Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a politikusoknak is ugyanol...

Ha a politikusoknak is ugyanolyan orvosi ellátást kellene kapniuk, mint amilyen Magyarországon jelenleg az állami kórházakban van, vajon mennyi idő után költenének több pénzt az egészségügyre?

Figyelt kérdés
2018. okt. 2. 18:56
 1/6 anonim ***** válasza:

A kérdés annyira elméleti, hogy nincs is rá válasz.

Talán akkor gondolkodnának el egy kicsit, ha az egész kormány valahol az isten háta mögött buszbalesetet szenvedne helikopter nem mehetne a köd miatt, aztán azt kapnák ami a helyi kórházban jut.

2018. okt. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
8%

átlagfizetésem van, 250-300 között keresek mégis ha tehetem kifizetek 10-15 ezer forintot magán szakrendelésre.

nem azért mert mert olyan szar lenne az sztk, csupán csak megengedhetem magamnak azt, hogy fél-egy évente ha orvoshoz kell mennem valami megfázás stb miatt, nem az sztk-ba kell várakoznom a soromra.

egyébként apum nemrég kórházba került Bp-en, tökéletes ellátást kapott fiatal tanuló ápolók gondozták a kórteremben a betegeket.

többféle ebéd közül is választhattak, külön főznek minden nap 2 fajta diabetikus kaját. tv, elektromos ágyak stb.

nyilván az ember nem wellness-ezni megy a kórházba, szóval ha valaki azt várja hogy 0-24-ben a popsiját nyalják akkor mehet Svájcba magánklinikákra havi 2,5 millióért kezeltetni magát.

egyáltalán nem olyan szar a magyar beteg ellátás mint azt mondják, csak ez mindig is egy jó paraszt uszító téma lesz a politikában.

kérdező te voltál az elmúlt években kórházban?

2018. okt. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 kretens ***** válasza:
Engem meg az érdekelne hogy ki kezelheti a röngengépet a műtőben.Ugyanis vannak olyan műtétek amihez használni kell.A Röngenaszisztensnek is jelen kell lennie ilyen mütéteknél és ő kezeli a röngengépet mert neki van meg hozzá az iskolai képzettsége ha jól tudom.Ez egy hároméves képzéshez kötött iskola jelenlegi tudásom szerint.Tud e valaki olyan esetről ahol utasitás tehát nem önként vállalva másnak kell kezelni a röngengépet?Például a műtőssegédnek.Ki a felelős akkor ha a beteg azt mondja vagy megállapitják hogy tulzott sugártól lett beteg és nem megfelelő végzettségü személy kezelte a röngengépet?Talán a korházon belüli döntéshozók akik az utasitást kiadták aminek irásos nyoma is van ha baj történik?De ha létezik egyátalán ilyen mert ez tőlem csak egy feltételezés akkor egyátalán lehet ilyen utasitást adni?
2018. okt. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A 250-300 ezer ft nem átlagfizetés, maximum Budapesten annyi. Az ország keleti részében messze nem közelíti meg ezt az összeget az átlagkereset, bizonyos megyékben harmadannyit kapnak ugyanolyan munkáért az emberek. Csak gondoltam ezt hozzáteszem.
2018. okt. 2. 20:32
 5/6 anonim ***** válasza:

#3

A röntgen felvétel készítése nem olyan, mint a habarcs, hogy tudni kell mennyi vizet és cementet kell összekeverni. A sugárzó anyag az adott és csak kinyitják a kapszula ajtaját arra az időre amíg a felvétel készül. Mint amikor régebbi típusú fényképezőgépnél kinyílt az optika és beengedte a fényt. A fény mindig ott van, csak éppen nem tud bejutni a filmhez. Ha pedig túl sok fény érte, akkor az a képen is látszik. Pont így van a röntgennel is. Ha túl nagy a sugárzás ami éri a beteget, akkor az a felvételen is látszik.

Műtétek közben speciális, pontosabban irányított sugárhatású berendezések szükségesek, hiszen nem lehet kiküldeni a szórt sugárzás miatt mindenki mást a teremből, mint egy szimpla röntgen felvétel készítésénél. Az, hogy egy ilyen berendezés kezelését rábízzák a műtőssegédre az csak annyi, mint megnyomni a fényképezőgép gombját. A felvétel kiértékeléséhez kell speciális tudás és a hagyományos röntgen felvételek készítéséhez valamennyi. De nem kell radioaktivitással, sugárbiológiával foglalkoznia annak, aki el kell készítsen egy ilyen felvételt.

Van rá példa természetesen (sajnos), hogy a sugárzás kárt okoz a vizsgált betegnél, de én még Magyarországon nem hallottam ilyen esetről.

2018. okt. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100 év múlva.
2018. okt. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!