak ígérgetett. Már rég kijött a térség a válságból. Bezzeg a sportba ömlenek a milliárdok, arra van forrás. Csak ami fontos arra nem.


2018. jún. 21. 11:13
1 2 3 4 5
 1/41 Koplárovics Béci ***** válasza:
48%
Mikor jössz rá, hogy a bérek emelése SEM ér semmit? Lásd Nyugat-Európa. 3-4-5-6x annyit keresnek, mint mi, mégis fogynak, kivéve a bevándorlók. Ezt mivel magyarázod?
2018. jún. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
53%

A legnagyobb tisztelettel: a saját ügyetlenkedésetek és életrevalótlanságotok miatt nanehogymár a kormány legyen a főgonosz.


"...én és a párom friss diplomásként (mérnök és pedagógus) vidéken ilyen szánalmasan keveset keresünk, addig nem fogunk tudni még egy gyereket sem bevállaln"


Három gyermekkori barátom mérnök, és 250-300 között volt az alap NETTÓ bérük. Ettől CSAK magasabb ajánlatokat kaptak. Fél év után +100 nettó emelés természetesen már járt nekik. Én nem tudom milyen mérnök lehetsz, de nagyon ügyetlennek kell ahhoz lenni, hogy szar fizetést kapjál akár pályakezdőként. Ha vidéken ennyire rossz, akkor mi a fenéért nem költözöl fel pestre? Nem akarsz? Lusta vagy? Akkor miért mást hibáztatsz?


A párod pedadógus. Hát igen. Ha állami alkalmazott, akkor a bére körülbelül a sarki ABC eladójáéval azonos, de lehet ő jobban keres nála, SAJNOS. Igen ez az állam hibája, de a szakmát viszont ő válaszotta úgy, hogy ezt előre tudta.


Ha pedig minden kötél szakad, akkor külföld. Mérnökként a világ összes pénzét megkeresheted, míg a barátnőd azt csinál amit akar.


Ez a pénz része.


Gyerek téma: ismerek olyat, akik fejenként keresnek 140 ezret, és boldogságban - szeretetben nevelik a gyermeküket. Nem azt mondom, hogy ez a példa, de nem a pénz számít. Amúgy meg ha több gyereket akartok, akkor a fenti fizetéses dologhoz még az is hozzá jön, hogy kapod a CSOKos pénzt. Mi kell még? Előre kell nézni, csinálni kell és nem siránkozni. Máshogy nem megy.

2018. jún. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:
#1 Mikor jössz rá, hogy ott már évtizedek óta megvan hozzá a szükséges életszínvonal?
2018. jún. 21. 11:23
 4/41 anonim ***** válasza:
79%
Nem szabad mindent az államtól várni, ilyen mentalitással téged sem nemzettek volna meg. Kapitalizmus van
2018. jún. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:

#2 képzeld el, először megpróbáltuk itthon. Itt vannak a szüleink, a rokonaink.


Én nem várok a kormányra, ne értsen félre senki. A többi sorstársamra gondoltam. Amint összeszedünk annyi pénzt húzunk ki külföldre.


De nem velem foglalkozzunk könyörgöm. Hanem azzal, hogy miért nem hajlandó a kormány belátni, higy ilyen bérek mellett nincs jövőnk itt.

2018. jún. 21. 11:29
 6/41 anonim ***** válasza:
87%

# 5


Kivel foglalkozzunk, ha nem veled? Idejöttél, hisztis hangvételben kérdeztél, és ki a maga belátása szerint segítséget nyújt neked.


Mással ne foglalkozzál és más nevében ne beszélj ha nem kérnek meg rá. Én is itt élek, én mérnök sem vagyok, még is intéztem magamnak egy viszonylag jó fizetést, lakást stb. Igaz, hogy hónapokig nem aludtam, de elintéztem legálisan. Megdolgoztam érte ha így tetszik.


Akkor miért is kéne veled egyetértenem?

