Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország a nyári vagy a...

Magyarország a nyári vagy a téli időszámítás mellett fog dönteni?

Figyelt kérdés

Az elkövetkezendő időszakban aktuálissá válik a kérdés, hogy melyiket választjuk.


Én nagyon nem örülnék ha a téli maradna, mert az év 70%-ban éreznénk. A legtöbb ember este 6 ig dolgozik, szeptembertől áprilisig sötétedésig fogunk dolgozni télen nyáron. Arról nem is beszélve, hogy nyáron hajnali 3 kor már világos lesz amikor még aludni kellene.


Sokan voksolnának a téli mellett mert "az volt az eredeti", de az most a jelenben miért jobb? Régen megfelelő volt mert nem a technika világát éltük az emberek este 8-9 kor lefeküdtek, reggel korán kezdtek dolgozni, így előnyös volt a korai ébredés. De ma már később fekszünk és később kelünk a legtöbb helyen 9 re járnak dolgozni.

Hogyan fogják ezt eldönteni? Lesz népszavazás ebben a kérdésben? Szerinted melyik az ideálisabb és miért?


2018. szept. 17. 22:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
36%
A téli, mert az a normális.
2018. szept. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
64%
Én személy szerint inkább megyek reggel sötétben munkába ha munka után tovább van világos. Most hirtelen nem tudom, hogy ez a nyári vagy téli esetén lenne így.
2018. szept. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
34%
én is inkább sötétben mennék és világosban jönnék, akkor ez a téli ha jól sejtem
2018. szept. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
74%
mindegy úgy is 16 órát rohhadok a gyárba
2018. szept. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
39%
Azt tiltja a törvény hogy 16 órát rohadj a gyárba.
2018. szept. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
36%
Majd Viktor eldönti. De szerintem Felcsuton mindig nyár lesz :)
2018. szept. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
24%
1: A nyári a normális, a téli a mesterséges.
2018. szept. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

#2,#3. Ha délután szeretnél világosságot ahhoz a NYÁRI kell.

#1, oké, de csak azért tartod normálisnak mert régen az volt. Más konkrét indok? Szerintem a folyamatos téli időszámítás depresszióssá teszi az embereket.


Jobb lett volna így hagyni ahogy volt..

2018. szept. 17. 23:35
 9/19 anonim ***** válasza:
51%
Téli. A délutáni-esti sötéttel semmi bajom, ha még sötétben kell felkelnem, azzal annál inkább.
2018. szept. 18. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
62%

"A legtöbb ember este 6 ig dolgozik, szeptembertől áprilisig sötétedésig fogunk dolgozni télen nyáron."


Most szeptembertől áprilisig, vagy télen nyáron? :D:D


Legyen inkább tovább világos.

Bár tök mindegy. Meg lehet szokni más időzónát is.

2018. szept. 18. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!