Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Kormány miért erőlteti a...

A Kormány miért erőlteti a sok gyereket?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy jelenleg munkaerohiany van, és nagyon sok betöltetlen állás van, de a világ nem afelé halad hogy sok emberre van szükség. Egy évtized, és egy rakás állás megfog szunni a robotizacio miatt. Szerintem pont hogy az 1-2 gyermek kellene legyen az ideális. Olyan világ felé haladunk, ahol már egyre inkább a minőségi munkaerore lesz szükség, nem pedig a bugyuta tömegre. Marpedig ha több a gyerek, akkor egy egy gyerek kevesebb nevelést, figyelmet is kap. Miért nem a kevesebb, de értelmes gyermeket preferálja az állam? A világ tulnepesedeserol ne is beszéljünk.
2018. júl. 19. 20:46
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
33%
Semmi gond, de akkor a nyugdíjad miatt se panaszkodj majd! Korfa jelentését tanulmányozzad!
2018. júl. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
77%

És a világ túlnépesedését a közel 40 éve csökkenő lakosságú, alig tízmilliós Magyarországnak kéne kompenzálnia?


Miközben csak Nigéria lakossága évi 4 millió fővel nő.


Ki fogja kitermelni a nyugdíjadat? Robotok?

2018. júl. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
52%

"Kevesebb, de értelmesebb gyereket".


Van benne valami. Téged elnézve....

2018. júl. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:
Kérlek titeket érveket hozzatok fel, és ne támadjatok. Jelenleg éppen máshogyan gondolom mint ti, mert mondjuk nincsen annyi információ a birtokomban mint nektek. Ilyenkor szerintem nem ujjal kéne mutogatni hogy ez de hülye, hanem elmagyarazni neki, az érveit megcáfolni, ellenérveket felhozni...
2018. júl. 19. 21:10
 5/43 anonim ***** válasza:
81%

4.


Annyit érts meg, hogy hazánkban nagyon régóta csökken a népesség. Mikor én születettem, '75 - ben még tényleg sok gyerek volt. Olyan '81 óta van fogyás. Engem anyám 23 évesen szült, de a feleségem már 41 volt, mikor megszülte a kislányunkat. Apám, anyám négyen - négyen voltak testvérek, anyósomék (80+), még 11 - en.


Így egyre több az idős ember, akiket egyre kevesebb fiatalnak kell, rosszul hangzik, de: eltartani.


Ha tovább öregszik a társadalom, nagy baj lesz. Ezen a robotizáció egyáltalán nem segít, sőt.


Amellett demográfiai vákuum alakul ki, ami vonzani fog tömegeket idővel túlnépesedett országokból. Annak minden bajával, nyűgével együtt.

2018. júl. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
56%

Mert ez egy olyan szólam (sok hasonló fideszes szöveggel együtt), amivel sok emberre tudnak hatni.


Több ok mellett amiatt különösen felháborító, hogy úgy beszélnek a "leendő gyerekekről", mintha csak arról lenne szó, hogy vállalj be még egy kutyát, macskát, hörcsögöt, vagy vegyél tíz kiló krumplit.

Holott EMBERI ÉLETEKRŐL van szó!

Mint tudjuk, senki sem saját maga akart megszületni. De van, aki örül, hogy él, mások meg kevésbé vagy egyáltalán nem. Vannak, akik viszonylag jó körülmények között élik le az életüket, mások meg nem. Vannak, bár kevesen, akik jó egészségnek örvendenek idős korukig, mások már korábban különböző betegségekben szenvednek, és megint mások pedig már betegen születnek.

Sokáig lehetne még sorolni, de remélem, a lényeg érthető. Emberéletekkel, sorsokkal játszik a kormány, mintha csak sakkfigurákkal tenné. Egyébként volt már erre példa nem egyszer, kiemelkedően a 20. század közepe táján.

[Ugyanez pepitában a háborúk kérdése is: úgy küldtek százezreket és milliókat a halálba, mintha csak valami idióta társasjátékot játszanának az államok vezetői. Pedig MINDENKI élete egyszeri, és véges.]


És még egy fontos dolog: ez a nyugdíjprobléma egy olyan téma, amire nagyon-nagyon sokan ugranak, és még el is hiszik, hogy ez rá a megoldás. Pedig NEM. Max. ideiglenes megoldás lehetne, egy-két generációnyi időre. Csak ezt sokan nem gondolják át. Mert a jelenlegi nyugdíjrendszer ugye a felosztó-kirovó elv alapján működik, és akkor jó, ha az aktív dolgozók száma elegendő ahhoz, hogy a nyugdíjakat kitermeljék. Ezzel ijesztgetik az embereket, hogy majd nem lesz nyugdíjuk, mert addigra nem lesz elég aktív dolgozó. Viszont ha most több gyerek is születne, majdan az ő nyugdíjukat is elő kell szerezni valahonnan - e metódus szerint akkor MÉG TÖBB gyerek kell majd. Tehát mindig és mindig több és több gyerek. Ez a tendencia volt egyébként a háború utántól kezdődően egészen 1981-ig talán, folyamatosan nőtt a születésszám, és a lakosságszám is. Akkor volt a csúcs, 10.7 millió ember. (Vagy '80-ban, nem tudom pontosan.)

Tehát nem lehet ezt a végtelenségig folytatni, előbb-utóbb ki kellene találni egy VALÓS megoldást a problémára.

2018. júl. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
50%

"Lehet, hogy jelenleg munkaerohiany van, és nagyon sok betöltetlen állás van, de a világ nem afelé halad hogy sok emberre van szükség. Egy évtized, és egy rakás állás megfog szunni a robotizacio miatt. "


néztél már körül modern gyárban?

hát nem így néz ki [link]

hanem inkább így :

[link]


a gyári dolgozók már nagyon régóta operátorok, ugyanis vannak olyan feladatok, amikhez ugyan nem kell túlzottan sok ész, de robotokkal megoldani irtózatos nagy munka és költség lenne


annyira bírom, amikor bölcsész meg tanár végzettségű emberek mondják meg a tutit, hogy mi a helyzet az iparban

2018. júl. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:
Attól hogy drága, már csak idő kérdése... Mint ahogyan az is hogy az elektromos autók megjelenésével nem lesz szükség autoszerelore, illetve az őnvezeto autók elterjedésével soforokre is egyre kevésbé. Persze ha mi mindig 20-30 évvel lemaradva akarunk lenni, akkor nem számít. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy a folyamat már javában tart, és attol hogy drága, csak idő kérdése. Amúgy mérnöknek tanulok, szóval még tényleg nincsen tapasztalatom az iparban, de attól még tudom és látom, hogy nagy változások lesznek.
2018. júl. 19. 21:57
 9/43 A kérdező kommentje:

5


Koszonom a nornalis választ. Igen, ezt én is többször hallottam, és tapasztaltam is, igazad van, de ott van az utánad írónak a válasza.


Kevesebb ember megfelelő szaktudassal és kepzettseggel tud annyit termelni, mint több ember

2018. júl. 19. 22:01
 10/43 anonim ***** válasza:
95%

8.


Önvezető autó nincs. Próbálkozások vannak, olyan modellek, amelyek ha minden klappol, időjárás stb. akkor elvisz A - ból B - be, de akkor is, jobb ha szemed a pályán.

2018. júl. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!