Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fideszeseknél hogy fér meg...

A fideszeseknél hogy fér meg egyszerre a "büdöskomenistázás" és az, hogy szerintük a Kádár-rendszer sokkal jobb volt, mint ami utána jött?

Figyelt kérdés
Csak mert már nem egyszer hallottam ezt fideszesektől és amikor megkérdeztem tőlük, hogy ez a kettő így egyszerre hogy, akkor még nekik állt feljebb.

2018. szept. 3. 05:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
27%

Én Fideszes vagyok, és nekem így fér meg:


A Kádár-rendszer valóban sokkal jobb volt, mint ami utána jött, ugyanis dacára minden hátrányának, nemzeti és konzervatív volt. Akkoriban, ha bekapcsoltad a tévét, minden reklám magyar terméket reklámozott, a filmek a magyar történelemmel foglalkoztak, még a gyerekrajzfilmek is magyar népmesékről, Mátyás királyról, és hasonló témákról szóltak.


Manapság még a Globus mustár meg az Amodent fogkrém is holland érdekeltségű cég terméke, tele van a tévé butyuta amerikai Adam Sandler filmekkel, a gyerekek pedig beteg amerikai rajzfilmeket néznek pl. Nagyfater Bátyó.


Ha bementél egy boltba, akkor akkoriban a polcon minden termék magyar volt.


Míg akkoriban Nyugaton már indultak a 68-as diáklázadások, az egyre fejlődő melegpropaganda, és polkorrektség megjelenése, addig nálunk mindez be volt tiltva, csak csendben legalizáltuk, hogy két homár szexelhet egymással, de ezt titokban csinálták a négy fal között, nem verték nagy dobra, hogy mennyire "büszkék" rá, hogy nem a nőkre izgulnak.



Most pedig jöjjön a "büdöskomenistázás":


Ez pedig úgy fér meg a fent leírtakkal, hogy dacára a Kádár-rendszer nemzeti mivoltának, akkoriban is volt egy opportunista, internacionalista, kripto-globalista réteg a Párton belül, akik csak az alkalomra vártak, hogy elárulják a Hazát, és eladják külföldi érdekeknek. Ők voltak többek között azok, akik 1982-ben, amikor rosszul állt a gazdaságunk szénája, beléptették Magyarországot az IMF-be, amitől aztán a 2010-es évekig nem szabadultunk.


A rendszerváltás után SZDSZ és MSZP néven váltak ismertetté, illetve sajnos a rendszerváltó MDF párt is tele volt velük.

2018. szept. 3. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Éljen a Hazaffyjjas Népfront!!!
2018. szept. 3. 06:14
 3/15 belapus ***** válasza:
58%

Az első válasz utolsó mondatából hiba volt kihagyni a kérdésben szereplő szervezetet.

Egy jó kis "büdöskomenistázás" után érdemes lenne belelesni a Bakondi vagy az Orbán papa gondolataiba.

2018. szept. 3. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
36%

"Az első válasz utolsó mondatából hiba volt kihagyni a kérdésben szereplő szervezetet."


A 90-es évek elején sajnos még a Fidesz is tele volt ilyen tagokkal pl. Fodor Gábor. De az 1994-es tisztogatások után, amikor Orbán erélyesebben nemzeti-konzervatív irányba váltott, egyből kimutatták foguk fehérjét és átálltak a hazaáruló SZDSZ-be.

2018. szept. 3. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
6%
A Kádár rendszer valóban jobb volt, mert neki két doboz cigi kellett naponta, orbán meg már a Jézus szűréről is hazavitte a gombot a kiccsaládnak. Ráadásul nem próbálja megnyomorítani az országot pl. Brezsnyev sem...most. Igaz Pityun átbaszta amit 58 ezerévre titkosított is....
2018. szept. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
54%
A fidesznek, KISZ, MSZMP, ügynök tagsága van. Rajongói a kádárista kommunisták, de mivel lejáratódott a komcsizmus, így a "nemzethy jobboldali keresztyén" álcával leplezik magukat az "elvtársak", de ugyan olyan beteg gondolkodásúak mint a módszerváltás előtt.
2018. szept. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%

'Ha bementél egy boltba, akkor akkoriban a polcon minden termék magyar volt.'


Nem mindig. A 68-as új gazdasági mechanizmus előtt speciel élelmiszert kellett importálni.

2018. szept. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
13%

Felállítasz egy hibás tézist, hogy ahogy vannak, az összes fideszes szerint "a Kádár-rendszer sokkal jobb volt, mint ami utána jött", meg hogy ez megfér azzal, hogy ezzel egyszerre "büdöskommunistáznak", csak mert "már nem egyszer hallottam ezt fideszesektől".

Akkor most szólnék, hogy a fideszesek nem néhányan vannak, hanem több millióan. És nem, nem így gondolkodnak. Van köztük pár, aki igen és elfogadhatóan el is tudja mondani miért érez hasonlóan, mint #1, de ettől még nem gondolkodik így az összes.

Ahogyan biztos vagyok benne, hogy a ballibekre szavazók sem mind gondolják azt, amit te, pedig én is már nem egyszer hallottam ballibektől hasonlókat.

2018. szept. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
70%
Egypártrendszert akarnak, csak magukkal. Ne legyen szabad sajtó, szólásszabadság, sztrájkjog, népszavazás, civil szervezetek, ne firtassák az eltűnt milliárdokat, akkor jobban lehetett lopni magántulajdont, elvégre elég volt valakit lecsukni, a vagyonát államosítani, aztán kiadni az arra pályázónak... Most mekkora macera már, hogy EU-s pályázatot kell írni, amin ha buknak, akkor az adófizetők fizethetnek, és ez megy a hírekben, ez terjed a Facebookon?!
2018. szept. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
25%
Az öreg kádár idején volt 3 féle szalámi a boltban de egyik sem SPÁROS sonka volt amit nitroszulfáthidrxipentánnal feloldott csirkefejből készült krémből képeztek ki sonkának látszó tárgyá....
2018. szept. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!