Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem lehet egy választáso...

Miért nem lehet egy választáson több pártra is szavazni? Nekem több is megfelelt volna, és másoknak is.

Figyelt kérdés
2018. aug. 29. 23:33
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
37%

Amiért nem vehetsz feleségül több nőt sem, csak egyet.

El kell döntened, hogy szerinted melyik a legalkalmasabb arra, hogy vezesse az országot a következő 4 évben.

Legalkalmasabb és nem alkalmas. Legalkalmasabb pedig csak 1 van.

A két szavazatod pedig arra is szolgál, hogy ha pártként az egyiket tartod jónak, de a helyi jelöltje a másiknak tetszik jobban és megfelel neked a pártja is vele együtt, akkor rá is szavazhatsz. Ezzel megvalósul, hogy szavazhass két pártra is - csak más mandátumért.

2018. aug. 30. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Hiába szavaztunk mi itt a városunkban a demokratikus jelöltre, a környező falvak lakói a fideszest szavazták meg, és ők voltak többen. És ezt lehetett tudni előre.

Azt meg nem értem, miért kell egyet választanom, ha több tetszik. Nem az van ugyanis, hogy van egy sorrendem, hanem van egy fidesz, amit semmiképp, és van egy halom másik, amit majdnem egyformán. Ez nem házasság (egyébként nem mindenhol van egynejűség), és nem is lóverseny. Hanem olyan pártnak kéne győzni, amit a legtöbben el tudnak fogadni. Én nem tudtam kifejezni a tetszésemet, mert több párt tetszett, és csak egyet jelölhettem be.

2018. aug. 30. 00:59
 3/25 anonim ***** válasza:

Azért kellett 1 pártot megjelölnöd, mert 1 szavazatod van, nem több arra, hogy pártot válassz. Ha itt élsz, akkor van egy másik szavazatod arra, hogy helyi jelöltet válassz.

A kérdésed olyan, mintha tényleg az egynejűséggel lenne gondod.

Igen tényleg van ahol több felesége is lehet az embernek, de itt nem olyan a törvény. Vagy hogy miért nem lehet 150-el menni az autópályán, hiszen máshol lehet. Mert ez a törvényben megszabott határ. Ennyi.

Ha nem tetszik a törvény akkor beszélni kell róla és kezdeményezni annak megváltoztatását. Ezért van, hogy ma már nem 120 km/óra a maximális sebesség az autópályákon, mint volt 25 éve. Vagy ha már pártok, akkor ezért van ma csak 199 parlamenti képviselő a majd 300 helyett, mert valaki kezdeményezte. De sikere csak akkor lesz ha mások is ezt akarják és meg lesz hozzá az elegendő parlamenti többség.

Az pedig, hogy a "fideszesek" leszavazták azt a jelöltet, aki neked tetszett, az bizony a demokrácia lényege és alapja. Annak az akarata fog dönteni aki "többen van", vagyis az a képviselő nyer akire többen szavaztak.

De miért gondolod, hogy segített volna ha van sorrend állítási lehetőség és 2 vagy 3 jelöltet is rangsorolhattál volna? Honnan veszed, hogy akkor nem azok lettek volna az elsők, vagyis a győztes jelöltek, akik most?

A pártoknál meg éppen az a lényeg, hogy nem felcserélhetőek, nem mondhatod, hogy ha nincs a fidesz, akkor jó nekem ha a KDNP nyer vagy ha nem sikerül az mszp-nek, akkor legyen a DK kormányon. Mert akkor fogalmad sincsen arról, hogy mi közöttük a különbség - vagy mert nem tudod mi különbözteti meg őket egymástól, vagy mert nem is különböznek.

Ha te nem tudod a különbséget, akkor ártalmas az országnak ha több szavazatod van (ha annak tekintjük a rangsort), ha meg nincs köztük különbség valóban, akkor pedig csak azért nem 1 pártot alkotnak mert a pénzre, befolyásra játszanak a vezetőik és nem képesek egymással sem együtt dolgozni ugyanazért a célért.

Az egy fordulós választásnak pont itt jön ki a haszna, hogy nincs annyi lehetőség a szavazók hülyítésére. Elsőre tudatniuk kell, hogy miben mások, mint a többiek és kivel hajlandóak esetleg együtt dolgozni kormányon. nem hülyíthetnek be azzal pl. hogy szavazz a KDNP-re, mert majd segít az ellenzékieknek leváltani a fidesz kormányt, majd aztán a győztes jelöltjeikkel meg koalícióra lépnek a fideszes képviselőkkel és mégis marad a kormány.

2018. aug. 30. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

A világon mindenütt egy személy csak egy pártra szavazhat.

Olyan nincs, hogy rangsort állítasz, mert felnőtt ember vagy (elvileg) és a minimum elvárhatóság tőled, hogy tudj döntést hozni, illetve választani!

2018. aug. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
48%

"Olyan nincs, hogy rangsort állítasz"


Például Ausztráliában van.

2018. aug. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

#5

Csak azt felejted el, hogy Ausztráliában kétkamarás a rendszer és területi lista nincs.

Tehát a példa nem volt az igazi.

Beszéljünk a többségében létező egykamarás rendszerről!

2018. aug. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
48%
Nem értem a problémát. Ausztráliában egyéni képviselőket úgy választanak, hogy a szavazó rangsorolja a jelölteket. Listás szavazás nincs, de miért ne lehetne ugyanúgy rangsorolni a pártlistákat is?
2018. aug. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
55%

Azért,mert nem az ember,hanem az X-ek számítanak.

Ha 2 vagy több pártra szavaznál,akkor az olyan,mintha több szavazati jogod lenne.


És akkor nem lehetne kiszámolni sem a szavazatokat,előre tervezni,mert akkor lehetne a szavazatok száma 8 milliótól,akár 80 millióig is:)


Na,meg biztos lenne aki széttrollkodná a választást és beikszelné az összes pártot:)

2018. aug. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Az a rangsoroló szavazás tetszik nekem. Nem értem, az utolsó mit nem ért rajta. Én legalábbis úgy képzelem, hogy mindenki sorba állítja azt a mondjuk 5 embert (vagy pártot) valahogy. Az első helyezettje 5 pontot kap, a második 4-et, stb. Mi nehéz ezen egy számítógépes feldolgozásnál?
2018. aug. 30. 23:22
 10/25 A kérdező kommentje:

Kedves Takács, azért nem tartom fairnek az egyre való szavazást, mert így ugyanúgy kiejtettem mondjuk az LMP-t, mint a Fideszt, holott az előbbit szeretném, az utóbbit nem.

Ha rangsor lenne, azt fel tudnám állítani, messze nem lenne olyan torz az eredmény a véleményemhez képest.

Abban igazad van, hogy az én szavazatom többet érne, mint azé, akinek csak egy párt felel meg, de szerintem aki mindent elutasít, csak egyet nem, azé ne is érjen többet. A demokrácia ugyanis a konszenzusról szólna elvileg, nem arról, hogy egy megnyeri a lóversenyt, a többi lovat meg lelövik.

2018. aug. 30. 23:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!