Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg teljes apátiába...

Tényleg teljes apátiába fulladt az ország egyik fele? Lesz-e ebben valaha változás?

Figyelt kérdés

A választás után még voltak fel-fellángolások, de az elmúlt ~2 hónapban azt veszem észre, mintha teljes érdektelenség lenne azok közt, akik nem a magyar Ceausescu hívői (azért hívőit mondok, mert 'csak szimpatizánsok/szavazók' egy jelentős részénél is ezt a semmi érzést látom).


Mintha az 'ellenzék' (emberek, pártok) szimplán beletörődtek volna, hogy ez a félig autoriter rendszer marad addig, amíg Viktor él/vissza nem vonul.

Ugye

- a Jobbik az csak így van (létezik, de kb semmi egyéb),

- MSZP is már csak saját maga ellen harcol

- DK egyetlen tette az elmúlt hónapokban a Feri féle VB tippelős facebook játék volt

- és az LMP is inkább azzal hívja fel magára a figyelmet, hogy mégsem lehet más a politika, ha mindenkit eltiltunk, az értelmesek kilépnek, és az egyik fontos alappillérnek az anyja az egyik legostobább elem a fideszben.


Vannak a Kétfarkúak, akik folytatják tevékenységüket (meg ugye 5-10 rendőrautó is mindig folytatja őket), meg a Mi Hazánk, ami így annyi, hogy a korai Jobbik, de eddig csak annyit csinált, hogy el akarja a forrást csaklizni a Jobbiktól. De mondhatni ez a két 'aktív' párt maradt.

Ja, meg a Munkáspárt az, aki minden időközin állít valakit, de hát, na, ne vegyük őket komolyan.



Az emberek is mintha teljesen feladták volna az egészet. Mintha éreznék, hogy itt nem lesz semmi változás, marad ez, és annyira hozzászoktak az elmúlt években ehhez (meg az ilyen-olyan korrupciós hírekhez), hogy már fel se kapják a fejüket az egészre, csak csendben meghúzzák magukat, vagy gyűjtögetnek ahhoz, hogy külföldre mehessenek.


2018. aug. 12. 11:47
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
64%

Nem értlek!

Világosan kiderült, hogy van ellenzék, csak élére álló pártok és hiteles pártvezetők nincsenek.

Mi ilyenkor a teendő?

Levonni a konzekvenciát és megfelelő ellenzéki pártot állítani, nem a lejárt figurákból mazsolázgatni és várni a csodát!

Ellenzékben mindenki másoktól várja a megoldást, holott senkinek nincs tiltva, hogy létrehozzon egy ütőképes ellenzéki pártot.

Téged például mi tart vissza?

2018. aug. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
38%

Ha esetleg csinálsz egy másik szélsőjobboldali pártot, akkor lehet esélyed a Fidesz ellen, de még úgy sem sok, mert lényegében az egész magyar államot ők uralják, övék a média és elképesztő erőforrások állnak mögöttük.

Szóval nem csoda, hogy apátia van.

2018. aug. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Mi tart vissza? Semmi, kint voltam a tüntetéseken, segítettem MKKP-t is, támogatom a még szabad sajtót valamicskével. Ennél többet én nem tudok tenni.


Az ellenzéki pártok meg, leírtam.


Van egy MSZP, ami nem is akarja leváltani a fideszt mert nekik ez kényelmes, semmi dolguk nincs, s a fidesz már teljesen átszőtte (lásd Botka kiutálása, vagy Karácsony beszéd kiszivárgás, vagy az, hogy most éppen azokat izélik, akik nem szavazták meg a fizuemelést). Botrányt botrány követ.

