Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A titkosított anyagok azok...

Feketeruhasember kérdése:

A titkosított anyagok azok hogyan vannak titkosítva?

Figyelt kérdés
Egy titkosított fájl aminek a jelszavát csak egy személy tudja? Vagy egy páncélszekrnyben van egy jó erős lakattal lezárva? Hol tárolják?
2018. szept. 5. 17:57
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Orbán Viktor Miniszterelnök Úr minden titkosított anyagot a fejében tart, ezért nincs szükség páncélszekrényre vagy jelszóra.
2018. szept. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
44%
Ha tudni lehetne hol van tárolva az ilyesmi akkor nem számítana titkosnak
2018. szept. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A minősített adat lehet korlátozott terjesztésű, bizalmas, titkos és szigorúan titkos. Mindegyikre külön szabályok vonatkoznak, de leegyszerűsítve az utóbbi, csak minél magasabb a biztosítási szint, annál vastagabb a páncélszekrény és nagyobb a lakat. Számítógépen is lehet tárolni, de akkor a számítógépnek sem lehet internet hozzáférése, meg általában olyan helyen is van, ahol nincs térerő, vagyis inkább magát az eszközt védik, de persze le is van jelszavazva. Aztán minél magasabb a biztosítási szint, annál kevesebb ember férhet hozzá, és annál jobban átvilágítják őket.

Mondjuk láttam már minősített iratokat egy olyan helyiségben amit három zárt vasajtó és egy ügyeletes őrzött, de az ablaka az utcára nézett egy sima felcsavarozott vasráccsal, szóval itt is lehet különbség az elmélet és a gyakorlat között.

2018. szept. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De ki tudja hol tárolják konkrétan? Orbán Viktor Miniszterlnök Ú tudja személyesen hol van ill ő hozzáférhet, esetleg ha nem is fér hozzá tudhatja ezeket a titkos adatokat?
2018. szept. 5. 21:46
 5/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat ezt akartam írni:Úr
2018. szept. 5. 21:47
 6/10 anonim ***** válasza:
Orban Viktor Ur minden vele kapcsolatos titkositott anyagot a daraloban tarol igy nincs szukseg jelszora :))
2018. szept. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Úgy tudom a parlamenti képviselőknek joga van belenézni a titkosított anyagokba is ha a megfelelő helyen kezdeményezték. De ettől még nem mondhatnak el belőle semmit senkinek amíg a titkosítást fel nem oldották, nem is sugalmazhatják, nem is utalhatnak arra amit láttak.
2018. szept. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Úgy tudom a parlamenti képviselőknek joga van belenézni a titkosított anyagokba "


Honnan tudod? Amerikában is?

2018. szept. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Valamikor régen olvastam róla, de nem voltam biztos benne. Most utána néztem és ezt a két linket ha megnézed, abból részletesen megismerheted. A minősített adat az amit köznyelven titkosított adatnak nevezünk, de több fokozata is van, a második linken a jogszabályban fel is van sorolva.

[link]

Ebben a parlamenti képviselők jogai és kötelességei vannak meghatározva. A "A képviselők tájékoztatását (tájékozottságát) elősegítő jogok" rész második mondata ír a minősített adatokról először, utána van még máshol is.

[link]

Ez pedig a jogszabály "2009. évi CLV. törvény

a minősített adat védelméről", ahol a IV. FEJEZET

A MINŐSÍTETT ADAT BIZTONSÁGÁRA VONATKOZÓ ÁLTALÁNOS SZABÁLYOK - részben a A minősített adat megismerése című alrészben olvashatsz róla.

Gondolom az amcsiknál is hasonlóan meg lehet találni a jogszabályokat, előírásokat, nekem fogalmam sincsen hol és mi van benne.

2018. szept. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha én letiktosítanám a szoftveremmel, akkor az le lenne titkosítva!
2018. szept. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!