Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jövőre valóban nem lesz...

Jövőre valóban nem lesz minimálbér és garantált bérminimum emelés vagy csak 3-4%-os?

Figyelt kérdés
Már elakarják halasztani a SZOCHO csökkentését, a szakszervezet felakarja rúgni a kormánnyal kötött megállapodást. Varga Mihály szerint már nincs akkora tere a béremelésnek mint korábban.
2018. jún. 27. 15:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%
Választási alamizsna osztás megvolt, most 4 évre kuss legyen a rabszolgáknak.
2018. jún. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%

Én legutóbb csak 2%-ról olvastam.


Egyébként valóban nem várható komoly emelés, aki nem volt teljesen beleszerelmesedve a Fideszbe az tudta, hogy 2017-18 választási év osztogatással, most választási évek utáni költségvetés jön fosztogatással. Ezt eddig hozzák is, mint adóemelések, a cafetéria lényegi megszüntetése, jövőre a reális cél az lesz, hogy ne legyen reálbér csökkenés és szerintem sokaknál még ez sem fog összejönni.

2018. jún. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
3%
A minimálbért inkább megszüntetni kéne! Sose értem hogyan képesek ennyire minden racionálitást nélkülöző koncepciók életben maradni, mint a minimálbér.
2018. jún. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%

#3!

Kérdés ilyen világlátással hogy tudsz te életben maradni?


Magyarázzuk el neked kisdednek, hogy mire való a minimálbér?

2018. jún. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
2%
A minimálbér nem jó semmire, felesleges magyarázni.
2018. jún. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Senki nem gondolta, hogy a 2017-2018-ashoz hasonló mértékű emelés lesz az idők végezetéig.
2018. jún. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
#5! Neked lehet.
2018. jún. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

"#5! Neked lehet."

Mindenkinek káros. Nem old meg valódi problémát csak újakat csinál. Csak azok erőltetik, akik félre értik a gazdaság működését.

Persze lehet itt feleselgetni a végtelenségig, hogy "De az jó!", de helyette érdemesebb lenne tájékozódni a témában. Kevesebb szegény ember lenne és az emberek többet keresnének, ha nem lenne államilag előírt minimálbér.


Milton Friedman, nobel díjas közgazdász:

https://www.youtube.com/watch?v=ca8Z__o52sk


Thomas Sowell, neves közgazdász:

https://www.youtube.com/watch?v=r4SIEl1j8e4


Walter E. Williams, neves közgazdász:

https://www.youtube.com/watch?v=z8uz3uafMe0

2018. jún. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

#8

Na, ezt azért jó lenne ha itt is kifejtenéd, hogy miképpen is csökkentené a szegények számát az, ha nem lenne minimálbér - vagyis legkisebb bér, amit a teljes munkaidőben foglalkozatottnak adni lehet.

Már csak azért is érdeklődve várom, mert senki nem tiltja meg, hogy a minimálbérnél többet fizessenek a munkaadók legkisebb bérként, érdekes módon mégis mindig tömegesen vannak olyanok, akik ezt a legkisebb bért, a minimálbért kapják és csak akkor keresnek többet ha hivatalosan emelkedik.

Kíváncsi vagyok hogyan biztosíthatná a lekisebb bér eltörlése azt, hogy sokkal nagyobb bérek legyenek a piac kínálatában a korábbi munkáért cserébe.

2018. jún. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"ezt azért jó lenne ha itt is kifejtenéd"

Minek raktam be 3 videót is?

2018. jún. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!