Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha ez tényleg, igaz, akkor ez...

Ha ez tényleg, igaz, akkor ez hogyan lehet "demokrácia"?

Figyelt kérdés

[link]


Egy demokráciában nem lenne szabad tüntetéseket tiltani.



2018. júl. 5. 17:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%
Demokrácia még van, csak szépen lassan nyirbálják meg az emberi jogokat, de olyan lassan, hogy ne vegyük egykönnyen észre. A béka és a forró víz esete.
2018. júl. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
50%
Minden normális országban engedélyezni kell a tüntetéseket, s ha a helyszín nem megfelelő, azt ott nem engedik. Magyar György baromságait nem szabad készpénznek venni. Ki veszi komolyan azt a pojácát?
2018. júl. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
87%
A Jobbikosok és a Fideszesek szerint ez demokrácia.
2018. júl. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

ma 18:03


Mindig is engedélyhez kötött volt a tüntetés, az addig oké, de ettől a jogtól is megfoszt minket Orbán!

Szerinted ez így rendjén van, már nem szólhatunk bele, hogy milyen legyen a rendszer, hagyod, hogy Viktor diktáljon??

2018. júl. 5. 18:07
 5/18 anonim ***** válasza:
86%
Dehogy van szerintem rendjén, csak annyit mondtam, hogy a jobbikosok és a Fideszesek szerint igen. Én egyik sem vagyok, a Jobbikkal szimpatizáltam sőt rájuk szavaztam egyéniben, de gondolhatod, hogy lehullt a hályog a szememről ezek után.
2018. júl. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
80%
#4: A tüntetés jogától nem fog megfosztani, nyugi. Tüntethetsz a kormany mellett, Brüsszel" ellen, stb. Az ilyen tüntetésekkel, tuti, hogy nem lesz semmi gond...
2018. júl. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
50%
El kéne olvasni a törvénymódosítást, ahogy magát a törvényt is - és ezt ajánlom a kedves cikkírónak is -, akkor nem fogtok butaságokat beszélni :)
2018. júl. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
73%
Ilyen gumitörvény, ami lehetőséget ad a hatalomnak bármilyen ürüggyel betiltani bármilyen tüntetést vagy börtönbe juttatni bárkit bármilyen gyülekezésen való megmozdulásért csak a ruszki meg a kínai "demokráciákban" lehetségesek.
2018. júl. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

ma 18:19


Ja, akkor elnézést, bocsi!

2018. júl. 5. 18:44
 10/18 anonim ***** válasza:
29%

"Az új szabályozás szerint akkor lehet megtiltani egy gyűlést, ha a közbiztonságot vagy a közrendet közvetlenül, szükségtelen és aránytalan mértékben veszélyezteti, vagy ha mások jogainak és szabadságának szükségtelen mértékű és aránytalan sérelmével jár. A közrend veszélyeztetése alatt azt kell érteni, hogy a gyűlés nem zavarhatja a bíróságok működését, a diplomatákat sem akadályozhatja, valamint nem járhat a közlekedési rend sérelmével."


Mi nem tetszik ezen?

2018. júl. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!