Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért utálja mindenki Heller...

Miért utálja mindenki Heller Ágnest, Vajda Mihályt?

Figyelt kérdés

Nemrég rákerestem ezekre az emberekre, és kb minden videó, cikk alatt ahova lehetett kommenteni, ömlesztették rájuk a szrt. Én nem ismerem ezeket a figurákat, de aki ismeri és nem szereti őket az elmondaná röviden hogy mit csináltak, amiért ennyire utálják őket.


Persze rajtuk kívül még van jó pár ilyen ember akik közutálatnak örvendenek, na de ennél a két embernél maradva, lehet hogy én élek burokban, de szvsz akármit is csináltak az kb semmilyen hatással nem volt a világra. Ha ez a két ember meg se született volna, akkor is tök ugyanolyan lenne minden. De még az a szűk kör akik ezeknek a követőik azok se gondolkodnának másképp. Vagy esetleg valamit rosszul gondolok?


2018. júl. 19. 11:43
 1/5 anonim ***** válasza:
95%

Heller annak idején Lukács György "emlőin" nevelkedett, aki pedig egy kommunista gyilkos volt.


Ez a vonal a hazai liberális szabadgondolkodók kedves gyermeke, mindennapi kenyeret. Ezt a szellemiséget testesíti meg a vén banya. Az a Vajda az nemtomki így hirtelen.

2018. júl. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Heller és Vajda két meghatározó tagja volt a Lukács körül kialakult un. budapesti iskolának. Amit alkottak, az nemzetközileg is ismert, meghatározó. Persze a mai kormányoldalnak nem éppen szívügye elismerésük, sokkal inkább érdekük elhallgattatásuk, lejáratásuk. Az első válaszoló is ebbe a kategóriába tartozik, egyikükről nem is hallott, nyilván egyetlen művüket sem olvasta, de a véleménye megvan róluk (illetve megvan a brosúrájában, hogy mi a véleménye róluk).
2018. júl. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Pont az olyan vélemények miatt kérdeztem amit az első válaszoló is írt, csak nekem ez még mindig nem elég konkrét. Pontosan milyen szellemiséget testesít meg a heller? Mert a liberális szabadgondolkodó elég tág, és talán egymásnak ellentmondó fogalom. Már ha van ilyen egyáltalán mert a szabadgondolkodó nem azért szabad, mert nem liberális, meg nem ez vagy az, hanem szabad?

Vagy a szellemiségnél, Lukács GY-re gondoltál? Az előbb elolvastam hogy ki volt ő, és hát tényleg egy elég "gáz" figura. Valószínűleg az ő esetében nem lenne erőltetett amit írtál, de ez a Heller, meg Vajda nekem teljesen súlytalan, és ártalmatlan figuráknak tűnnek, akik nem csináltak , meg talán nem is akartak csinálni semmi jelentőset. Könyvmolyok, ilyen műkedvelő filozófusok.

2018. júl. 19. 16:19
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A helyzet az - filozófiai munkásságát bevallom nem ismerem - hogy ezek az emberek érinthetetlenek voltak. Most meg nyavalyognak, mert nem kíváncsi rájuk már szinte senki.


A "Lukács féle iskola" Hanem kommunista lett volna, hanem történetesen náci, állíthatott volna akkorát, mint ide Lacháza, a nevét nem lehetne kiejteni.

2018. júl. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

4.


Alkothatott volna.

2018. júl. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!