Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Pontosan mi is ez a Sargentini...

Pontosan mi is ez a Sargentini-jelentés? Mik lesznek a következményei?

Figyelt kérdés

Igen, tudom, hogy a google a barátom, utána is néztem. Mit takar pontosan az, hogy elveszti a magyar állam a szavazati jogot? Mi a következménye? Mi köze van ennek a migrációhoz, milyen kihatással lenne rá?

Kaphatnék egy részletes felvilágosítást józan magyar paraszti nyelven?


Már csak azért, mert csemegéztem kicsit a Fidesz facebook oldalán, de ezek csak Sorost meg a bevándorlást tudják szajkózni.


Bocsánat ha tudatlan vagyok, 17 éves fejjel nem vagyok túl jártas a politikában.


A szidkozódást kérném mellőzni, ez nem visz előre semmit. :)



2018. szept. 12. 23:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%

18 éves vagyok, idén szavaztam elősször.

Nagyon sok utánnajárás volt, mire kiválasztottam a nekem szimpatikus pártot, de fölöslegesen. Nemtudom milyen társadalomban élünk, de nem sok okos embert látok, a boltokban információs pontoknál az emberek is olyanok, mint egy zsák szar, segghülyék, de még el is vannak szálva maguktól.


Egy tanácsot adok, NE ÁSD BELE magad, mert csak ilyen leszel, mint én. A magyarok nagy részét megutáltam, mert tényleg idióták vagy csak lusták gondolkozni.


Egyenlőre baszhatjuk, de majd az unió szépen rendbe rakja az országot. Csak lehet ez majd megint válsággal jár aminek TE fogod majd megszívni a levét a sok hülye ember miatt akik egy Orbán vikzotnak attak trónt. Igen trónt, mert ő azt hiszi ő a kiskirály, a kis patkány. Már lassan személyi kultusz lesz, ha így halad, de akkor én megbolondulok és minden erőmön azon leszek, hogy elhagyjam ezt az országot.

(Eddig még nincs terben, mert még annyira nem állunk szarul, de ez talán csak hónapok kérdése, a mostani uniós 2/3 os szavazással Orbánka lehet fejet vesztve "menekül" csak még előtte azt a kevés dolgot is tönkreteszi Magyarországon ami még megmaradt.


Nem vagyok Orbán ellenes a napjaim ne körülötte forognak, nem veszekedek FIDESZ esekkel, de átlátok a szitán (nem nehéz), de egyenlőre azt kívánom neked tanulj sokáig és ne találkozz a magyar adókkal, mert akkor lesz nemulass! :p

Na meg politikán kívül köves az álmaid, akkor is ha mások hülyeségnek tartják (kivéve ha te is érzed legbelül, hogy hülyeség (minecraft youtuber M.O.-n)), ne foglalkozz azokkal akik visszatartanak, sokkal jobb kesz az életed, nekem bejött!

Ne politizálj míg a FIDESZ 2/3-ban van..

2018. szept. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%
Elvileg azt, hogy nem szólhatunk bele semmibe. Például a költségvetésbe. De hallottam egy szakembert, aki azt mondta, hogy nincs egyértelmű jogszabály, mivel még nem volt ilyen eset, illetve volt Lengyelországgal, de az más, mivel ott az Európai Bizottság döntött, nálunk ugye meg az Európai Parlament, ami két külön eljárás. De az, hogy ezt a jelentést "megszavazták" semmit sem ér, mert ez még hosszas eljárást von maga után, hogy végbe mehessen a 7-es cikkelly, és nemsokára itt az EP választás, amin el lesznek πcsázva ezek a szarjankók. :)
2018. szept. 13. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
39%

Jó utat, nem fogsz hiányozni. Vigyél magaddal még pár okos, hozzád hasonló emberkét. :)


Te szidod a magyarokat amikor pont rád illik a legjobban az a bizonyos "magyar" jelző. 18 éves vagy, semmit nem tudsz az ég világon semmiről, csak osztod tovább pár "okos" ember véleményét ahelyett hogy lenne sajátod. Fogalmad sincs miben lesz másabb külföldön, mert csak az van előtted, hogy a magyarok hülyék, innét menekülni kell, ezek birkák, minden jót tönkretesznek, stb. Vannak sajnos nem kevesen akikre ezek igazak, de miből gondolod azt, hogy majd külföldön nem lesz ilyen problémád? Naiv vagy, de nagyon. Inkább annak járj utána hogy mi a helyzet határon túl, és lehet a végén majd úgy döntesz, hogy soknál még Magyarország is jobb. Ez egyébként annyira tipikus, hogy főleg azok akik külföldre menekülnek, mást nem tudnak csak nyavalyogni. Azt mondod sok utánajárás után végre találtál egy szimpatikus pártot amire szavazhatsz? Ki volt az, talán a Jézuska? Mert ha egy kicsit is utánajártál volna, akkor rájöhetnél, hogy az összes politikusunk kevésbé mondható szimpatikusnak, csak hogy finoman fogalmazzak. Őszintén nem vagyok képes megérteni ezt a mentalitást, hogy "ha egy másik politikus lett volna megválasztva, akkor sokkal jobb lenne a helyzet"...


