Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar társadalom mikor fog...

A magyar társadalom mikor fog eljutni arra a szintre, hogy képes legyen felfogni, hogy nem képes mindenki arra, hogy komolyabb munkát végezzen nap mint nap?

Figyelt kérdés
Magyarra leforditva, hogy érthető legyen: Nem mindenki képes olyan munkát végezni, mint amilyen a mérnöki munka, vagy a programozói munka, vállalkozás stb... Mikor lesz vége annak a feudalizmusra hajazó gondolkodásnak, hogy aki nem képes ilyen "minőségi" munkák ellátására, az a nyomort és a nélkülözést vagy hajléktalanságot érdemli akár? Mikor fogják felérni ésszel az emberek, hogy minden ember más, minden embernek mások a képességei, mikor fog mindenki tisztességes megélhetéshez jutni, mindegy, hogy milyen pozicióban dolgozik? Én azt gondolom, hogy a hajléktalanság betiltása helyett a feudális gondolkodást kellene betiltani, nem?

2018. aug. 5. 20:36
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
37%
A feudális gondolkodást nem tudod betiltani. Azt egy társadalom csak kinőni tudja, ahogy például a vallásosságot is.
2018. aug. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
77%

Kedves Kérdező,


minden országban a mérnökök,programozók közgazdászok, vállalkozók viszik sokra, teljesen érthető,hogy a szülők a gyerekeiket ilyen irányba igyekeznek terelni.


Vagyis, a legmegfelelőbb szó a sokra vinni,hanem normális színvonalon tudnak élni szellemi munkából.

2018. aug. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
91%

"...hogy aki nem képes ilyen "minőségi" munkák ellátására, az a nyomort és a nélkülözést vagy hajléktalanságot érdemli akár?"


Azzal, hogy nem mindenki képes Einsteinként gondolkodni, vagy épp Don Corleone-ként viselkedni, az miért "érdemli" a nyomort, nélkülözést?


Mindenki valamit tud, valamilyen végzettsége (talán) van, vagy legalább érzéke valamilyen munkához, munkaterülethez. A szaktudásához mérten kapjon mindenki X összegű bért, és az alapján tudjon legalább egy minimál életmódot kialakítani, de nem a "nyomort és a nélkülözést vagy hajléktalanságot érdemli".

2018. aug. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
40%

vótmán eccer régen valamikor az a kumu... kommu... á megvan szocializmus nevezetű rendszer, ahol megbecsülték a gyengébb képességűeket is.

Hát ugye tudod, hogy sokáig nem működött, és a rendszerváltás óta egyre csak távolabb kerülünk attól, hogy a gyengébbek valaha is meg legyenek becsülve.

2018. aug. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
62%

8 általánossal lehet manapság 150 nettót simán hazavinni

3 nap meló 3 nap pihenés...

nem tudom miért élhetetlen ez az élet és miért van szerinted egy kategóriában a hajléktalansággal

2018. aug. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
35%
#2 A szellemi munkàhoz erős idegzet is kell . Tapasztalatból mondom
2018. aug. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
65%

6#


Kell, viszont hozzá lehet szokni.

Én például nem tudnék fizikai munkát végezni egész nap.


Én azt szeretem, ha valamin gondolkodni kell, problémákat megoldani.


Továbbá az sem utolsó, hogy normális munkakörnyezetben dolgozol.

2018. aug. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
33%

A tévében mondták egyszer hogy a világon két ország van amelyik betegesen ragaszkodik a kasztrendszerhez (tehát ahhoz hogy a tőke milliárdosoké, a többi meg őket kiszolgáló nincstelen munkás), meg a feudalizmusra jellemző viszonyokhoz, meg a szegénységből való nehéz kitöréshez, az egyik India, a másik pedig Magyarország.

Azt nem tudom hogy szabályozás nélkül minden nemzet ilyen lenne-e, de van egy gyanúm hogy nem.


Nemrég Burgenlandban voltam méhész inas egyik ismerősömnél. Meglepetésemre jobban embernek néztek mint idehaza mérnöki diplomával. És odakinn nyugaton még egy takarító is épp úgy megél mint idehaza egy mérnök, sőt ha azt nézzük hogy lazább munkával keres annyit mint egy hazai mérnök, akkor a takarító jobban él odakinn.


Nyugat mindig a hazai Kádár rendszerre emlékeztet akár munkavállalóként vagyok ott akár turistaként. Politikailag két ellentétes rendszer, de a közös bennük az hogy mindenki közel kerülhet a húsos fazékhoz, nem pedig mint a mai hazánkban, hogy a tőke a gazdagoké, a többi meg vagy szolgálja őket vagy dögöljön meg. Ausztriában épp olyan sok a családi vállalkozás mint a mi Kádár rendszerünkben volt háztáji és maszekolás formájában. Az eredmény egy élhető ország, amo visszahúzza az embert még akkor is he nem pont mérnöki állást kap ott.

2018. aug. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
31%
A végén még kiderül, hogy a neoliberalizmus f.aszság, mert szociális érzéketlenségre épül.. nahát!
2018. aug. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
24%
Lehet hogy a magyar társadalom azért nem akar felnőni arra a szintre amiről írsz, meg az élhető nyugati országok szintjére sem, mert félnek az emberek hogy az szocializmust jelentene. Inkább szenvednek a vadkapitalizmusban, és inkább vállalják hogy a nehezebb élettől előbb meghalnak mint például nyugaton.
2018. aug. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!