Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek mi az ellenzék...

Szerintetek mi az ellenzék szerepe?

Figyelt kérdés

Valami olyasmi hangzott el a híradóban, hogy az ellenzék dolga az, hogy a kormánynak ellentmondjon.

Azzal kapcsolatban hangzott ez el, hogy bírálták a Jobbikot, mert az csak tartózkodott a Sargentini jelentés elfogadása kapcsán és nem fogadta el a kormányt (vagy a hazánkat) támadó irományt.

Szerintem az ellenzéknek is az ország érdekét kellene nézni, természetesen a saját programja szorgalmazásával, de ha nemzeti ügyről van szó, akkor azt meg kellene szavaznia, attól függetlenül, mi a kormány álláspontja.

Csak azért huzakodni, hogy a kormánynak ellentmondjanak, az nem is tudom, hogy szörnyű e, vagy gyerekes, de nekem ellenszenves gondolat.

Az ellenzék képviselje következetesen a saját nézeteit, amivel az országot kell szolgálniuk.

Nem?



2018. szept. 17. 21:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
De, elvileg igazad van, ilyen lenne egy felelős ellenzék. De Magyarországon ma nincs ilyen.
2018. szept. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
48%
Rámutat a kormány hibáira; meg pl javaslatokat tesz, hogyan lehetne jobb, akár adakozik is; de az nem kötelező feltétlen, azt akkor, htá nemtom, próbál jobb javaslatokat tenni, mint a kormánypárt, és akkor próbálja ezzel a választók kegyeit elnyerni, hogy belehelyezze a bizalmát, hogy legközelebb ők jobban csinálnák. Hát amúgy nemtom, szerintem ilyesmik. Pl ha valami brutkó csalinkolást észlel , akkor lehet jelentenie de nemtom. De mindenképpen felszólalni ellene talán. Meg pl a tájékoztatás is lehet egy politikus dolga, akár ellenzéki, akár kormánypárti, meg pl nemtom, hát esetleg kapcsolattartás az emberekkel, és szem előtt tartani, hogy őnekik még mire lenne szükségük, hogyan lenne jobb. MEg előbb eszembe jutott még vmi, de már nemtom:D:D
2018. szept. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Biodíszlet.
2018. szept. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!