Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek! Miért jó az, hogy...

Fideszesek! Miért jó az, hogy a Corvinusból a kormány magánegyetemet csinál? (bővebben lenn)

Figyelt kérdés

[link]

4 millió forintba fog kerülni egy félév, ki fog oda járni? És ezt pillanatok alatt eldöntötték, kb. egy hónapja lehetett hallani erről a tervről. Aki most csinálja ott az alapképzést, és a mestert is ott tervezte (mint pl. én), azzal miért kell kitolni? Miért kell emberek életét egyik napról a másikra megnehezíteni, adott esetben teljesen tönkretenni? Fideszesek, mi ebben a jó, magyarázzátok el kérlek, mert nem értem, miért szavaztatok erre? Miért jó ez az országnak, hogy kevesebben juthatnak minőségi oktatáshoz? (tudom, vannak más gazdasági egyetemek is, de Magyarországon a Corvinus kiemelkedő ezen a téren, tetszik vagy nem tetszik) Miért jó ez az embereknek? Miért jó ez bárkinek?



2018. okt. 6. 13:04
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
30%
En ugy tudtam a Corvinus az nem minosegi egyetem.
2018. okt. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
16%

Nem vagyok Fideszes, azért válaszolhatok?

Amúgy nem értem miért pont a Fideszeseknek kéne ezt a roppant fontos kérdést megválaszolni.

Olvasd el a cikket (ne csak a hatásvadász főcímet) és választ kapsz a kérdésedre.

2018. okt. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
41%

azt mond mar meg nekem,mint abszolut nemszavazo polgarnak,mitol olyan huu de nagyon nelkulozhetetlen a kommunikacio szak?


szerintem,bar nembiztos,lehet hogy egy orvos,mernokinformatikus,tanar,gyogyszeresz,gepeszmernok valahogy hasznosabb a tarsadalomnak.mitol olyan nelkulozhetetlen a kommunikacio szak.mar maga a szak neve is valami absztrakcio.nem ugy mint "mernoki kar".

2018. okt. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
47%

Kell egy saját intézmény, ahol Matolcsy terjesztheti az unortodox igét.


"de Magyarországon a Corvinus kiemelkedő ezen a téren"

Legfeljebb a felvételi pontszámban kiemelkedő, az oktatás minősége sokkal gyatrább. Igazából ha bekerültél, már simán teljesíted jó jegyekkel. Ha kinézel a Corvinus ablakán, át a Duna túlpartjára, na ott küzdeni is kell a jegyekért, meg úgy általában a diplomáért.

2018. okt. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
31%
Drága kérdező! A nyugati modellt másoljuk, a fejlett országokban ez már régóta így megy. MODERNIZÁLJUK az oktatást. Az oktatók remélhetőleg jól meg lesznek fizetve és nem olyan pancserek fognak tanítani mint most, a hallgatók pedig komolyabban veszik az egyetemet, aki leperkálja a tandíjat valószínűleg nem szórakozni jár majd oda.
2018. okt. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
42%

A Corvinus kiemelkedő?? Ott végzett a húgom, egy nagy rakás szar! Talán 30 évvel ezelőtt még tényleg minőségi egyetem volt, de most... tudod kik tanítanak manapság ott? Cipészekből átképzett gyorstalpalós senkik, dilettánsok, semmihez nem értő csöves szinten élő egoisták. Mondjuk nem csoda, bruttó 180 000 forintból mégis milyen színvonalon lehet élni Budapesten? Egy vidéki összeszerelő sormunkás bére csicskítja őket, annyi pénzből szobát bérelve alig tudnak megélni a nagy Corvinus egyetemen tanító "szakemberek" :D

Aki ért valamihez Budapesten, az nem a magyar közszférában majomkodik... egy egyetemnek nem lehet örökké a több évtizeddel előtti hírnevére hagyatkozni.

2018. okt. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

A Corvinus Magyarországon a gazdasági egyetemek között kiemelkedően a legjobb, értelmezni kellene amit leírtam. Ettől még nyugati mércével mérve persze nem túl színvonalas, de a többi magyar gazdasági egyetemet hülyére veri minden tekintetben. És bár valóban van pár nem túl piacképes szak, azért egy pénzügy-számvitelt vagy alkalmazott közgázt végzettért kapkodnak a munkáltatók, akár Big4 cégek is.

4 millió forint tandíj félévente rengeteg, azt ki fogja tudni kifizetni? És aki ki fogja tudni fizetni, az miért a Corvinust választaná, miért nem valami nyugati egyetemet, amikor az olcsóbb és jobb képzést ad? Tök jó, hogy a nyugati modellt másoljuk, valóban szükség lenne fejlődésre, én még a tandíj ellen se lennék, ha a magyar pénztárcákhoz lenne szabva.

A tanárok felhozatala valóban elég vegyes, de azért igenis vannak jó tanárok a Corvinuson. Legtöbbeknek van más munkájuk is emellett, azon a területen dolgoznak amit tanítanak.

Aki azt mondja hogy a Corvinus szar: Igen, az oktatás, a tanterv valóban nem túl jó. Viszont ha valami részterület érdekel, akkor ahhoz bőven kapsz lehetőséget hogy jobban belemélyedj (szakkollégiumok, szakmai diákszervezetek). Ha csak az órákra jársz be (vagy még azokra sem), meg levizsgázol, akkor persze hogy nem fog semmi pluszt adni.

Amúgy Palkovics László innovációs miniszter pont ma beszélt arról, hogy ezt a modellt amit a Corvinuson bevezettek, a többi egyetemen is be kellene. Ez azt jelenti hogy majd mindenhol 4 millió forint/félév tandíjért lehet tanulni? Esetleg akkor tesznek kivételt ha belépsz a fideszbe? És szerintetek ez így rendben van? Mégegyszer mondom, alapvetően nem lennék a tandíj ellen sem, ha a magyar pénztárcákhoz lenne mérve, de 4 millió forint félévenként rengeteg pénz.

2018. okt. 6. 15:38
 8/28 anonim ***** válasza:
8%
Senki sem gondolja komolyan a 4 milkát. Az újságírók sík hülyék, lehet elhallottak valamit. A CEU képzései kerülnek félévente 2 milkába, annál drágább a Corvinus sem lesz, nyugi! 1 milkából ki lehet majd hozni egy félévet! Ha nem tetszik, akkor meg mész egy szarabb egyetemre, pl BGE.
2018. okt. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
68%

"A Corvinus Magyarországon a gazdasági egyetemek között kiemelkedően a legjobb"


Ahha. A matek például vicc kategória a Corvinuson. Vagy minek a gazdasághoz matematika manapság? Jóslás kéne, mint a Harry Potterben.


Én azért nem magasztalnám az égig. BME-n is van közgazdaság, jóval nehezebb teljesíteni és sokkal színvonalasabb. Igaz, hogy egykor egy jól csengő, húzó név volt a Közgazdasági Egyetem, a Corvinus pedig még mindig abból profitál.

2018. okt. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
33%

Vicces itt olvasni ahogy a sok proli fikázza kívülről a Corvinust :) Ahhoz képest minden magasabb vezetői, pénzügyi, számviteli, menedzseri pozícióban corvinusosokat találsz nagyrészt.


Vannak gyengébb szakok a Corvinuson, mint bárhol máshol, de egy corvinusos pénzügy számvitel, alkalmazott közgazdász, vagy gazdaságelemző képzést fikázni elég erős, lekönnyűzni meg végképp.



Én pénzügy számvitelt végeztem és szinte biztos vagyok benne hogy a kommentelők nagy részénél jobban keresek.

2018. okt. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!