Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hol kezdődik az "extraprofit"?...

Hol kezdődik az "extraprofit"? Mi a pontos meghatározása?

Figyelt kérdés

A bankok az extraprofit miatt súlyosan meg lettek adóztatva - amit persze így-úgy átterheltek az ügyfelekre.

Néhány magyar nagyvállakozó "tisztességes profitot" kitermelve lett milliárdos.

Még egy kérdés, mi az extraprofit mértékegysége ?


2018. júl. 9. 21:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

az én szememben az, amit nem piaci alapon, hanem monopóliummal, kormányzati összejátszással szereztek.


ha a közvilágításon 5% a piaci profit, de valaki 15%-ért csinálta meg, az 10% extraprofit


ha a régióban 20% a taxisok átlagprofitja, de Bp-en kilobbiztak 30%-ot, megint 10% az extraprofit


de ha egy bank elér akár 50% profitot, az sem feltétlenül extraproft a szememben, ha piaci versenyben, a többiekkel nem összejátszva tette ezt (hanem pl költséghatékony volt)

2018. júl. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
Extraprofit szó nem létezik. Ezt a szót a sajtó illetve a közgazdasági analfabéták szeretik használni.
2018. júl. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nincs ezzel semmi baj. A nyelvújítás fontos dolog. De aki kitalálta írja le pontosan, hogy mit akar ezzel a fogalommal fogalommal kifejezni.

Én például azt sem tudom, hogy egy miszlik az mennyi ripitya.

2018. júl. 9. 21:48
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
"Extraprofit ott van, ahol nem mi vagyunk!" (Fidesz)
2018. júl. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Extraprofit az, amire a Fidesz azt mondja. Soha nem láttam normális meghatározást rá.
2018. júl. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Amint az "extra", "miszlik", "ripittya" és hasonló szavak jelentését megérted, világossá válnak.

Az extra például azt jelenti, a normálison túli. Ez nem érzelmi, hanem helyzetmeghatározás. Egy adott területen van egy átlagos, normális nyereség. Ha az a nyereség ettől lényegesen nagyobb, az "extra". Ki lehet találni némi gondolkodással akkor is, ha nem tanultunk róla.

2018. júl. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

"Ki lehet találni némi gondolkodással akkor is, ha nem tanultunk róla."

Jó akkor én meg kitalálom, hogy mit értek "adó" szó alatt és annak alapján fizetek ahogy kigondoltam.

2018. júl. 9. 23:59
 8/11 anonim ***** válasza:

Extraprofitot megérteni és megcsinálni két külön dolog.

Az adó fogalmát, szükségességét megérteni és adócsalást végrehajtani (vagy akár adózni) szintén két külön dolog.

Viszont a dolgok összekeverése zagyvaságot eredményez.

2018. júl. 10. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szakmailag az adott iparág átlagát tartósan meghaladó profitszintet jelent.

A 'hatékony piac' fogalmánál szokott előkerülni, hogy ott nem lehet elérni ilyet.

De a hatékony piac meg ritka, mint a fehér holló.

Kínani gyártók extraprofitja az alig létező szociália juttatásokból, meg az ingyen szennyezhető környezetből ered.

Az autóipar tele van monompólium közeli csoportokkal.

A magyar bankok a külföldi anyacégeik dupláját keresik, de volt ez magasabb is.

Az energia szektor privatizáciakor az RWE azt is ki tudta zsarolni, hogy 8% profitot garantáljon a magyar állam, azért emelhették a francba az áram árát.

2018. júl. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
60%
Politikus szemmel nézve, az a profit, amiből nem csurran - cseppen semmi. Vagy csak nem elég.
2018. júl. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!