Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok róla, hogy a...

Mit gondoltok róla, hogy a statisztikák szerint mégis diplomával lehet csak normálisan keresni?

Figyelt kérdés

[link]


A felmérés szerint, az OCED országok közül nincs olyan, ahol olyan nagy a különbség a felsőfokú végzettségűek és az alacsonyabb végzettségűek között, mint Magyarországon.


Nekem van középfokú végzettségem is, diplomát levelezőn, munka mellett raktam.

Bizony, én tudom a különbséget, milyen diploma nélkül és vele a munkaerőpiacon jelen lenni.Diplomával sokkal több a lehetősége az embernek, nagyobb fizetést kap,sokkal jobb pozíciókat tölthet be és nem utolsósorban "emberbarát" a munkabeosztása.


Nagyanyám engem is azzal cseszegetett,hogy "miért nem akarsz inkább dolgozni,ahelyett,hogy aktatologató csodabogár leszel".Én mindig ráhagytam a dolgot,mivel idős, szocializmusban nőtt fel, ahol a diplomás osztályellenség volt.



Egy szakmunkás fizetése bizony magasabb lehet, mint egy kezdő a kemény táblást éppen a kezébe kapó diplomásé, azonban, ha a diplomás junior szintről senior szintre ugrik, akkor csúnyán lehagyja a szakmunkást bérben.Továbbá csak diplomával van igazi karrierlehetőség.



A magyar kormánynak is ideje lenne észbe kapni, ahelyett,hogy a diplomások számának csökkentésén dolgozna (próbálkozik fele,de inkább nőtt a számuk), inkább támogathatná,hogy minél többen járhassanak felsőoktatásba, ahogy Nyugat-Európában.



2018. szept. 13. 20:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
60%

Jól van fiam, akkor számold bele a fekete pénzt is.

Nekem szaki ismerőseim 250-300 körül keresnek nettóban.

2018. szept. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

1#


Igen?

Tisztán, bejelentve, fehéren?

Nem valószínű, kap br 180 ezret bejelentve, a többit meg borítékban, így működik ez Magyarországon.

2018. szept. 13. 20:37
 3/20 anonim ***** válasza:
49%

592 ezret kaptam most tizedikén, az mitől nem normális?

8 általánosom van.

2018. szept. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
70%

Ez eddig se volt téma, Kérdező. Sőt, ez most a probléma - hogy szinte csak diplomával lehet keresni pénzt. Nemhogy JÓL keresni, de egyáltalán keresni. Annyira elinflálódott a diploma, hogy kb. müzlisdoboz mellé osztogathatnák ajándékba. És hiába van rengeteg embernek diplomája, így se tud elhelyezkedni a szakmájában. Rendszeres jelenség, hogy a 2 diplomás, 4 nyelvvizsgás illető is a Jewbilban gürizik futószallag mellett robotzombi melóban 90 nettóért.


A mese ott kezdődik, hogy arányaiban senki nincs megfizetve normálisan kishazánkban. Egy osztrák burgerforgató annyit visz haza mint idehaza egy senior programozó.

2018. szept. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
68%

2.

Ezt írom.

Ki nem szarja le mennyire vagy bejelentve?

2018. szept. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
64%

Attól függ milyen munka. Én viszonylag kezdő programozóként 350 nettót keresek. Érettségim van, más nem is lesz.

Napi hivatalosan 8 óra, de ha leszámolom az ebédet, akkor 7 sincs :D na meg a konyhában dumálások, kávézgatások.


Sok lány nagyon nagyon jól keres akár 8 osztállyal is a szexiparban, aranyásóként.


A szakik is durván jól keresnek.

2018. szept. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
77%

Nem a diplomával lehet jól keresni, hanem egy adott szakterület alapos ismeretével.....


Diplomások fele így is proli lesz, hiába van nála a papír, akkor is oda való

2018. szept. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
65%

Maga a diploma meg wc papirnak se jo ha nincs mellette tudas is.

Foleg hogy a bufeszakosok tobbsege peldaul sosem fog annyit keresni mint egy profi szakember.

2018. szept. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Hiába van tudás, ha nincs az adott munkakörben betölthető álláslehetőség. Ehhez nem feltétlenül kell büfészak, csak egy kellően szarul működő és felborult munkaerőpiac, mint pl. a hazai.
2018. szept. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
20%

K##va jók ezek a válaszok máris azt bizonygatja pár "nemíromlemicsodamertkimoderálják" arc, hogy a diplomával miért NEM LEHET jól keresni: :-D

Tehát arra is hülyék, hogy megnyissák a linket :-DDDDD

2018. szept. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!