Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elvileg elértük a teljes...

Elvileg elértük a teljes foglalkoztatottságot, mégis hogyan lehet ez?

Figyelt kérdés
A nyáron volt alkalmam elég sokszor Budapesten a belvárosban mozgolódni és arra lettem figyelmes, hogy munkaképes korú emberekkel vannak teli a tömegközlekedési eszközök, plázák, terek, boltok stb... méghozzá főmunkaidőben. Tudom, hogy nyáron sokkal szabadabb az élet és azt is tudom, hogy sokan akkor veszik ki a szabadságot, plusz ott vannak még a külföldiek is. Viszont azt kétlem, hogy mindenki egyszerre megy szabira és több, mint 10 éve a fővárosban lakóként meg tudom különböztetni a külföldit a Pestitől. Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek is gyanús a dolog és mégsem dolgoznak annyian, mint ami a statisztikákból kiolvasható? Elvileg, ha teljes foglalkoztatottság van hazánkban, akkor ezeknek az embereknek nem épp a munkahelyükön kellene lenniük? Vagy mindenki mozgó biztosítási ügynök és egyéb kötetlen munkahelyű, munkaidejű ember? Valami itt nekem nem kerek! Kérlek cáfoljatok meg! 34/F

2018. szept. 1. 08:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
ha van pénzük plázázni akkor biztos nem munkanélküliek
2018. szept. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek lehetnek szabin, dolgozhatnak többműszakos munkarendben, nyárom a pedagógusok eleve nem tanítanak ált stb. Európa bármely nagyvárosában hasonlót tapasztalhatsz.
2018. szept. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
85%

A "teljes foglalkoztatottság" nem azt jelenti, hogy hétköznap 8-16 óra között mindenki dolgozik. Azt jelenti, hogy azok közül akiknek dolgoznia kellene, azoknak döntő többségének van munkaviszonya (95% felett).

Ez a munkaviszony lehet heti 4-5 órás, kötetlen munka, otthoni munkavégzés (azaz szintén maga által megszabottan végezhető), több műszakos vagy részmunkaidős munka, netán olyan aminek része az, hogy napközben a belvárosban közlekedik.

Emellett ahogy #2 írta, nyári szünet van: a diákok - egyetemisták is - szabadidejüket töltik, szabadságolási időszak van és a pedagógusoknak is csak most kezdődött meg a munkája 20-a után.

Ahogyan Budapest nagyon népszerű a turisták körében is, nem csak a külföldiek, de magyarok is rengetegen járnak ott napközben.

2018. szept. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
A diákokat direkt kihagytam és írtam, hogy munkaképes korú, itt a 18 év felettiekre gondoltam. Persze, sokan vannak akik atipikus jellegű foglalkoztatási formában dolgoznak, ezt el is tudom fogadni. Egyébként ezt a növekvő tendenciát nem csak nyáron látom, majdnem ugyanennyi embert látok az utcákon minden évszakban. Én 2004-ben költöztem Pestre vidékről, de merem állítani, hogy fele ennyi ember vett körül nap, mint nap. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy ez baj, viszont kétségtelen, hogy némiképp nehezebb úgy közlekedni, hogy állandóan kerülgetni kell mindenkit és tele vannak a metrók, buszok, villamosok. Természetesen másnak is joga van felköltözni Budapestre és itt élni és munkát vállalni. Nekem csak az tűnt fel, hogy néhány év alatt hirtelen megugrott az emberszám és kíváncsi lettem, hogy ez minek tulajdonítható. Ha még azoknak a 80 %-a dolgozik is, akikkel találkozom, akkor is megdől a teljes foglalkoztatottságra irányuló állítás. Ezért írtam, hogy valami nekem nem kerek... Még egyszer mondom, hogy nyáron ez feltűnöbb, de más évszakban is tapasztalni lehet.
2018. szept. 1. 09:16
 5/18 Koplárovics Béci ***** válasza:
83%

"Vagy mindenki mozgó biztosítási ügynök és egyéb kötetlen munkahelyű, munkaidejű ember?"