Az MSZP az SOSEM LESZ kormányváltó párt. Nem az 'emútnyócév' miatt, de ők nem akarnak leváltani senkit, ellenben eléggé segítik a fideszt azzal, hogy a biztos szavazók között továbbra is lekötnek egy 10-12%ot. S mivel az MSZP-vel nem fog már senki szövetkezni, ez egy 'kieső' ellenzéki 10-12%. Mert aki most MSZP-s, az sosem fog másra szavazni valszeg


Van egy Jobbik, ami megpróbált betörni a fidesznek a volt helyére (jobb-közép, centralista) amihez segítségül vették az ország Lajosát is. Egy ideig tolta a szekeret, de pont miatta bukott az egész be, majd jött a pénzbüntetés, ami miatt a rossz választási eredmény, ami miatt a már addig is 2-3 éve növekvő belső ellentétek kirobbantak. Lett a Mi Hazánk, elment Vona (akinek a személye már egyedül sok embert hozott be az elején), meg elment vagy 5% a biztos szavazók közül az elmúlt 3 hónapban. Egy Sneider Tamás meg sosem lesz Vona Gábor (Vonát -meg a Jobbikot- kifejezetten nem szerettem, sőt, elítéltem úgy 2016ig, de ettől függetlenül elismertem Vonát mint egy nagyon karizmatikus vezető; Sneider nem az, így nem igen látom, hogy tudnának elmozdulni a 15%-ról (illetve de: Vona vlogjai segíthetik őket, aki mint külső szemlélő 'ajánlhatja' a Jobbikot a nézőinek; de kormányváltáshoz ez sosem lesz elég, mert az a hajó megfeneklik, amit a kapitány a partról irányít).


LMP, ami megmutatta, hogy ők nem ellenzékiek. a Kompetens és karizmatikus politikusaikat akik a szimpátia listán is előkelő helyet foglaltak el elkergették, s már csak botrányai vannak a pártnak. Meg Ungvári Mátéja, aki egy személyben elég indok az embernek arra, hogy ne melléjük álljanak ki. Választás előtt fél évvel ők voltak a sötét ló, most ahogy látom, a biztos választóknál 5%-on állnak. S amíg ott az Ungvári, ez nem is igen fog felfelé menni.


DK-nál Feri. Feri maga az 5-7%. Nem lesz kevesebb, mert van ennyi Feri fan (bár ők idősek, szóval majd lassan fogynak), de nem is lesz több, mert van annyi ember, aki gyűlöli Gyurcsányt, és sosem fog a pártjára állni. Megint 5-7%, ami egy bal oldali kompetens pártból hiányozni fog (mert aki DK-ra szavaz, az nem fog másra).


Momentum, akik... róluk annyi volt elmúlt hónapokban, hogy új vezetőséget választottak, akik a régi vezetőség lettek :D Megmaradtak 2%nál. Ők ennyik.


Mi Hazánkat, radikális szélsőjobb. Hm... Bejutási küszöbért harcolhatnak maximum, ha felkarolják a korai Jobbikosokat, akik az évek során lemorzsolódtak, és vagy nem mentek el szavazni, vagy fideszre ikszeltek.


S végül, MKKP, akik szvsz az egyetlen tenni akaró, értelmes párt. De mivel a magyar politikai humor Hoffival, meg a Bagi-Nacsa levételével megszűnt, ők se tudnak csodát tenni.



Szóval per pill nincs egy értelmes, megbízható baloldali párt (de mivel elmúlt években vagy 1000 ilyen alakult, az 1001. megalakulónak se igen lenne esélye; maximum ha egy ilyen "All Star" lenne az Együttből, LMP-ből, MSZP-ből, DK-ból, PM-ből, Momentumból, sőt, akár korai Fideszből vagy kései Jobbikból kivált kedvelt, tehetséges emberekből; de rájuk meg akkor az lenne aggatva, hogy "a bukott ellenzéki összefogás újabb próbája, mindenki összefekszik mindenkivel, látszik, hogy feladták"), a potenciálisan értelmes jobb-közép Jobbik fél lábbal koporsóban áll, s a szélsőjobbos cucc most szerveződik.

2018. aug. 12. 12:42
 4/22 A kérdező kommentje:

De ezt az apátiát nem csak azért látom, mert nincs nagyon ellenzéki párt, amire szavazni lehet.


