Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A tegnapi politikai események...

A tegnapi politikai események mennyire befolyásolhatják a turizmust és egyéb iparágakat Magyarországon?

Figyelt kérdés

Az EU hivatalos álláspontja szerint Magyarország nem jogállam, és nem egy demokratikus ország, és azt is kimondták, hogyha most akarna csatlakozni az EU-hoz, akkor nem vennék fel, mert jelenleg nem lenne rá alkalmas, hogy Európai Unió-s ország legyen.

Na most, ilyen hivatalos álláspont után én veszélyben érzek néhány gazdasági ágat. Nyilván nem az összeszerelő gyárakról beszélek, mert azok ugyanúgy tudnak továbbra is olcsón dolgozni a németeknek, termelve nekik a szép profitot, és nem is más olyan gazdasági tényezőről beszélek, ami az olcsó munkaerő miatt jött létre, azok a multik úgyis tovább nyerészkednek itt.

De pl. a turizmust már eléggé veszélyeztetve értem. Mi a különbség a horvát, albán és a görög tengerpart között? Semmi, csak annyi, hogy Albániába sokkal kevesebben mennek, mert nem tartják biztonságos országnak. Ha valaki kirándulni/nyaralni megy valahova, akkor elsődleges szempont, hogy biztonságban legyen és biztonsággal haza is tudjon jutni. Vagy a másik példa, mi a különbség Pakisztán, az Egyesült Arab Emirátusok, és Szomália között? Mind3 muszlim ország és mind3-nak van tengerpartja is, mégis a turisták 99%-a Dubaj-ba megy, mert az fejlett gazdag ország, a többi meg kétes. Pedig biztos vagyok benne, hogy vannak gyönyörű részei Szomáliának is, csak senki nem vállalja a rizikót egy olyan országba menni.

A magyarországi turizmus eddig szárnyalt, most lehet látványos visszaesés, ha elterjed, hogy Magyarországon, az EU hivatalos állása szerint nincs jogállam, és autokrácia uralkodik?



2018. szept. 13. 11:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%
Azzal sose lesz gond, a turisták mindig érdeklődtek az olyan orszagok iránt ahol diktatúra van.
2018. szept. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Semmivel se befolyásolja. Magyarország turizmusa tetszik, nem tetszik a külföldiek szemében lévő olcsósságra épül. Olcsó szállás, olcsó pia, olcsó buli, olcsó prostik. Erre épül az egész, Szigetre is azért jár annyi külföldi, mert sokkal olcsóbban jönnek ki, mintha Nyugatra mennének fesztiválozni. Emiatt szárnyalt csak a magyarországi turizmus. Az olcsóságot meg nem befolyásolja a jelentés, a buli, pia, nők meg olyan erők, amik miatt simán bevállalják a diktatúrákba utazást is.
2018. szept. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
47%

Javulni fog, mert ez reflektorfénybe helyezte az országot. És sokan szeretnek egy migránsmentes biztonságos országban nyaralni.


Sőt, egyre több nyugati Magyarországon telepedik le.

2018. szept. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%

,,Sőt, egyre több nyugati Magyarországon telepedik le."


Ez szépen is hangzik, de ahogy írtam jelenleg Magyarország vonzóereje a nyugati viszonyokhoz képest az olcsóssága. Legfőbb letelepülők a nyugdíjasok, akik itt nálunk például jobban ki tudnak jönni a pénzükből, sokkal jobb körülményekből tudnak élni, mint odahaza. A gond meg ez, hogy csak azoknak vonzók, akiknek van fix nyugati jövedelmük, azoknak nagyon megéri vagy olyan helyen dolgozik, ahol ugyanúgy megkapja azt az összeget. Rendes, átlagos bérrel ők se szeretnek itt élni (apám BorsodChemben dolgozik, először tapsikoltak az idehozott kínaiak, mert megkapták ugyanazt a bért, mint a magyarok és az átszámítva soknak számat, aztán jött a pofára esés mikor abból kellett volna megélniük, ki is harcolták maguknak a drasztikus fizetés emelést).

2018. szept. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
42%

Időpont ma 11:51


Albániában, Horvátországban, Szlovéniában sincs migráns, Szlovákiában sincs, Romániában meg Bulgáriában sincs. De mégis mindenki majd pont Magyarországot fogja választani, ahol szintén nincs. Ja vagy csak várj: talán az erőszakoló afgán se migráns volt? Igaz, ő szépen kopogtató volt. :D Elárulom neked, hogy Viktor bátyád szépen a kertek alatt beengedte őket nyugodj meg, szóval ne álmodozz kicsi sofőr? :D És még hozzá tegyük, hogy már lassan a Balatonon is csak a külföldieknek éri meg nyaralni mert olyan drága...

2018. szept. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
33%
Észak-Koreába is sokan szeretnének utazni, szóval én nem féltem a turizmust. Egyébként örülök hogy végre lépett valamit az EU, csak azt nem értem erre miért kellett ennyit várni.
2018. szept. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

5.


Olvasgass külföldi blogokat, hányan készülnek ide. Az afgán nem volt migráns? Akkor mi volt? Matyó vagy palóc afgán?


Értem én, őt beengedték. Hát őt sem kellett volna! Képzeld akkor a többi milyen, ha ez ilyen volt.


Komplett falvak vannak már holland kézben, én nem mondom, hogy ez jó. És sok német is ide - oda, Svájcban vagyok - emigrál. Nem tetszik nekik a multikulti.

2018. szept. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

,,És még hozzá tegyük, hogy már lassan a Balatonon is csak a külföldieknek éri meg nyaralni mert olyan drága..."


Igen, ha a legdrágább, legfelkapotabb helyekre akar menni direkt az ember.

Mi Balatonszárszón voltunk idén nyaralni, elég szépen kirándultunk is, éttermekben se néztük az árakat mégis reális, egyáltalán nem drágán hoztuk ki a nyaralást (szintén 3 napos hajdúszoboszlói nyaralásaink drágábbra jöttek ki, pedig ott nem is mentünk kirándulni sehova, most meg Veszprémbe is átmentünk az Állatkertbe).

2018. szept. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Akkor tulajdonképp most majd a magyaroknak kell az egész EU-t befogadni a migránsok elől? :D
2018. szept. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Időpont ma 12:10


Számosítva?

2018. szept. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!