Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi ez a munkamorál fétis ma...

Mi ez a munkamorál fétis ma Magyarországon?

Figyelt kérdés
Egyre gyakrabban hallom és olvasom, ha valaki mondjuk kreatív munkát végez, és beszólnak neki, hogy menjen el inkább dolgozni, meg hogy tegye hasznossá magát,stb. Azt persze meg kell jegyeznem, hogy nem éppen értelmiségiek száját szokta ez a mondat elhagyni általában, de ez ma tényleg a átlag morál Magyarországon, hogy ennyire semmibe veszik a szellemi és kreativitást igénylő munkákat és csak az egyszerű fizikait fogadják el munkának? Komolyan idáig süllyedtünk volna? Pedig ha ezek az "okos" emberek tudnának gondolkodni, az értelmiségi munka nélkül nekik se lenne munkájuk, mert a gyárakat ahol ők dolgoznak is értelmiségiek vezetik. Most akkor hogy van ez? Utáljuk még ki a maradék értelmiséget és mindenkit vezényeljünk ki a földekre kapálni, vagy hogy felelne meg a jobbosoknak?

2018. szept. 3. 07:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
42%
Nem mindegy, milyen munkáról van szó. Értéket teremteni lehet szellemi munkával is, ez éppen olyan hasznos, mint a fizikai. A filozófusok, szociológusok, stb. viszont léhűtők, akik nem végeznek hasznos munkát, és akikre semmi szüksége nincs a társadalomnak.
2018. szept. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
76%

Ez már mióta így van... A saját anyám aki 8 osztályt végzett, és egész életében bolti eladó volt, 14 éves korától, nyugdíjba menéséig, mindig ilyeneket mondott a szellemi munkásokra: "neked könnyű ott a légkondícionált irodában"

"óó az? az nem csinál semmit, egész nap papírt tologat"

"én? én kidolgozom a belemet havi 70ezerért, az meg mereszti a seggét az irodában 160-ért"

"felháborító! nekem kéne 150-et keresnem, nem az xy-nak, aki semmit nem csinál, csak egész nap a telefont kapkodja fel"


Én már ráhagytam egy idő után. Javaslom te is tedd ezt, sokkal kiegyensúlyozottabb leszel, ne foglalkozz az idiótákkal.

2018. szept. 3. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
64%

Most erre mit lehetne mondani?

Ez alapvetően komcsi duma, mivel Magyarország be van szorulva agyilag a Kádár-rendszerbe, de ehhez jön még egy jó adag Horthy-nosztalgia is és ettől lesz jobboldali az egész.

Valahogy így kapod meg azt a beteg világképet, amit a jelenlegi magyar társadalom a piedesztálra emel és a Fidesz az egész élcsapata.

És ja, az lesz a vége, hogy még a maradék értelmiséget is elzavarják. Én is fizikai munkát végzek, de nekem sem szimpatikus rohadt módon, ami történik.

2018. szept. 3. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
73%

#2

Amúgy ez a mentalitás nálunk nagyanyámra jellemző, hogy folyamatosan azt lesi a faluban, hogy ki mennyit dógoszik. :D

De nem csak ő, hanem az összes ilyen arrafelé. Lesik az embereket, aztán kibeszélik egymás között. Amikor elmegyünk meglátogatni őt, akkor folyamatosan ezt hallgatjuk tőle. Adja le a drótot, mintha valami tartótisztnek jelentene.

2018. szept. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
44%
Az újkádári rendszer velejárója, aminek lényege, hogy "dógozzá, és kussolj", termeld a pénzt a hatalomnak, elvtársaknak, és ne pofázz.
2018. szept. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
29%
Ora et labora!
2018. szept. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
45%
Mert pont hogy a nagy okos irodai semmittevők nézik le a fizikai munkásokat.
2018. szept. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
94%

"Mert pont hogy a nagy okos irodai semmittevők nézik le a fizikai munkásokat."


Maradjunk inkább annyiban, hogy Magyarországon úgy általánosságban mindenki lenéz és mindenki utál mindenki mást.

2018. szept. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
37%

#2

Édesanyádnak se sok fogalma lehetett a szellemi munka mibenlétéről :D

2018. szept. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
62%

Azt azért megmagyaráznád, hogy miből is következtetsz arra, hogy ez a hülyeség "felelne meg a jobbosoknak"?

Amúgy a másik oldal, a "szellemi, kreatív munkát végzők" - és nem, nem a liberálisok vagy balosok vagy lmp-sek vagy akármilyen pártiak - pontosan ugyanilyen hülyeségeket ereget el néha, mint hogy ostoba az aki minimálbérért hajlandó gyárban robotolni vagy hogy csak a diplomások az értelmes emberek stb.

Aki a saját életével nincs megbékélve, kisebbrendűség uralja, az kivetíti és megpróbálja magát úgy nagyobbnak, jobbnak érezni, hogy másokat fikáz, mások munkáját, életét leszólja. Ez nem jobbos vagy balos mentalitás, ez ember függő, az adott személyt minősíti.

Ahogyan téged meg az, hogy egy ilyen dologból azonnal a jobboldaliakra próbálsz ráhúzni valami negatívumot.

2018. szept. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!