Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak én tartom visszásnak?

Csak én tartom visszásnak?

Figyelt kérdés
Sokaktól hallgatom azt, hogy töketlen az ellenzék. Igen, ez lehet, hogy így van, ugyanakkor emellett a politikai helyzet mellett mit is tehetne akármelyik párt? A Fidesz lassan az összes médiát felvásárolja, gyakorlatilag végtelen mennyiségű pénzből gazdálkodik, azzal, hogy Simicska eladja mindenét, szintén a Fidesz jár jól. Ha egy ellenzéki párt elkezdene erősödni, azonnal beindítják ezeket a médiumokat, hogy "Sorosbérenc, Soros-párti, korrupt" stb. és voálá, máris töketlenné válik.

2018. júl. 23. 11:41
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Ez így van.
2018. júl. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
89%

"emellett a politikai helyzet mellett mit is tehetne akármelyik párt? "


1. A vidéki szavazókat nem kéne tudatlan vadembereknek tekinteni, nem azt kellene emlegetniük, hogy "miattuk van minden".

2. Ha véletlen sikerül teljesíteni az első pontot, akkor nem kellene a városi szavazókat elmebeteg meleg másvallásúnak tekinteni.


Mert amíg bármelyik réteg csak az egyikre lesz hajlandó szavazni, addig folytatni fogja a Fidesz azt, amit csinál. Nem, ők nem tartják be egyik pontot sem, igazából mindenkit hülyének néznek, és az emberek tapsolnak nekik, mert azt mondják, amit hallani akarnak.

2018. júl. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Részben igazad van. De viszont annyit egy ellenzéki párttól elvárhatnánk, hogy egységes legyen, nem? LMP-ben mi folyik? Szélt a saját pártja ellehetetleníti, Sallai kórházba veri Hadházyt, aki az ex alapítót mocskolja, és kilép a pártból... És még csak a párt két legfontosabb tagját említettem. A párt alapítója elhatárolódik az LMP-től, és eközben Szél Kálmán Olgának magyarázza hogy minden a legnagyobb rendben.


A Jobbik meg megy csődbe. A választásokra konkrétan mindenüket ellőtték. Aztán kibújt a szög a zsákból. Toroczkaiékkal leszámoltak, a párt egy jelentős része emiatt kilépett, a vezetőség teljesen NO NAME alakokból áll (pl. Vonának Facen szinte annyi likeja van mint Vityának, Sneidert viszont még annyira se ismerik mint Dúró Dórát).


Eközben a saját szavazóikkal sem tudnak szót érteni. Én nem hiszem el, hogy egy olyan párt, akinek több mint 1 millió szimpatizánsa van, nem tud 10.000 embert összeszedni egy tüntetésre. És hihetetlen, ahogy Dórával leszámoltak. Egyik percben még a párt 2.-embere, másikban meg "bizalomvesztés miatt" kiteszik. Senki nem kommunikál senkivel párton belül, csak médián keresztül üzengetnek egymásnak, és szórakoznak mint a hülye kölykök.


MSZP/DK-t inkább nem említem meg, szerencsétlenek alkotják.

2018. júl. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Koplárovics Béci


Nem tudom mire gondolsz, én csak annyit írtam, hogy a Fidesz azonnal elkezdi a démonizálását annak, aki egy kicsit is veszélyes lehet rá, és amikor 10-ből 8 médiában non-stop az megy - akár hírhamisítás árán is -, hogy xy egy sorosbérenc, migránssimogató, akkor nyilvánvaló, hogy ez eléri a célját. A médiának óriási befolyásoló hatása van, hát még ha a 80%-a a tiéd! Senki nem beszélt vidéki-városi emberekből.


2. válaszoló


Ez jogos, abszolút, amit írsz, de ezek a választások után buktak ki, előtte - ugyan csak látszólag - egységes volt a Jobbik is, az LMP is, mégis töketlennek tartották.

2018. júl. 23. 12:44
 5/10 Koplárovics Béci ***** válasza:

"a Fidesz azonnal elkezdi a démonizálását annak, aki egy kicsit is veszélyes lehet rá, és amikor 10-ből 8 médiában non-stop az megy"


