Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják hogy Magyarorszá...

Miért mondják hogy Magyarországon munkaerőhiány van?

Figyelt kérdés
Amikor több 20 év körüli, köztük én is, nem találnak semmilyen munkát. Vagy ha mégis bejutnak egy gyárba akkor meg az baj hogy a munkáltató lassúnak tartja őket meg mindenféle Kifogásokat keres hogy ne kéne felvennie. Szerintem az a helyes hogy úgy írjuk hogy Magyarországon bizonyos szakmákban, területeken van munkaerőhiány, tehát nem mindenhol. Én se kellek a kutyának se, hiába akarok dolgozni, hiába bármi jó meg minden. Én minden munkát elvállalnék.

2018. szept. 23. 13:14
1 2 3
 1/23 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Nem biorobotból van hiány, hanem értelmes, normális, szakképzett és a szakmájában dolgozó emberekből.
2018. szept. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Mi az a biorobot?
2018. szept. 23. 13:24
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
informatikus, buszvezető, kőműves, ács, villanyszerelő, orvos, ápoló, tanár - ezekből van hiány
2018. szept. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
biorobot a betanított szalagmunkás
2018. szept. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

#4

Azt hittem h valami tárgyat,gépet jelent

2018. szept. 23. 13:34
 6/23 anonim ***** válasza:
81%

Én diploma után nem tudtam elhelyezkedni pedig egyetemen azzal bíztattak minket hogy munkaerőhiány van és örülnek a munkáltatók ha van fiatal aki dolgozni akar...aha..a nagy fenét..

Igazad van hogy csak bizonyos területen van munkaerőhiany pl sofőr, vezető oktató, orvos, ápoló.

2018. szept. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
80%

Én a nyáron voltam dolgozni 2 hónapot egy szupermarketben. Összesen kb 5-en voltunk az osztályon, plusz az osztályvezető, de ő sok mindent nem csinált, csak reggelente meg ha nagy volt a tömeg, beállt segíteni.


A lényeg, hogy utánam jött egy srác, aki már dolgozott áruházban, csak más pozícióban. Összesen 3-4 napot bírt nálunk, aztán felmondott, mert nem bírta. A 2 hónapom vége felé egy kollégánkat kirúgták, mert hanyag munkát végzett, sokszor késett, nem jött be, stb.


Mikor letelt a 2 hónapom, az osztályvezető és a kollégák is elmondták, hogy ha van időm, suli mellett hétvégente is nagyon szívesen várnak vissza, vagy ha mást nem, jövő nyáron, mert jól dolgotam, hibák nélkül, az elvárásoknak megfelelően.

És mint utóbb az osztályvezető említette, ilyen emberekből van nagy hiány. Ő is mondta, hogy embert tudnak felvenni, mert van jelentkező, de vagy pár hét után felmondanak vagy ők rúgják ki, mert olyan rosszul dolgoznak.


Amint előttem is írták, értelmes, megfelelő emberből van hiány, nem "robotokból". Ha nem kellesz sehova sem, valószínű nem a munkahiány lesz az oka, hanem a hozzáállásod.

2018. szept. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
68%

Szar munkaerő senkinek se kell.


Érdekes hogy nekem 2 nyelvvizsgával és egy technikusi oklevéllel pite könnyü volt elhelyezkedni.

2018. szept. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
93%

Valószínűleg azért tartanak lassúnak, mert lassú vagy.


Minden munkahelyen vannak elvárások...

2018. szept. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Amikor iskolába jártam akkor megdicsértek a tanárok hogy milyen szépen dolgozok, odafigyelően. Ha ennyire válogatnak a munkáltatók, ha ennyire megtehetik hogy válogatnak akkor nincs is munkaerőhiány.
2018. szept. 23. 13:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!