Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van rá esély, hogy a Fidesz...

Árokpart kérdése:

Van rá esély, hogy a Fidesz az ősz folyamán visszatér újra a konszolidáltabb kormányzáshoz mint amilyen 2014-2018 között volt?

Figyelt kérdés
Természetesen érthető, hogy voltak olyan dolgok, amiket nem lehetett tovább halogatni a költségvetés kisebb elszállása miatt és ezeket az intézkedéseket a nyáron meghozták mikor az emberek nem politizálnak annyira. Gondolok itt az élelmiszerek kisebb mértékű emelése, a kilakoltatásokat nem tudta már tovább halogatni stb. Ellenben van erre esély, hogy 2014-hez hasonlóan ez a trend megfordul és mint akár a netadó esetében most is gálánsan kijelenti a Miniszterelnök úr mint mikor visszavonta 2014-ben a netadót, hogy le kell azonnal állítani a kilakoltatásokat, új elszámolási törvény kell. Ha nem is azonnal és gyors megoldást lehetne hozni ezzel, de rengeteg szavazót lehetne nyerni is az emberek nem ábrándulnának ki. Ugyanis szerintem azért is szavazták meg, mert hasonló folytatást szeretnének mint amilyen konszolidált kormányzás folyt 14-18 között köztük én is egyébként, függetlenül, hogy másra szavaztam. Tehát visszatér a kormány a konszolidált, emberközpontú kormányzáshoz. Ki mit gondol erről?
2018. szept. 21. 09:45
 1/6 anonim ***** válasza:
A költségvetés kisebb mértékű elszállása? Végülis ha így hívjuk amikor a teljes évi keret 120%-át használtuk fel augusztus végére, akkor lehet konszolidált kormányzásnak hívni a 2014-2018 közötti ciklust.
2018. szept. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%
nem nagyon érdekel a politika, de azért titkon reménykedem, hogy a ragyogó és dicséretes külpolitikai fellépéseket követi a belpolitika mocsárból való kiemelése
2018. szept. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%

Vakolat gyere le a falról...

Sokszor leírtam már eme oldalon, de akkor megint le kell írnom: a netadó nem lett visszavonva, mert nem is lett tervbe véve.

Az egész egy nyamvadt gumicsont volt, mivel valahogy el kellett terelni a figyelmet az amerikai kitiltási botrányról. Amit azzal kapcsolatban nem reklámoztak Orbánék, hogy simán visszadobhatták volna az ESTAt (ez lényegében egy könnyített turista vízum, 90 napot tartózkodhatsz kint vele turistaként), amit elég nehéz volt kiharcolnunk + a többi ország is szigoríthatott volna a magyarok vízum igénylésén. Ezért kellett bedobni a netadót, hogy arra legyenek felháborodva az emberek, mivel az többeket érint. Soha a büdös életben nem volt tervbe véve, mivel azzal saját magukkal is kitoltak volna.

2018. szept. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Négy év ámokfutását azért nevezed 'konszolidáltnak', mert a figyelem elterelése érdekében a komoly külpolitikai balhéról, 'visszavontak' egy be nem vezetett adónemet?

Azt, amit az előttem szóló jogosan nevez 'gumicsontnak'?

.

"visszatér a kormány a konszolidált, emberközpontú kormányzáshoz."

Igen! - ám csak ők az emberek, mi csak állampolgárok vagyunk, 'a zemberek', akiknek akkora az orruk, hogy annál fogva lehet vezetni.

2018. szept. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kizárt. Az utjukat nem hagyják el...csak másokat.
2018. szept. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A kitiltási botrány is csak egy gumicsont volt. Így számolt le Simicska embereivel (pl. Vida Ildikó) Viktorunk.
2018. szept. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!