Igen, de ez csak azokra van hatással, akik amúgy is rájuk szavaznak. A többi ember csak röhög a szánalmas vergődésükön. Viszont nincs olyan párt, amelyik képes az emberekhez szólni. Jelenleg csak olyan pártok vannak, akiknek annyi a közlendőjük, hogy Orbán maga a patás ördög. És ez kevés, sőt semmi. Mert a patás ördögöt már megfestette Orbán, akire az hatással van, az már úgyis a Fideszre szavaz. Én jelenleg nem érzem magam megszólítva egyetlen párt által sem. És nagyon sok ilyen ismerősöm van. Némelyikünk elmegy szavazni azért valakire, de ez semmi. A Fidesz nagyon jól csinálta (az ő saját szempontjából) azt, hogy beolvasztott minden, kicsit is hasonló pártot, pártocskát magába, így lett az a két, mostmár hárommillió szavazójuk. Ez a tábort nem lehet legyőzni milliónyi kis párttal, akik ráadásul elsősorban nem is a Fidesz, hanem egymás ellen harcolnak. Még akkor is, ha amúgy egy oldalon állnak. Ez lenne a mai baloldal... Ahol azon harcolnak évekig, hogy egyáltalán kit tudnak indítani egységesen jelöltnek. Ezzel aztán sorra fogják nyerni a választásokat a fidesznek. Nem tartom jónak, hogy gyakorlatilag két nagy párt legyen, de sajnos csak úgy lehet legyőzni a fideszt. Szerintem továbbra is az lenne az egyetlen megoldás, hogy az összes baloldali pártot beszántani, és olyan baloldali pártot létrehozni, ahol a politikusoknak soha semmi közük sem volt (lehgetőleg közvetve sem) a mostaniakhoz, korábbiakhoz. A Jobbikból meg csinálni kell egy szélsőséges pártot, gyengítve a Fideszt a szélsőségre hajlamos szavazókkal. 2022-ben nem valószinű, de 2026-ra legyőzhető lenne a Fidesz. Persze lásd fent a két pontomat. Jelenleg balról szinte csak azt hallani, hogy milyen hülyék a vidéki emberek (így, egységesen), hogy a Fideszre szavaztak. Holott többségük nem szavazott a fideszre... De amíg hülyének nézik az egyszerű szavazót, addig ne is csodálkozzanak, hogy a szavazatok nem gyűlnek. Sőt...

2018. júl. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De a Momentummal ugyanezt csinálták. Jött egy új politikai mozgalom, nem telt bele 4 hónap, már azt hallgattam mindenhol, hogy Sorospártiak és be akarják engedni a migránsokat. Távol áll tőlem a Momentum értékrendje, de ugyanúgy, ahogy őket sikerült démonizálni, sikerülne azt az új baloldali formációt is, amiről te beszélsz, hogy jönnie kéne.
2018. júl. 23. 13:06
 7/10 anonim ***** válasza:
58%

# 4/4 Időpont ma 12:44


Egyrészt amikor az ellenzék elindult a választásokon, tisztában volt azzal, hogy milyen torz rendszer ez. Pl. csak a "győztes kompenzáció", ami a világon egyedi magyar módszer, vagy 600.000 szavazatot és kb. 7 mandátumot hozott a Fidesznek.


Az ellenzék azt is tudta, hogy itt 1 forduló lesz, de ők nem tettek semmit. Lehetett volna népszavazást kezdeményezni, vagy ellehetetleníteni a választásokat, meg 1001 dolog lett volna, de ők csak bólogattak a rendszernek. A tv-ben kezdték s végezték hogy Vona kormány lesz, meg MSZP 2/3 és Szél kormány, aztán amikor az eredmények pfára ejtették őket, akkor kezdtek el csak sírni hogy milyen xar a rendszer.



Az emberek is hülyék voltak, nem tudták megérteni a taktikai szavazást sem, nem lehetett velük megértetni, hogy pl. taktikai szavazással most 7-el több Jobbik mandátum lenne (és a Jobbikosoknak gondolom édes mindegy, hogy a kompromisszum tárgyát képező másik 7 mandátumban Fideszes vagy MSZP-s ül).


Szóval így utólag én a választások előtti állapotot is szánalmasnak értékelem az eredmény tükrében.


A média mindenképpen egy olyan tényező, amit nem lehet figyelmen kívül hagyni, az hogy a Fidesz közpénzből kampányolhatott kb. 1000x annyi forinton mint a többiek együttvéve, az egy igazságtalan helyzetet szült, ami (szerintem) még indokoltabbá kellett volna tegye, hogy egy válságkormány létrehozása legyen a cél, és mindenki koordináljon, és azt kommunikálja, hogy a FIDESZ MAFFIAKORMÁNY, és az ellenzéki pártok nem összefognak, hanem megállítják az ámokfutást, és új választásokat írnak ki, ahol a Fidesz NEM KAMPÁNYOLHAT KÖZPÉNZBŐL és IGAZSÁGOS RENDSZER LESZ győztes kompenzáció nélkül és 2 fordulóval.



Előre lehetett sejteni a végeredményt, mégis Szél kormányról beszélt az LMP, ez van.

2018. júl. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Van igazság abban, amit mondasz, kedves kérdező. De hozzá kell tenni azt is, hogy az ellenzéki pártok egy része, önmagának egy meglehetősen paródiájává vált. Amikor egy párton belül sincs egységes álláspont, viszont a civakodásuktól hangos a sajtó, az a legvadabb rajongót is -ha van olyan- elbizonytalanítja. Amit a fidesz persze ki is használ.
2018. júl. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kimaradt: meglehetősen gyatra paródiájává...
2018. júl. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem csak Te
2018. júl. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!