2018. jún. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
40%
Testvérem. 53 ezret keresek közmunkásként, 4 gyerekem van és az asszony várja már az ötödiket. Nem a béreken múlik.
2018. jún. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
78%

# 7


Neki egész egyszerűen az a problémája, hogy azt hiszi ha kijön az egyetemről majd 700-800 ezres fizetést fog kapni azonnal. Hát elárulom azért is meg kell dolgozni. Mérnökként olyan 4-5 évet. De ha ezt megteszed még így is négyszer annyit fogsz keresni mint az átlag. Bár ilyen mentalitással...

2018. jún. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
77%

"Hanem azzal, hogy miért nem hajlandó a kormány belátni, higy ilyen bérek mellett nincs jövőnk itt."

A jövőjét mindenki magának intézi.

Ha nem elég amit keresel 2 lehetőséged van,

1. visszaveszel az igényekből, vagy

2. elkezdesz jobban fizető állást keresni, tanulni, képezni magad.


Ha nem elég az állami fizetés ki kell menni a (szabad)munkapiacra, vagy tökösnek kell lenni és elmenni vállalkozónak. Már ha tényleg mérnök a párod ezzel nem lehet gond, mert tényleg hiány van jó mérnökökből.

Bár a bádogos keresettebb.

2018. jún. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
72%

Alapvetően marhaságokat beszélsz.

A kormány senki helyett nem akarhat gyereket és senkit nem is tud rávenni hogy akarjon akár egyet, akár többet.

A jelenlegi intézkedések azoknak szólnak akik szeretnének gyereket, csak nem tudják vállalni valamilyen ok miatt. Akik 3 gyereket szeretnének majd valamikor, de nem lenne nekik mert nem tudnak lakást szerezni hozzá, azoknak ott a CSOK 10 milliós támogatása és a 10 milliós kedvezményes hitele.

Akik szeretnének kistestvért, de eddig nem tették meg mert hiába van 2 gyerekkel gyes-en, gyed-en az anya, attól nem kap több pénzt, most a gyed-extra lehetővé teszi, hogy mindkét gyerekre megkapja a támogatást akkor is ha az egyik után már folyósítják. Ahogyan ha dolgozni szeretne akárrészmunkaidőben, akár teljes ellátással, akkor sem veszíti el ezt a kedvezményét mellette.

A családi adókedvezmény a gyerekek felnevelésében ad segítséget, ha 3 gyerek van, akkor az adókedvezmény maga akkora, hogy a legkisebb gyermek ellátását szinte fedezni lehet belőle.

De mindezek nem azokat fogják (és akarják) befolyásolni akiknek eszük ágában sincsen gyereket szülni, nevelni - azoknak SEGÍTSÉG, akik akarnak. Ahhoz segítség, hogy megtehessék, amit ők maguk is szeretnének.

De az államnak sem nem dolga, sem nincs rá lehetősége, hogy a gyerekek nevelésének költségeit teljesen átvegye a szüleiktől.

Amúgy mehettek a világba nyugodtan, sehol ilyen családbarát rendszert nem fogtok találni. Kíváncsian várom hogyan oldjátok meg, hogy a gyerekeknek nincsen államilag finanszírozott óvodai ellátása csak 5 éves kortól, hogy onnan és az iskolából is el kell hozni a tanítás végén, 1-2 óra magasságában, miközben a munkaidő 5-ig vagy tovább tart. Mit kezdetek azzal hogy a nőnek csak pár hónap szülési szabadság jár - ha jár, és ha otthon marad a gyerekével, akkor 1 fizetésből kell mindent biztosítani. Hogy nincs olyan gyermekorvosi hálózat, mint itthon - de már a terhesség idején sincsen az a védőnői szolgálat.

Meg várom azt a pillanatot amikor rájöttök, hogy a béreket nem az állam határozza meg, hanem a munkaadó. Bárahogyolvaslak, ez nem fog bekövetkezni egy jó ideig. Főleg, hogy képes voltál leírni, hogy ez a kormányzat semmit nem tett a bérek emelkedéséért az emúlt 8 évében, mikor az átlagbér 200 ezerről 300 ezerre nőtt.

2018. jún. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!