Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki cigizik, az miért panaszko...

Aki cigizik, az miért panaszkodik az alacsony bérekre?

Figyelt kérdés
Azt a kicsi pénzt, amit kap, azt is elkölti arra, hogy tüdőrákos legyen. Akkor minek neki még több pénz? Amit kap, azt is elcseszi.

2018. júl. 23. 11:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Észrevételeim szerint aki nem cigizik az is panaszkodik az alacsony bérekre, tehát nem a cigisekkel lehet gond...
2018. júl. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
41%
Azért ebben van valami. Szerintem mindenki ismer olyant, aki napi egy dobozzal elszív, ami kb 30 ezer havonta. Egy edzőtermi havibérlet 10 ezer körül van, és legalább annyira stresszoldó. Az ilyeneket én sem tudom megérteni, de mindenki a saját életével azt csinál, amit akar. Azért nem lenne rossz, ha az egészségügyi hozzájárulás mértéke valahogy leképezné az illető életmódját is.
2018. júl. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
66%
Részben jogos. Egy évi bagó árából elmehetne nyaralni.
2018. júl. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

# 1/3 Időpont ma 11:57


Oké, de aki nem 2 marokkal hajigálja ki az ablakon a pénzt, hanem megbecsüli, az joggal panaszkodhat.


Buszon kb. 1 hónapja dumáltam egy csávóval, akinek 3 gyereke volt, a felesége nem dolgozott, ő minimálbéren volt, és napi 1.5 dobozt elszívott. Legalább akkor venné meg tisztán a dohányt, és töltené, vagy valami. De pont keresztbe tesz mindenre.

2018. júl. 23. 12:17
 5/13 Koplárovics Béci ***** válasza:
84%
Attól, hogy valaki a kevés pénzt hülyeségre költi, még panaszkodhat, hogy kevés pénze van, nem? Ha nem lenne annyi bagós, akkor neked is több adót kellene fizetned, hogy meglegyen az állam bevétele, akkor lehet, hogy te is panaszkodnál.
2018. júl. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
5%

Mi a fenét csináljak, már ötven éve szívom és soha nem tudtam róla leszokni, pedig rengetegszer próbáltam már.

Az éhségnél sokkal erősebb a késztetés, ha csak annyi pénzem van, hogy kenyeret, tejet, vagy bagót vegyek, biztos, hogy az utóbbit választom, olyan is volt már velem, hogy három hétig semmit nem ette, de akár hiszed, akár nem, az alig zavart, de dohányt azt szereztem azt csak napokra nélkülöztem, de akkor is majd megőrültem.

Gyümölcsre, zöldségre már régen nem futja, tészta, rizs a főmenű, mit lehet tenni, de én például nem panaszkodom, soha eszembe sem jutna, ez van ezt kell megszenvedni, ha megéhezem, elszívok egy cigit és máris megspóroltam a drága ebédet.

2018. júl. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

2.

"Azért nem lenne rossz, ha az egészségügyi hozzájárulás mértéke valahogy leképezné az illető életmódját is."


Rengeteg adó van a dohánytermékeken, ráadásul a tüdőrák pár hónap alatt elviszi az embert. Ezzel az erővel, akkor a túlsúlyosoktól, a testépítőkig, az extrém sportolók stb., mind fizessenek többet.

2018. júl. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Két balekra nem lehet mondani, hogy fizessen többet, az autósra meg a bagósra, kiadózzák a tüdejüket és az adót ellopják. Nem utakra és nem is egészségügyre költik, ha a cigi jövedéki adóját az egészségügy kapná arany kacsába végeznék a dolgukat a betegek.
2018. júl. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Milyen ökör már, aki beleszívja szándékosan a füstöt a fejébe? Ha egy háziasszony odaégeti a mártást: gyorsan! Nyissunk ablakot! Szellőztessünk!


Emberek meg beszívják az arcukba, a tüdejükbe az égésterméket, és még fizetnek is érte!

2018. júl. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Ez már megint egy olyan kérdés, ami csak azért született meg, hogy valaki kifejeződésre juttathassa a dohányosok iránti ellenszenvét. Nincs köze a kettőnek egymáshoz. Azoknak sem egyszerű a megélhetés ennyi fizetésből, akik nem adnak ki cigire semennyit, és ezt felismeri az is, aki dohányzik, ezért panaszkodik.
2018. júl. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!