Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sokaknak mi problémája azzal,...

Sokaknak mi problémája azzal, ha a téli időszámítást eltörölnék és csak nyári létezne?

Figyelt kérdés

Az emberek már egészen más életmódot folytatnak, mint 40-50 éve.

Továbbá, az izzók is nagyon energiatakarékosak már.


Ha télen is nyári időszámítás lenne, akkor nem lenne sötét már délután 5-kor.

Reggel 8 órakor kelne a nap igaz, de szerintem ez jó kompromisszum.

Manapság, a lakosság nagyrészt "irodai munkát" végez,délután végez 4-5 körül.Ha eltörölnék, akkor még lenne ideje világosban is szabadidős tevékenységre.



Én például szeretek napnyugtakor kutyát sétáltatni,télen ez sötétben történik, mivel amikor kiviszem a kutyust, már sötét van.


Továbbá, az óraátállítás egészségtelen, felborítja a bioritmust, rossz a szervezetnek.



2018. szept. 2. 12:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem a lakosság nagy része nem végez irodai munkát és igenis korán indul dolgozni.
2018. szept. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
31%
Semmi.
2018. szept. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
22%
A nyárival is sötét lenne már 5 órakor,reggel viszont nagyon soká lenne világos.Esetleg ha bevetik akkor 1 órával el kellene tolni mindent pl.6 helyett hétkor kezdődne a munkaidő,vagy 8 helyett kilenckor a tanítás.
2018. szept. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
16%

:D


Nem véletlenül találták ki az óraátállítást ENERGETIKUSOK és KÖZGAZDÁSZOK.


Így se tudja egyetlen egy ország sem daját magának fedezni a reggeli áramszükségletet...... Ez nem az idiota lakosságra tartozik, hanem szakemberekre


Az meg hogy random ex-proli irodisták mondanak kit érdekel? Inkább gondolkodjanak azon hogy mit csinálnak majd 10 év után amikor majd a 95% -kat leváltják a robotok/automaták.

2018. szept. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
83%

"Nem véletlenül találták ki az óraátállítást ENERGETIKUSOK és KÖZGAZDÁSZOK"


igen, pl olyan nagyon okosak, hogy a 3 muszakban dolgozo ket muszakbol napot se lat, ergo nalunk tobbet eg a villany az oraallitgatasok miatt... ha ejszakas vagyok lexarom, hogy reggel 8-kor sotet van, alszok. ha delelottos szinten, mert munkaba vagyok, de legalabb delutan mire hazaerek vilagos lenne 1 oraval tovabb, jobban ki lehet menni. delutanosban meg kibirom, hogy reggel 8-kor sotet van, gyerek ugyis iskolaba, asszony meloban. tolem nyugodtan eltorolhetik.

2018. szept. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
87%
ja: amugy ahogy elottem irjak: csereljen mindenki energiatakarekos izzokra, azon lehet sporolni nem a hulye oraallitgatassal.
2018. szept. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
43%
egyetértek az eltörlésével bár megkell mondjam az furcsa volna ha télen olyan hamar sötét volna, én késő délutánonként járok dolgozni, sok az őz stb olyankor az utakon ilyen szempontból szar lenne
2018. szept. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
88%

# 7:


A nyári időszámítás megtartását tervezik, ami azt jelentené, hogy télen később világosodna reggel, cserébe délután pedig később sötétedne.

2018. szept. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
71%
Nem értem miért zavarja az embereket a sötét? Sokkal jobb mint a világos ,én szeretek a sötétség leple alatt osonni.No meg feltalálták már a lámpát akinek kell az használja.Szóval szerintem jó ha nem kell állítgatni az órát mert nincs értelme.
2018. szept. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
48%

Oké, akkor induljunk ki az egy műszakban, négyig, fél ötig dolgozókból. Eddig is sötétben ezek haza teljesen, ezután is sötétben fognak.

Ellenben reggel egy órát sötétben fognak dolgozni, a gyerekek tanulni...

Hatalmas, tök jó, tényleg.

2018. szept. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!