Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Általában azok a nacionalista...

Általában azok a nacionalista magyarok akik tudják a felmenőikről, hogy azok is azok voltak?

Figyelt kérdés
Mondjuk nekem az egyik dédnagyapám mindkét világháborúban harcolt, eleve katonai pályára készült és eléggé nacionalista volt, de engem abszolút hidegen hagy az egész. De például Vona Gábor is nagyon büszke a nagyapjára aki erdélyben esett el a 2. világháborúban vagy Sneider Tamás akinek szintén részt vett a háborúban a nagyapja.
2018. aug. 2. 14:10
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen. Ráadásul majdnem mindenkinek van olyan őse, aki katona volt.

De valóban a leggyakoribb az általad is említett.

2018. aug. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Most magyar származású ősökről van szó vagy vh-ban elesett ősökről?Mert úgy tudom Vona olasz meg tót gyökerű, a Sneider meg gondolom német, legalábbis apai ágon nevéből ítélve.
2018. aug. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az értelmetlen halál,háborúzni és emiatt meghalni,engem nem tölt el büszkeséggel,inkább dühvel.
2018. aug. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Molyember ***** válasza:
61%
Nem, ez csak olaj lehet a tűzre. Náculni azok az emberek szoktak, akik a származásukon kívül mást nem tudnak felmutatni, esetleg még fiatalok, és az ilyen militáns, hazaszerető, hősies szerepben kevésbé érzik magukat nyominak. Kétféle náci van: az egyik egy nulla, jellemzően buta, kevés pénzből nyomorgó ember, a másik az előzőeket kihasználó, jellemzően politikus. Keress egyetlen egy ellenpéldát, mutass egyetlen kiegyensúlyozott, jó anyagi körülmények közt élő, szexuálisan nem frusztrált nácit, aki komolyan is gondolja. Nincs ilyen. A nácik a mi fehér cigányaink. Semmi köze a felmenőkhöz.
2018. aug. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Felmenője sok és sokféle van mindenkinek, bárki előszed közülük néhány olyat, aki beleillik jelenlegi világnézetébe, meg akiket inkább nem emleget...
2018. aug. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem dédapám a II. világháborúban a Jugoszláv haditengerészetnél szolgált, mégis magyar nacionalistának tartom magam. Erre mit mondasz?
2018. aug. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A háborúkban tipikusan a prolik, cselédek (csúnyábban mondva söpredék) kegyetlenkedtek, de sokszor ilyenért is járt hősiességi kitüntetés. Nemem minden dédapám, nagyapám parasztember volt, mikor katonának vitték, az ilyenek jobb érzésűek voltak. Ők semmi magasztosat nem mondtak a háborúkról. Egyik dédapám huszonvalahány olasz katona elfogásáért kapott az első világháborúban vitézséget, de mondta hogy azok igazából nem is akartak ellenállni. Másik mondta, hogy milyen rossz érzés volt nehéztüzérséggel lőniük az átállt horvátokat. Egyik nagyapám a szétvert Németország háború elötti utolsó hónapjaiban volt légvédelmi tüzér (magyar katonaként, nem SS-ként), amikor ott körülöttük mindent szétbombáztak, másikat lelőtték az oroszok Pest határában, de túlélte, felépült.
2018. aug. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
67%

(Másik két dédapám is volt katona, de ők meghaltak születésem előtt).


A mi családunkban senki sem verte magát arra, hogy mekkora katona volt.

2018. aug. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Molyember ***** válasza:
70%
Mert jellemzően csak azok álmodoznak katonaságról, harcokról, akik legfeljebb Kárpátia számokból ismerik azt. Érdekes módon a hadifogságot megjárt dédapám, a bombázást testközelből megélt nagyszüleim valahogy sosem áradoztak a háború szépségéről.
2018. aug. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
47%

Az én apai nagyapám osztrák származású volt. Az ő szülei még németül beszéltek egymás között. De nagyanyám hazafias alapon ( morva származással) nem engedte, hogy a nagyszülők németül beszéljenek az unokák előtt (sajnos), így a faterom sem tanult meg németül. Ezzel együtt kőkemény magyar identitású család volt.


Anyai ágon már nyakas kun ősök voltak, onnan még keményebb alapokat kaptam. Mindkét nagyfaterom megjárt a Don - kanyart. Az ő fülük hallatára pisszenni sem lehetett volna valami magyarellenes dumával.

2018. aug. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!