Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért baj az, hogy néptelenedi...

Miért baj az, hogy néptelenedik az ország? Ennek nem örülni kéne?

Figyelt kérdés
Megy el a fölösleges munkaerő, nincs az mint régen, hogy 100-an állnak sorban egy minimálbéres munkáért. Ki ne örülne ennek? A legtöbb szegény ország azért szegény, mert túl sokan vannak, Afrika, India ilyen. Túl sokan vannak és túl sok a munkaerő, a gazdaságuk viszont fejletlen. A mi gazdaságunk se fejlett, és nem is bírta azt a sok munkaerőt ami itt volt, most legalább van rá lehetőség, hogy Nyugatra áramoljon a felesleg, javítva ezzel az itthoni helyzetet. Erre hallok olyanokat, hogy van akinek az a legnagyobb problémája, hogy egyre többen mennek el innen, meg csökken a népesség. Ki ilyen buta hogy ezen aggódik, amikor ennek örülni kéne?

2018. szept. 15. 22:01
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

#5 igen, én is tudom, hogy van határérték, meg számít a fogyás mértéke stb, de egyelőre nem mutatkozik nővekvő tendencia

#9 persze mennek el minimálbérért is dolgozni emberek, de pl a most elballagott Budapesti Fazekas matektagozatának a harmada ment Oxfordba vagy Cambridgebe (nemzetközi olimpiák érmesei), és nem biztos hogy az egyetem után visszajönnek...

2018. szept. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Elköltőznek a diplomások és szakemberek, hiába marad itthon 9 millió, agysebészt nem vehetsz fel, érettségivel... A piac egyre kisebb, nem feltétlenül éri meg vállalkozást indítani, ha senkinek nem kell az árú.. Mivel a népesség csökkenése két dologban látszik, születés és kivándorlás, így jóval több a nyugdíjas, mint amit az ország munkaereje eltudna látni. Alacsonyak a nyugdíjak, magasak az adók, ez meg senkinek nem jó.
2018. szept. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy azok költöznek el, akiket meg kéne tartani... Itt nem a diplomásokra, vagy bármilyen specifikus végzettségűekre célzok, hanem azt gondold végig, hogy mi igaz rájuk az agysebésztől a mosogatófiúig? Szerintem az, hogy akarnak dolgozni, érdekli őket a jövőjük és tesznek is érte siránkozás helyett. A "felesleg" nem nyugatra áramlik, hanem pont hogy itt marad közmunkán/segélyen.


A másik, ami igaz szinte mindenkire aki kiköltözik, hogy fiatal. Senki sem tudja pontosan, hogy hányan élnek kint és hogy ők hány gyereket nevelnek. Ez hosszú távon nem fog jót tenni, hiába tűnik most jónak, hogy picit magasabb a fizud.

2018. szept. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Nyugi, majd a romák megoldják a problémát...ha így folytatódik a trend, 70-80 év múlva többségbe kerülnek.
2018. szept. 16. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
7%

" Ha folyamatosan csökken a népesség akkor matematikailag egyszer csak elfogyunk"


Te sem voltál jó matekból:D

2018. szept. 16. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
49%

"Megy el a fölösleges munkaerő, nincs az mint régen, hogy 100-an állnak sorban egy minimálbéres munkáért. "

Olyan apróság, hogy korábban 10% feletti volt a munkanélküliség, ezért álltak sorban a minimálbéres munkákért, az ne zavarjon!

Van munka, ezért aki dolgozni akar az válogat. Ha talál jobbat akkor nem megy minimálbérért dolgozni. Ha pedig kevesli amit itthon kereshet, akkor elmegy külföldre. Ez volt a cél, hogy megtehessük. Nem értem miért kell ezen most annyit siránkozni. Ha az, hogy a fiatalok mehetnek tanulni külföldre, a felnőttek mehetnek ki dolgozni - ha akarnak - az nem jó, akkor elmagyaráznátok mi a fenéért is léptünk be az EU-ba?

2018. szept. 16. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, hogy ki marad itt...
2018. szept. 16. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

#15 bocsánat hogy az ország népességével kapcsolatban nem bonyolodtam bele a csökkenés mértékébe, igen én is tudom hogy ez nem pont így van, határérték, tendenciák stb stb

De igenis jó vagyok matekból, legalábbis mivel idén is megnyertem egy országos matekversenyt, a Fazekas matektagozatára járok, és az erősebb csoportban vagyok, ne ilyeneken akadjunk már fent, tudom, nem igaz hogy elfogyunk, de ha már egy ideje minden évben asszem olyan 40000rel csökken a népesség akkor ez pl egy matekfeladatban úgy szerepelne, hogy mikor fogunk elfogyni ;)

2018. szept. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Ahol magas a korrupció és nem akarják megfizetni a munkaerőt,azok az országok így járnak.

Természetes szelekció.

2018. szept. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Alex Fly ***** válasza:
A baj az, hogy az aktív népesség fogy rohamosan ebben az országban, emiatt előbb-utóbb össze fog omlani a szociális rendszer...
2018. szept. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!