Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok róla, hogy már...

Tgt kérdése:

Mit gondoltok róla, hogy már csak 20 szabadstrand van a Balatonnál?

Figyelt kérdés

A szabadstrandok eltűnéséhez nagyban hozzájárult a tó körüli telkek felvásárlása is: az utóbbi években Mészáros Lőrinc és Tiborcz István rengeteg területet (kempingeket és partszakaszokat) felvásárolt. Az ezekre tervezett fejlesztések pedig egyértelműen nem az ingyenesen strandolni vágyóknak kedveznek.


[link]



2018. aug. 3. 18:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Nem azt kéne sajnálni, hogy kevesebb a szabadstrand, hanem hogy a fizetősök sem jobbak semmivel (többnyire). Ha társulna hozzájuk valami + szolgáltatás, felszereltség stb. akkor beszélhetnénk ár-érték arányról. Mert önmagában az, hogy fizetni kell egy területért, semmivel sem különb a parkolásnál és azt is ugyanúgy fizetjük.
2018. aug. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%

Én magától az ország "turizmus felfogásától" is rosszul vagyok.

Menj el itthon egy túlárazott "szállodába" pihenni > fizess naponta belépőt, hogy fürödhess > egyél a túlárazott éttermekben...


Megnézném, hogy külföldön a tengerpartot, hogy tennék fizetős hellyé, ott akkor kérnek pénzt ha használod az ágyat (jobb helyeken fogyasztás ellenében, tehát nem magért a ágyért fizetsz)

2018. aug. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Nem lenne baj ha a belépőért cserébe adnának valami pluszt a szabad strandokhoz képest. Amíg ez annyiból áll hogy fizessek 3000 forintot személyenként azért hogy bele mehessek a vízbe, addig köszönöm de tökéletesen megfelel a szabadstrand. És nem azt tartom felháborítónak hogy fizetni kell, mert egy strandot rendben kell tartani valamiből, azzal van a bajom hogy pofátlan összeget kérnek a nagy semmiért és ugyanazt kapod mint egy szabadstrandon.
2018. aug. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"Nem azt kéne sajnálni, hogy kevesebb a szabadstrand, hanem hogy a fizetősök sem jobbak semmivel (többnyire)."


mind a kettő fizetős, csak az egyiket adófizetőként fizetted ki

2018. aug. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
18%

Hát, pár napja voltunk egy ilyen szabadstrandon. A part rendben volt, a mosdó tiszta és ingynes volt. Azonban a vízben nem volt szabad hely ahol ne lett volna hínár, nem volt se egy zuhany, hogy utána lemosakodhassunk, se egy bolt vagy árus, hogy bármit enni, inni tudjunk.

A nem túl messzi fizetős strandon ellenben 750Ft-os belépőért cserébe mindezeket is megkaptam volna.

Nem az én döntésem volt a szabadstrand és én is azt találnám helyesnek, ha legalább könnyen elérhető távolságonként lenne szabad fűrdési lehetőség körben a balaton körül. De azt állítani, hogy a fizetős strandokon megfizethetetlen lenne a belépő és nem is adnak érte semmi plusszt a szabadstrandhoz képest, az marhaság.

Akinek ennyi elég, annak lehessen ilyen szabadstrandon fűrdeni, de én köszönöm, többet nem kérek belőle.

Az a vicc, hogy éppen azokat szoktam hallani azon siránkozni, hogy miért nincsen több szabadstrand, meg miért olyan drágák a belépők stb. stb. akik máskor meg éppen arról hisztiznek, hogy a magyarok milyen igénytelenek és mennyire nem vágynak a "jólétre".

2018. aug. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A szabadstrand nem egyenlő az igénytelenséggel. Én Siófokon voltam, ott teljesen rendben volt. Mindenhol éttermek, büfék, ingyen vécé, öltözőfülke.

A szabadstrandot az önkormányzatnak kell fenntartania, és ha jól csinálja, bőven megéri neki.

2018. aug. 3. 20:05
 7/11 anonim ***** válasza:
96%
Kéne hozni egy törvényt, hogy ha fizetős a strand, lennie kell ott bizonyos alapdolgoknak, így pl. szekrény (csomagot be lehessen oda zárni), zuhany, ingyen vécé. Ha ez nincs, akkor busás büntetést fizetne, aki pénzt kér érte.
2018. aug. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
56%

Basszus kommentelő... Tóba kell élőlény, köztük hínár is.


A fizetős helyek szolgáltatásai egy kupac sz...


Kitekerek biciklivel vagy leugrunk autóval a szabad strandra és az otthon elkészült kebab stb kaja + kikevert inniket elfogyasztva a hűtő táskából "ingyen van"(nem helyben veszed meg 2-3X os áron)


Bogrács, szalonna sütés stb. jó tud lenni másokkal.


A standoknál sok helyen le se csöpögtetik az olajat se...íztelenek...kispórolnak sok esetben sok mindent...

Az egyik tulajjal véletlen peca alatt lepacsiztunk, kiderült övé az egyik hely. Kipróbáltuk és picit túl őszinte véleményt alkotva kinyitottam a számat felé: Hamburgert insta levenném az étlapról semmi íze, kispórolt, mű volt. (1200ft...)


A gyros jó lenne ha nem káposztával lenne tele, hanem vegyesebb saláta alapokkal, ne higítsák szinte víz állagura a szószt, a sültkrumpliról csepegtessék le az olajat - barátunk az miatt hányt én csak majdnem.

(kb30 ml olaj volt a tányér alján a kaja alatt) 1600ft

Kíváncsi leszek változtatnak-e vagy hagyják ahogy van. Amit én üzlet vezetőként nem hagynék, az üzletem s vevők miatt se. Számomra mindig is fontosak voltak a vevők, de sajna sokan elfeledik manapság ezt.


25N

2018. aug. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
71%

Nemrég érkeztünk haza a Balatonról.

Balatonbogláron a szabad stranra vezető utcában volt a szállásunk.

A strand gyönyörű környezetben, tiszta, hat wc-s mosdó,wc papírral, folyékonyszappannal, kéztörlővel...

Az utolsó napon a Balatonberényi strandra négy főnek kabinnal együt 4000 Ft-ot fizettünk.

A kabin ajtajának legalább 50 éves zárját csak hosszas próbálkozással lehetett nyitni és zárni. A mosdóban két Wc és egy tusoló. A tusolóban se hideg se meleg víz nem folyt. Wc papír a közös térben a falon lett volna, ha lett volna.

Egyetlen étterem kivételével az összes büfé már kívül is visszataszító volt.

A palacsinta úgy festett mint öreganyám kiázott talpa. Ráncos és hófehér.

A kukában végezte mert a lekváros palacsinta sós volt.

A vízbe vezetó lépcsőről konkrétan kagylószilánkos iszapba léptünk. 5-10 mèterig teljes szèlességében uralta a strandot amit a szúrós fajta hínár váltott fel.

Nekem sincs gondom alapvetően a fizetéssel viszont magasabb színvonalat várnék nem alacsonyabbat mint a szabadstandokon.

A legtöbb Balatonparti fizetős strandot a csúszdákkal medencékkel relkámozzák.

Viszont ezek hiába vannak a strandon belül, legtöbbje el vannak kerítve és külön belépőt kell fizetni ha igénybe akarjuk venni.

Én azt tapasztaltam,hogy a belépőért plusz szolgáltatást nem kapunk, ha szerencsések vagyunk, kevesebbet se.

2018. aug. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A Takács megint meggyőzi még magát is arról, hogy ebben az országban MINDEN A LEGNAGYOBB RENDBEN VAN...
2018. aug. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!