Az a probléma ezekkel a pártokkal hogy az egyik jobbra húz, a másik balra, de egyik se vinne minket előre. :) Nem ér a szavazatod semmit, ahogy az se számít, hogy ki lett megválasztva, mert egy politikusnak se érdeke a te jóléted. Se Magyarországon, se máshol. Azt akarják, hogy maradj tudatlan, dolgozz, és költekezz.


Én egyébként éltem már külföldön, és elárulom neked azt a nagy titkot hogy idióták mindenhol vannak, a politikusok pedig ugyan azok csak más nyelven hazudnak. Ha azt hiszed hogy mi csesztünk ki magunkkal a legjobban akkor ajánlom nézz körül kik a főnökök Svédországban, Franciaországban, Kanadában, és Németországban. Én se kedvelem Orbánékat, de inkább őt választanám meg ötször egymás után mint Justin Trudeaut akár egyszer is, vagy a svédek hardcore feminista pártját, vagy egy olyan s3ggnyalót mint Macron. Orbán még a tűrhető kategóriába sorolható ezekhez az alakokhoz képest.


Aki a Jobbikra szavazott az is ugyan úgy legalább annyira vak mint egy fideszes szavazó. Nem tudom miért politikusok között keressük a Messiást, aki majd mindent rendbe hoz... aki azt hiszik hogy majd politikusok Édenkertté varázsolják ezt az országot, na azok itt a birkák.

2018. szept. 13. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésre válaszolva.

A jelentés megszavazása után életbe lép a benne foglaltak korrigálásának a megkövetelése.

A nagy része jelentéktelen ügy és amint azt bizonyára hallottad, legalább egyharmada már lezárt ügy, vagyis az értelmetlen.

Módosítani fogják a bírók nyugdíjazásának a szabályait, a listáról törölt száz egyházból jó párnak újra kell folyósítani a milliós támogatásokat, a meglévő három tucat mellé, A zsidókkal nem tudom mi lesz, talán lábujjhegyen fog járni Budapest, ha istentiszteletet tartanak, szóval aztán elérnek a bevándorláshoz és azt is erőltetni fogják, hogy azt tegyük, amit ők akarnak.

Mivel ez kizárt, ezért már most készítik elő a hetes cikkelyt, de ez ettől függetlenül nem fog nekik menni, mert a jelenlegi szabályok alapján többen megvétózzák.

Ha ezt megtiltják valahogy, akkor szétesik az EU.

Közép-Európában nincs olyan politikai hatalom, amelyik a migráció támogatásával hatalmon lehet, így a mostani ellenzékünk a jelentés megszavazása után vagy feloszlik mindenestől és akkor kialakulhat egy olyan ellenzék, akikre szavazni is fognak, ha nem, akkor marad a Fidesz bebetonozva, ki tudja meddig, illetve amint írtam, addig, amíg nem jön egy új ellenzék.

A V4 biztosan kicsöppen az EU-ból, talán Olaszország is, Ausztria kötődik a németekhez, de a franciák nem, a svédek kérdésesek, csak amúgy is egy hajszál előnye van ott az EU-t támogatóknak.

Ha az EP választások után jobb eszükre térnek, akkor még lesz egy darabig a közös Európa.

2018. szept. 13. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

Nem érvényes a szavazás

(mert a tartózkodások nem lettek beleszámolva)

2018. szept. 13. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

462 szavazat kellett volna a

kétharmadhoz (Ezzel szemben 448 szavazat volt

csak)

2018. szept. 13. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
piccola: Fidesz sem hajlandó beleszámolni a tartózkodókat a választásokat, akkor ne rinyáljanak majd még 20 év múlva is emiatt, ha az EUban sem számolták bele.
2018. szept. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
64%
Semmi másról nem szól, mint: HOL A PÉNZ VIKTOR, AMIT A NÉPED FELZÁRKÓZTATÁSÁRA ADTUNK ÉVI 1300 MILLIÁRD?
2018. szept. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%
Az nem válasz, hogy ööööö migráns, és rogány is varratgatja az asszonyt, hogy nőnek kezdjen kinézni, az én jányom is szereti a szép holmikat, meg tiborcvőkastély....
2018. szept. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
61%

De (sajnos) az egész nemzetet támadják vele, nem

csak a Miniszterelnököt -

2018. szept. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!