Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A feministák folyton azt...

A feministák folyton azt terjesztik, hogy a nőket diszkriminálják a munkahelyeken, és csak azért nem veszik fel őket bizonyos állásokba, mert nők. Erre milyen kézzelfogható bizonyítékaik vannak?

Figyelt kérdés
Mert hogy az ellenkező helyzetre, mikor valakit azért nem vesznek fel, mert férfi, nagyon könnyen lehet találni példát. Itt ebben a videóban is pl.: [link]

2018. okt. 3. 11:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
51%
Hát pl ha nőként jelentkeznék bányásznak vagy TEK-esnek igen jó eséllyel nem vennének fel mert nő vagyok.
2018. okt. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

1: A TEK-hez simán felvesznek nőket: [link]


A bányászat meg nehéz fizikai munka, ahova a fizikai alkalmatlanság miatt nem vesznek fel nőket. De én még nem láttam feministát, aki ezt nehezményezte volna.

2018. okt. 3. 11:18
 3/19 anonim ***** válasza:
36%
Miért kell állandóan ezt a témát mindkét oldalról túltolni?
2018. okt. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
61%

Jó most mindenhonnan ki lehet ragadni példákat és mutogatni. Legyen elég annyi hogyha egy átlag nő menne a TEK-hez, vagy katonasághoz (harcoló alakulathoz) nem vennék fel a neméből kifolyólag, ahogy bányásznak se.

Ezzel szemben egy átlag férfit se alkalmaznak bébiszitternek, vagy óvodába felügyelőnek persze van ilyen férfi de nem sok. Vannak hagyományosan férfi és női munkák, ennyi mit kell ezen csámcsogni?

Jah és pl egy férfi az nem szül, szóval nem fog elmenni évekre otthon ülni a gyerekkel még egy nő igen, ezért is vonzóbb bizonyos helyeken a férfi munka erő.

2018. okt. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
82%

Tudomásul kell venni, hogy a nemi különbségek miatt fizikai és pszichikai különbségek vannak a férfiak és a nők között. Ezt hiába próbálják vitatni a feministák meg a genderisták.

Érdekes módon azt hogy az állatvilágban megvannak ezek a különbségek a him és a nőstény állatok között azt senki sem vitatja.

Egyes szakmákra sokkal alkalmasabb egy nő másikra egy férfi.

A vállalatnak a leghatékonyabb munkaerőre van szüksége az adott feladatra. Miért diszkrimináció ha vállalat a tulajdonos érdekeire, a leghatékonyabb működésre helyezi a hangsúlyt.

2018. okt. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

4: Akkor ragadj már ki egy épkézláb példát, kérlek! Egész egyszerűen nem igaz, amit írsz. Nem a neméből kifolyólag nem vennék fel az átlag nőt ezekhez a különleges alakulatokhoz, hanem az alkalmatlansága miatt, ahogyan nem vennék fel az átlag férfit sem (ezt miért hallgatod el?).

Ezzel szemben nem látom, hogy bolti eladónak, gyrososhoz, szórólapozáshoz miért ne lenne alkalmas egy átlagos férfi. Ezekre ezernyi példát találni, elég csak végigmenni a Nagykörúton, vagy álláshirdetéseket böngészni. A másik oldalra nem láttam még soha egyetlen példát sem életemben, mégis az van a közbeszédben súlyos problémaként tálalva.

Másrészt meg ne nekem, a feministáknak tedd fel a kérdésed! Ők csámcsognak csak igazán a férfi-női szakmák mibenlétén. Nekem pusztán annyi a kérdésem feléjük, hogy mégis mik a bizonyítékaik.

2018. okt. 3. 12:35
 7/19 anonim ***** válasza:
83%
Az eggyes hazudik.
2018. okt. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
22%

"Legyen elég annyi hogyha egy átlag nő menne a TEK-hez, vagy katonasághoz (harcoló alakulathoz) nem vennék fel a neméből kifolyólag, ahogy bányásznak se" .


Kamu

2018. okt. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
44%

A nők azért keresnek kevesebbet mert a munkájuk kevesebbet is ér.


Szabad gazdaság úgy egyensúlyoz ahogy igazságos.

2018. okt. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
2018. okt. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!