Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Külföldi magyarok miért nem...

Külföldi magyarok miért nem tudnak úgy összefogni Magyarországért, mint a külföldi románok Romániáért?

Figyelt kérdés
[link]

2018. aug. 11. 09:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%

Mi az, hogy a külföldi magyarok? Miért a belföldiek tudnak?

Vedd figyelembe, a magyarok többsége, ha külföldön honfitárssal találkozik, elfordul. Más népek tanácsot adnak egymásnak.

2018. aug. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

#1: a linkelt cikkben, a vendégmunkás románok szerveztek kormány ellenes tüntetést.

Ugyanígy kéne odahaza. Annak ellenére mondom, hogy ahogy írtad is, angliai magyarként tudom a magyarok egymáshoz való hozzáálása milyen külföldön...

2018. aug. 11. 09:52
 3/13 anonim ***** válasza:
45%
Nincs rá okuk, Magyarországon már kitették a nemzetrontó baloldalt a hatalomból. Többek közt a külföldi magyarok jóvoltából. :)
2018. aug. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%
Azért, mert nem igazán érdekli őket.
2018. aug. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
37%
Ne haragudj, de a külföldön élő magyaroknak mi közük van Magyarországhoz? Haverom Londonban él és évente 1-2 hetet jár haza a szüleihez. Rohadt módon nem érdekli őt Magyarország. Igaza is van, mit foglalkozzon ő azzal, hogy mi van itt? Milyen alapon kéred rajta számon az itteni állapotokat, amikor azok sem tesznek semmit, akik évi 52 hetet itt élnek?
2018. aug. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

legtöbben, mint én, csak pénzt gyűjteni jöttünk ki.

Hazamenni már annál nehezebb. Én meg pont úgy vagyok vele, hogy lesz@rom az angol politikát, Brexit, meg minden, azt csinálnak az országukkal amit akarnak, nem vagyok angol.

De ennyi erővel a román vendégmunkások, miért szerveznek tüntetést, amikor nem ott élnek, ugyan ez a felfogás, amit leírtam, csak ott az emberek még tisztán látják a politikát, nem úgy mint odahaza, és nincs kifacsart gondolkodása a nemzetnek. Ezért lett több százezres tömeg belőle.

2018. aug. 11. 10:24
 7/13 szántóvető ***** válasza:
68%

"Óriás demonstrációt tartottak"-te is bekajálsz mindent amit a szennymédia ír.

szó nincs romániáért való összefogásról:egyszerűen csak hazamentek kikapcsolódni,unatkoztak így csináltak egy kis balhét.a héten szervizben szoptam,ott azt mondta egy szőröstalpú hogy 5 millió román ment külföldre.ugyan mi ez a pár tízezres tömeg?semmi,ennél az itthoni őrjöngő nyugdíjas keménymag is sokkal nagyobb létszámú.

2018. aug. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
66%

Na ugyan miért nem? Mivel talán azért, mert politikai oldaltól függetlenül egyből lehurrogják az embert, hogyha bármit akar csinálni, hogy jobb legyen az élet itthon?

Meg addig amíg nem lesznek olyan tüntetések, amiről el lesznek tiltva a politukusok soha az életben nem fognak kimenni. Ez olyan, mint mikor volt a választások után a tüntetés, hogy irreális a választási rendszer és a sok ,,ellenzéki" politikus egyből ment ő is. 4 évig a parlamentben ültek és addig baromira eszükbe se jutott, hogy hoppá, talán változtatni kellene. Felesleges a 2/3dal védekezni, akarták volna kiharcolják a megváltoztatását.

2018. aug. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Vrynn ***** válasza:
Amúgy amit az #1 mond az sajnos igaz.
2018. aug. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
66%

"azt mondta egy szőröstalpú hogy 5 millió román ment külföldre"


Még jó hogy te nem "szpod be" a hülyeségeket.

5millió román mi? Azt vannak vagy 20 millióan.

Magyarországról is még "csak" 10% távozott a "fene nagy jólétnek köszönhetően"

2018. aug. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!