Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ellenzék miért reménykedik...

Az ellenzék miért reménykedik még abban, hogy megbukik a Fidesz? Miért nem építenek ellenzékiek egy normális pártot?

Figyelt kérdés

Ahogy észrevettem, a politikában az lenne a normális hozzáállás, hogy a politikusok/pártok véleményüket hangoztatva hasonló gondolkodású választópolgárokat állítsanak maguk mögé, ezzel növelve népszerűségüket és esetlegesen kormányra kerülni egy választás alkalmával.


A magyar ellenzék viszont most sem csinál mást, csak szidja a kormányt. Ha a kormány hoz egy intézkedést, akkor azt muszáj szidni, az semmiképpen nem jó, mert (monnyon le/buktassuk meg/mocskosorbán/diktatúra/mer'azorbán). Az ellenzék kampánya ebben ki is fújt, nem tudnak felmutatni semmilyen eredményt az elmúlt 8 évben. Nem szégyen, hogy az ellenzék még mindig a Fideszben látja a jövőjét (a Fidesz bukása az ellenzék felemelkedésével járna)?

Nem szégyen, hogy az ellenzék egyetlen ütőkártyája (már ha lehet annak hívni) Orbán Viktor és a Fidesz mocskolása?


Lehet mutogatni, hogy a kormány is ezt csinálja, de ők vannak jobb helyzetben. Ezen kéne felülkerekedni.



2018. jún. 30. 13:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
35%

1, Mi az a "normális párt"?

2, Ha lenne "normális párt", ti akkor is a Fideszre szavaznátok, mert fanatizálva vagytok.

Akkor miről is beszélünk tulajdonképpen?

2018. jún. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
43%
Mert a fidesz nem életképes. Más lehetősége nem igazán van, mint megbukni.
2018. jún. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
53%

"A magyar ellenzék viszont most sem csinál mást, csak szidja a kormányt. Ha a kormány hoz egy intézkedést, akkor azt muszáj szidni, az semmiképpen nem jó, mert (monnyon le/buktassuk meg/mocskosorbán/diktatúra/mer'azorbán). Az ellenzék kampánya ebben ki is fújt, nem tudnak felmutatni semmilyen eredményt az elmúlt 8 évben."


Ez annyira ismerős nekem a 2002-2010 közötti időszakból...

2018. jún. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

"2, Ha lenne "normális párt", ti akkor is a Fideszre szavaznátok, mert fanatizálva vagytok."


Ja, tehát a drága ellenzéknek úgyis semmi esélye, mert a szavazók a hülyék. Értem én. Csak ezzel a mentalitással nehogy elhiggyétek, hogy valaki szavazni is akar majd az ellenzéki pártok valamelyikére.

A személyeskedést pedig kikérem magamnak.


"Mert a fidesz nem életképes. Más lehetősége nem igazán van, mint megbukni."


Tehát a kérdésre nem tudsz ellenzékiként érdemben válaszolni. Csak akkor miért írsz egyáltalán?


"Ez annyira ismerős nekem a 2002-2010 közötti időszakból..."


Lehet a múlton gondolkozni, lehet mutogatni, attól még nem lesz jobb az ellenzék helyzete: 10 év alatt egyik ellenzéki párt sem tudott erősödni, sőt, gyengültek. Egyedül Gyurcsány "beszédhiba" Ferencnek sikerült, neki jelentősen. Akkor még mindig ő az igazi mozgatórugója az ellenzéki szavazóknak?

2018. jún. 30. 13:24
 5/17 anonim ***** válasza:
63%
Az ellenzék jól begyulladna, ha megbukna a Fidesz. Ötlete nem lenne hirtelen, hogy mit csináljon.
2018. jún. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
42%

"Ja, tehát a drága ellenzéknek úgyis semmi esélye, mert a szavazók a hülyék. Értem én. Csak ezzel a mentalitással nehogy elhiggyétek, hogy valaki szavazni is akar majd az ellenzéki pártok valamelyikére."


Felőlem azt csináltok, amit akartok. Tudom, hogy reménytelenek vagytok (le is írtam az 1. válaszomban) és semmi esély titeket kizökkenteni abból a mesevilágból, amit felépítettetek itt magatoknak ezen a 93 ezer km²-en.

Majd a körülmények elintéznek titeket, ahogy a diktatúrákat szokták. Személy szerint én nem aggódom, mert számos családtagom él külföldön és ha akarok, akkor bármikor leléphetek az országotokból és messziről röhögve nézhetem végig, ahogy az országotok bedől.

2018. jún. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
54%

Ami itt bedőlt, az a libsi elit.



Tizenkét éves csúcson a magyar gazdasági növekedés


Tavaly átlagosan (szezonálisan és naptárhatással kiigazítva) 4,2%-kal bővült a magyar gazdaság, ez a mutató 2005 óta nem járt ilyen magasan.


[link]

2018. jún. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
38%

"Lehet a múlton gondolkozni, lehet mutogatni, attól még nem lesz jobb az ellenzék helyzete: 10 év alatt egyik ellenzéki párt sem tudott erősödni, sőt, gyengültek."


Nem is fog megerősödni egy ellenzéki párt sem, amíg a Fidesz a teljes magyar állam anyagi erőforrásaival és törvénykezésével darabokra cincálja közülük azokat, amik komolyabban veszélyt jelenthetnének rájuk.

Szóval erről ennyit. Mondom, majd a külső körülmények megbuktatnak titeket, ahogy eddig az összes diktatúrát is megbuktatták. Vagy ha mégsem, akkor egy diktatúra keretein belül elszegényedés vár az országra. Ez ennyire egyszerű és bármennyit is kínlódsz, akárhányszor leírod, hogy "bibibííí, nyenyenyeee, akkor sem fogtok már kormányra kerülniii, nyenyeee!" ez engem továbbra sem érint, mert akármikor pattanhatok innen. Ha azt hiszed, hogy nem kizárólag magatok alatt vágjátok a fát, akkor erősen tévedsz.

2018. jún. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

#6. Mint látszik, az ellenzéknek egyetlen ütőkártyája a személyeskedés a lejáratás. Nem érdemes vitatkozni, érveket nem hozol fel, a kérdésre nem válaszolsz. Nem tudsz egy ellenzéki pártot, egy embert felmutatni, aki át tudná venni a kormányt, aki kormányozni tudna. Ezért marad az, hogy szidjátok a kormányt. Nincs egy ellenzéki párt, amire nyugodt szívvel szavaznál? Elvesztetted a hited az ellenzékben?

Az pedig, hogy külföldre mész vagy melyik családtagjaid vannak külföldön, hogyan tartozik a kérdéshez? Teljesen irreleváns.

2018. jún. 30. 13:35
 10/17 anonim ***** válasza:
22%

8.


Akkor miért keseregsz? Ha bedőlünk, te balra el a Szabad Világba. Hiszen azon ritka kiváltságosok közé tartozol, akinek élnek rokonai Nyugaton.


Egy fideszesnek nincsenek és nem is lehetnek külföldi barátai, rokonai, hiszen akkor nem lenne ennyire szűk látókörű ember.

2018. jún. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!