Gondolom az se segít, hogy elmúlt x évben eljutottunk oda, hogy a kormány szinte BÁRMIT megtehet (már el se rejtik, hogy 'neem, nem saját magam neveztem ki', hanem kimondják hangosan), a tüntetés gyorsan elcsitul, se belső, se külső szankció nincs, de a szurkolótáboruk meg nem csökken (sőőőőt). Persze gondolom a választás is közrejátszott, az a 180as fordulat, hogy előtte napokban már a fideszben is aggódtak eléggé sokan, és mindenki azt számolta, hogy kivel fog majd szövetséget kötni a fidesz, hogy tudjon egyáltalán kormányozni, erre derült égből 2/3-d (ami hirtelen jött siker meg is látszik a fideszes kommunikáción, avagy a kinyílt csipa).


De nem tudom, ezért kérdezem...

2018. aug. 12. 12:48
 5/22 anonim ***** válasza:
69%

Nekem a Jobbik még mindig nem tűnik jobbközép pártnak. A programjuk még mindig a régi, teljesen etatistam elképzelés, hogy az állam majd mindent megold, a jobbközép pedig pont a piacgazdaság pártolásáról híres. Na meg ott van Sneider, aki skinhead-vezér volt, a gyerekei pedig még ma is betyárseregesek. Gyöngyösi pedig zsidókat akart listázni.


Na most akkor jó lenne, ha eldöntenék, hogy mit akarnak.

2018. aug. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
14%
Előbb - utóbb kilyukadunk oda, hogy nem jó a nép, legalábbis a fele. Azokat kell kirekeszteni és előttünk a fényes nyugati jólét!
2018. aug. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
44%

4.


"előtte napokban már a fideszben is aggódtak eléggé sokan, és mindenki azt számolta, hogy kivel fog majd szövetséget kötni a fidesz, hogy tudjon egyáltalán kormányozni"


Ezt nem tudom honnan szeded, mert minden hazai és külföldi előrejelzés szerint a Fidesz volt az egyetlen esélyes. Egy percig sem volt kérdéses, hogy győz. A kétharmad volt bizonytalan.

2018. aug. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
27%

Én őszinte leszek veled kérdező, azt hittem a választások előtt, hogy a Fidesz 70% feletti eredményt ér el. Fogadni nem mertem rá, csak a 2/3-ra, azzal nyertem is egy pezsgőt haverom ellen, aki nem akarta elhinni, hogy meglesz nekik a 2/3. :D

Ő azt mondta, hogy olyan 55% környékén lesznek, ami alapból butaság volt, mert az összes közv.kutató 50% körülire mérte őket listás szavazatoknál.

2018. aug. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
66%

#3

Gyakorlatilag mivel ilyen szépen összefoglaltad a lényeget, nincs is miről tovább beszélgetni.

Ez a megosztott készlet nem győz választást, még a parlamentbe kerülésük is kétséges legközelebb.

Szerinted ki a hibás, a Fidesz?

Legyünk tárgyilagosak:

- 30 éve építik önmagukat, szervezettek, nincs széthúzás

- van egy karizmatikus vezetőjük

- az ország nekik nem csak Budapestből áll

- van egy biztos szavazóbázisuk, akik kihalnak, vagy elpártolnak, azok helyett mindig van pótlás

- és az ellenzék kedvenc vesszőparipája: hitelesen migránsellenesek, ami a magyarok többségének döntő szempont.

... de nem sorolgatom, ezt mindenkinek látnia kell, még ellenzékből is!


Ameddig nem lesz olyan párt, amelyik ezt akár csak megközelíti, addig marad a Fidesz.

Nagyon nyersen hangzik, de az az igazság, hogy ezt egy ellenzéki vagy elfogadja, vagy elmegy, mert jelenleg más alternatívája nincs, megfelelő ellenzéki vezetés nélkül.

2018. aug. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
45%

"Előbb - utóbb kilyukadunk oda, hogy nem jó a nép, legalábbis a fele."


Jól mondod, valóban ez a baj. A magyarok nagy része sajnos nagyon buta és nagyon proli. A Fidesz demagóg gyűlöletkeltése olyan nekik, mint a kismalacoknak a cukrozott kukorica.

2018. aug. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!