Tehát megszámoltad, és eljutottál (agglomerációval együtt) kb 2.5-3 millióig?

2018. szept. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nyilván nem számoltam meg és általánosítottam....
2018. szept. 1. 09:40
 7/18 anonim ***** válasza:
77%

Nem vitatom a megfigyelésedet, mert tényleg így van, Budapesten folyamatosan, szinte állandóan rengeteg ember van az utcán, közlekedésben. De ettől még igaz amiket leírtam.

Ahogyan Budapest a legnagyobb egyetemi város és az egyetemisták már bizony felnőttek. A kreditrendszerű oktatás miatt nem ritka a 27-28 éves egyetemista sem.

2018. szept. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
De mi lehet az oka annak, hogy az utóbbi években ennyire megnőtt az utcán és a tömegközlekedési eszközökön, plàzàkban az emberszàm? Lehet, hogy a város vonzóbb lett a vidékieknek, mivel több a lehetőség?? Gondolom ha nem lenne élhető város, sokkal kevesebben lennének. Akkor ezek szerint nem állja meg a helyét a feltevésem és a legtöbb ember dolgozik, csak épp akkor megyek, amikor ebédelni mennek vagy ügyeket intézni. Akkor ezek szerint én tévedtem és kész. Tudtam én, hogy minden rendben van itt.
2018. szept. 1. 10:14
 9/18 anonim ***** válasza:
96%

Pontosan az ellenkezőjét írtam neked, csak trollkodsz, hogy megint kiforgatod?

Nem tévedtél, valóban sokan vannak az utcákon.

leírtam az okát is, hogy miért (szerintem).

Az utóbbi években sokkal több pénze van az embereknek, több a turista is.

És senki nem állított olyat, hogy itt minden rendben lenne.

2018. szept. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Igen, tény, hogy az utolsó mondatom kissé ironikusra sikeredett, de nem állt szándékomban senkit sem kiforgatni. Úgy értettem, hogy abban tévedhettem, hogy miért van ennyi ember az utcàkon, feltehetően tényleg nem mindenki munkanélküli, mondjuk ezt nem is állítottam, de tény, hogy nagy részük az. Olyanok, akik elmennek otthonról, a városban ténferegnek, csak, hogy ne lássa a környezetük, hogy nem járnak munkàba. Nem akartam belekeverni a politikát, de nem tudom megàllni, sajnálom. Lehet, hogy tényleg nagyon sokan dolgoznak, csak, hogy a mai állások többségével nem nagyon lehet itthon előre jutni. Többet keresnek az emberek? Ez is igaz, de mihez képest? A 90-es évekhez képest? Nahát, rögtön hanyatt dobom magam... Külföldhöz képest pedig tudjuk mi a helyzet... Én csak azt nem tudom elfogadni, hogy ha minimális fejlődés történik ebben az országban, sokan egyből hátra dőlnek, mintha onnantól kezdve itt már minden rendben lenne... Azt nem veszik észre sokan, hogy bagóért dolgoznak és megelégszenek bàrmivel, csak kenyér legyen és cirkusz... Az, hogy lassan 30 év telt el a rendszerváltás óta és a fejekben nem sok változás történt, szintén nem tudom elfogadni... Kicsit elkanyarodtam, de kiakaszt amikor azt hallom, hogy több pénzük van az embereknek, emelkedik az életszínvonal, dübörög a gazdaság... Ez a 3 millió létminimum alatt élőt nem igazán hatja meg úgy gondolom. Ami szerintem jelenleg történik, az nem más, mint az uniós pénzek lehîvàsa, szétosztàsa és egy jó nagy részének a lenyúlàsa. Làtszat jólét van külföldi pénzből, nem emlékeztet ez senkit egy bizonyos korszakra???
2018. szept. 1. 15:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!