Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most úgy néz ki a hazai...

Most úgy néz ki a hazai politika, hogy az idősödő elvtársak döntik el mi a jó a népnek és akinek nem tetszik mehet ki külföldre?

Figyelt kérdés
Ezek komolyan azt hiszik örökké fognak élni? Egyáltalán nem gondolnak a jövőre?

2018. júl. 17. 08:49
1 2 3
 1/23 Libers Pertz ***** válasza:
68%
Amennyiben az ember 30hoz közel már idősödőnek számít úgy a kérdésre a válasz igen.
2018. júl. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
43%

Értem.

Szóval szerinted az, ha valakinek van valós tapasztalata az életről, nem csak elképzelése arról, hogy milyen a világ, hanem ismeri is azt, nem csak önmagában van, hanem felelős a családjáért mert már gyerekei, esetleg unokái is vannak - az alkalmatlan a megfelelő döntés meghozására.

Ellentétben azokkal a fiatalokkal akik éppen csak most kezdik megismerni a világot, még fogalmuk nem lehet arról, milyen az amikor az embernek gyereke is van és felelősséggel tartozik az ő jövője, élete és biztonságáért is, aki életkorából fakadóan természetes módon én-központú, tudását leginkább mások elmondásából, könyvekből vagy egyéb mások által legyártott anyagokból szerezte be és fogalma sicsen arról, hogy milyen következményekkel járhatnak egyes dönések, az meg alkalmas.

Hát, remélem nálatok nem a gyerekek döntötték el a családi költségvetést és nem ők mondták meg a szülőknek, hogy miképpen alakítsák az életülket, mert akkor egész évben "nyári szünet" lenne és ebédre csak vattacukor.

2018. júl. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
18%
Igen, nem nem gondolnak a jövőre, legalább is az osrszágéra nem. De az ő kölykeiknek van jövőjük, mert saját lábra álltak az ellopott milliárdokból, bárhova költözhetnek.
2018. júl. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
#2 A tapasztalat fontos persze, de nem mindegy hogyan szerzed azokat a tapasztalatokat. Elnyomásban, diktatúrában, vagy demokráciában, mert nekem meggyőzödésem, hogy a diktatúrában szerzett tapasztalat inkább káros mint hasznos. A ti generációtok elméjét túl sokáig mérgezte a kádárizmus és a velejáró bolsevik ideológia. A mai fiatalság már szerencsére másképpen gondolkodik, mivel ők már egy viszonylag szabadabb világban nőttek fel.
2018. júl. 17. 09:11
 5/23 anonim ***** válasza:
49%

# 2/3 Időpont ma 08:58


Én senkit nem akarok megsérteni, de az a vidéki nyugdíjas Fidesz szavazó réteg, aki felült a Soros vonatra, a felvilágosultságtól távolabb áll, mint egy újszülött.


A migránsos Soros kampányt a hülyéknek készítették, ez teljesen nyilvánvaló. Aki meg a propaganda miatt szavazott a Fideszre, az többnyire (sajnos) idős, 60 feletti ember.



Viszont a választásokat nem az idős réteg döntötte el. Az ellenzék xar, '18-as választásokon a Jobbikra szavaztam. Most meg komoly fejtörést okoz az, hogy melyik ellenzéki párt kevésbé szerencsétlen.


A momentum azzal lett híres, hogy egy ócska népszavazást majdnem megszervezett. A többiek még ennyire se képesek. Csak hőbörögnek, és mondják a politikus dumát, de én nem fogok olyan pártra szavazni, aminek a pártelnöke még a saját választókerületét se tudja megnyerni. Nem csoda, hogy pl. Józsefvárosban is ennyire alacsony volt a részvétel. Fideszt mindenki utálja, de a bohóc pártok bohóc jelöltjeire senkinek nincs gyomra szavazni már. Eu-s választásokon nagy pofára esés lesz, ha így mennek a dolgok tovább.

2018. júl. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
38%
Igen kérdező, ez a terv. Nem kell reménykedni, hogy majd hátha végérvényesen kiöregednek Orbánék, már bőven meg van az utánpótlásuk a Fidelitasban.
2018. júl. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
52%

A demokratikus országokban a választott vezetőké a szerep, ebben hol látsz hungarikumot?

Én nem életkor alapjàn szavazok, de neked se ajánlom.

2018. júl. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
39%
Amíg Orbán van hatalmon, addig lesz egységes a Fidesz, utána, Rogán és Lázár félék ezer darabra szakítják a pártot.
2018. júl. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
48%

" Elnyomásban, diktatúrában, vagy demokráciában, mert nekem meggyőzödésem, hogy a diktatúrában szerzett tapasztalat inkább káros mint hasznos. "


És ugyan mire alapozod ezt a meggyőződésedet? Én huszonévesen éltem meg a rendszerváltást, voltam a 80-as években jó néhányszor tüntetni, amikor nemcsak attól kellett tartanod, hogy a melletted sétáló véletlenül a lábadra lép. Rendszeresen igazoltattak egyetemről hazafelé a vonaton, mert a nyugati határnál éltünk, aki arrafelé ment, az gyanús volt. Te akkor se ismernél fel egy valódi diktatúrát, ha belevernék az orrodat, csak szajkózod agymosottan, amit a 444-en meg egyéb szennyoldalakon olvasol.:D Az, hogy a te generációd már a rendszerváltás után született, nem tesz automatikusan bölcsebbé, ellenkezőleg, a valódi tapasztalat hiánya miatt (a te esetedben pedig még plusz a saját ostobaságod folytán) sokkal könnyebben megvezethetők vagytok.

2018. júl. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
29%
#9 mondjuk rád alapozhat, így lettél te is vérbeli komcsi, hiszen úgy nevelkedtél.
2018. júl. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!