Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak én érzem aggályosnak az...

Csak én érzem aggályosnak az idei választások végkimenetelét? Egyáltalán nem olyan volt az ország hangulata, hogy kétharmaddal nyerjen a fidesz. Ez a történelem vizsgálni fogja?

Figyelt kérdés
2018. aug. 3. 10:06
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
35%
Honnan tudod, milyen volt az ország hangulata?
2018. aug. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
37%
Nem fogja vizsgálni semmiféle történelem, az eredmény összhangban volt az előzetes közvéleménykutatásokkal, amiket csak a nagyon buták nem hittek el.
2018. aug. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
63%
Tanítani fogják majd történelemből a szavazathamisításokat, ha erre gondolsz, nyugodjál meg!
2018. aug. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
71%

"Nem fogja vizsgálni semmiféle történelem, az eredmény összhangban volt az előzetes közvéleménykutatásokkal, amiket csak a nagyon buták nem hittek el."


A közvélemény-kutatások mindegyike azt mutatta, hogy a Fidesz elveszti a kétharmadát. Szerinted miért lepődött meg annyira az ellenzék? Évtizedes pofára esés volt.

2018. aug. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
46%
A közvelemenykuatasok azt mutattak, hogy a fidesz pont a 2/3 hataran van.
2018. aug. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
43%

"Medián a legfrissebb (a HVG e heti számában megjelenő) mérésében masszív kétharmadot mért a Fidesz-KDNP-nek."


[link]

2018. aug. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
54%

Nem csak te, én is aggályosnak érzem. Én viszont láttam, hogy ez lesz, sőt, 70% felettinek tippeltem őket, ezzel szemben éppen meglett nekik a 2/3.

Gondoltam, hogy ez lesz, mert minden közvéleménykutató 50% körülire tette őket és a baloldali ellenzék sokkal széttagoltabb volt, mint 4 évvel ezelőtt és az előrejelzések szerint a Jobbiknak is megcsappantak a szavazói a néppártosodás miatt.

Szóval nem ért meglepetésként a Fidesz elsöprő fölénye, de elkeserít, hogy ilyen szellemi és morális szinten van az ország. :(

2018. aug. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
35%
Szóval a mértékadó intéztek mind 2/3 közeli eredményt jósoltak, van, amelyik némlieg alá, van, amelyik némileg főlé tette, ezek után kijött a pont 2/3, szóval nagy meglepetés nem volt. Sokan bíztak az átszavazásokban, vsszaléptetésekben, Simicska "atombombájában", de ezek mind hatástalannak bizonyultak. Ezért voltak óvatosak az intézteek az amúgy várható 2/3 bejóslásában. Hiszen a Fdiesz 2014-ben is 2/3-ot szerzett, és most jóval többen szavaztak rájuk, mint 2014-ben. Ez ilyen egyszerű.
2018. aug. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
63%

Valóban költői túlzás volt, hogy mindegyik közvélemény kutatásra hivatkoztam. A medián volt a legközelebb a valós eredményhez, ezt az Index is megírta annak idején.


De könyörgöm, legalább a saját linketeket olvassátok el:


"A közvélemény-kutatók között nincs vita arról, hogy a Fidesz nyeri a vasárnapi választást, a győzelem arányáról azonban nincs egyetértés. Míg ugyanis a többség valószínűtlennek tartja ezt, a Medián a legfrissebb (a HVG e heti számában megjelenő) mérésében masszív kétharmadot mért a Fidesz-KDNP-nek."


A többség másra számított. Itt is: [link]


Arról nem is beszélve, hogy a mediánt is meglepte a saját kutatási eredménye, ami viszont csak a választás előtti hétben (vagy hetekben? már nem emlékszem) jelent meg.

[link]


A fidesz győzelme sosem volt kétséges, de a kétharmadával kapcsolatban nagyon sok bizonytalanság volt. Illetve az ellenzék oldaláról pedig remény.

2018. aug. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
44%
Milyen hangulatrol beszélsz? Még az ellenzeki közvélemény kutatók is óriási fidesz győzelmet mértek
2018. aug. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!