Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az Unitárius az igazi magyar...

Az Unitárius az igazi magyar vallás az ateizmus mellett?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=RKx8gyhu-To


Megnéztem ezt a videót, és szerintem talán ezen vallás az, ami a legjobban egyet ért a magyar néplélekkel és a hazafiassággal, nempedig idegen dogmák vezetik, mint pl. Ferenc Pápa muszlim-imádata.


Nincsenek "ateista templomok" amik a nem-hívő magyarokat összefognák, de talán az unitárius templomok még őrzik ezen magyarsági közösségi érzést anélkül, hogy hülye dogmákra kényszerítsék a magyarokat, és tényleg csak összefogni akarják őket.



2018. szept. 3. 19:41
 1/9 anonim ***** válasza:
27%
Igazi magyar vallás egy van, a Napkereszténység vagy Napvallás.
2018. szept. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Mit szívtál?
2018. szept. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

Az ateizmusnak nem tudom mi köze az "igaz magyarsághoz".


Az unitárius vallás meg pont Erdély muszlim befolyása talaján jött létre.


Nem hiszem hogy létezik "igaz magyar" vallás de ha muszáj lenne választani akkor mivel pár száz kilométeres körzetben csak a magyarokra jellemző és mert kulturálisan rengeteget adott a magyarságnak, így a református vallás. Illetve Szent István és a szent királyok miatt a katolikus vallás.

2018. szept. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
1%

Egy igaz magyar ember semmiképpen nem lehet judeo-keresztény.

Az ateizmus alatt pedig nem tudom mit értesz, mert ez egy gyűjtőfogalom, ahova az összes isten létét tagadó eszmék beletartoznak (pl buddhizmus, taoizmus, stb.)

2018. szept. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%

*4

Talán bajod van a kereszténységgel?

2018. szept. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%

:D

A kérdés láttán a XVI. században felröhögtek volna. Az unitáriusokat pont hogy iszlám kollaboránsnak tartották, mert nem fogadják el a Szentháromságot - ahogy a muszlimok sem.

Köszönöm, a magyarságomat és a katolikus hitemet én nyugodt szívvel össze tudom egyeztetni. 1000 éve ezt a hitet követik őseim, a kettő együtt gyönyörű történelmi örökséget hozott létre.

"hülye dogmák" - dogmáik az unitáriusoknak is vannak bőven...

2018. szept. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
34%

#5


Igen. A fő bajom az, hogy az ősi magyar vallásunkat elpusztítota és ránk erőszakolta ezt a tőlünk idegen eszméjét. Amióta rá lett kényszerítve az országra a kereszténység azóta széthúzás van, és azóta csak sakkfigurák vagyunk más hatalmak piszkos játszmáiban. Maga a kereszténység is egy halálkultusz, hisz elég csak a szimbólumát is megnézni: gey kivégzőeszközre szegezett emberi hulla. És a vérivásról (úrvacsora) meg az elsőszülött bárány feláldozásáról még nem is beszéltem.


Nem mondom, a kérdezőnek lehet némileg igaza abban, hogy az unitárius vallás közelebb áll hozánk mint a többi kereszténység, elgondolkodtató, hogy egy uroborosz a jelképe, ami a természet örök körforgásának a szimbóluma, ami már közelebb áll az ősi magyar hithvilághoz, mint a judeokeresztény migráns-vallás.

Nem értem miért lesz valaki attól nagyobb magyar, hogy egy idegen zsidó nép hagyományait injektálja bele saját nemzetébe a Tórán keresztül. Meg vannak nekünk a saját hőseink és hagyományunk.

2018. szept. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
49%

*7

Gondolom, az elkerüli a figyelmed, a kereszténységet muszáj volt felvenni. Tudsz Európában pogány vallást követő 'államot' felmutatni, ami hosszabb ideig fennmaradt a keresztény vallásúak gyűrűjében? Szerintem nem. Mi is nagy eséllyel így járhatunk. Ami az erőltetést illeti: szerinted volt divatban akárhol Európa-szerte népszavazást tartatni a lakossággal, akarjátok-e felvenni ezt a vallást?

2018. szept. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8


Ezzel a témával itt foglalkoztam:

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__94..


Itt részletesen kifejtem.

2018. szept. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!