Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azért van Magyarországon...

Azért van Magyarországon munkaerő hiány, mert az embereknek nincs kedvük ilyen alacsony bérekért dolgozni vagy mert ennyien kimentek külföldre?

Figyelt kérdés
2018. okt. 7. 23:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%
Mert olyan magasak a fizetések, hogy az embereknek nincs pofájuk ennyiért dolgozni.
2018. okt. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
A kettő együtt. Munkaerőhiány leginkább ott van, ahol nem fizetnek eleget.
2018. okt. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%
Én pl. azért "nem dolgozom", mert ugyan jó végzettségem van, fiatal is vagyok (27), de a csúcs, amit megkapnék az a nettó 170 ezer Ft lenne. Sok stresszért, napi 8-10 óra munkáért cserébe. Ez abszurd. Inkább megfelelő nyelvismerettel (2 itthon ritka nyelv magas ismerete) kerestem az interneten itthonról végezhető, folyamatos, változatos, nem hivatalos állást. Nem 1 adott cégnek. Tehát tulajdonképpen munkanélküli vagyok, gyakorlatilag pedig stressz szinte 0, én osztom be az időmet, megkeresem átlagban - mert ugye belefektett energiától függ, tőlem, ezért változó - havi szinten a 2400 eurót, TB-t befizetem, későbbi öngondoskodásra is gondolok és kész. Előtte egyébként dolgoztam a szakmamban és a sok stressz és rám erőltett dolog miatt több egészségügyi problémám is kialakult. Amióta ennek nem teszem ki magamat makk egészséges vagyok.
2018. okt. 7. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%

Mindkettő benne van plusz az is eléggé, hogy egyre többen vállalkoznak, akiknek szintén szűkségük van munkaerőre plusz a fogyasztás is egyre jobban beleépült a hazai kultúrába. Például egy csomó olyan szolgáltatás fut ma, amit húsz éve senki se vett volna igénybe még akkor sem, ha igazán jómódú, ma meg már a nép egyre szélesebb köre veszi igénybe. Ezeknek a munkahelyeknek is szűkségük van munkaerőre.


A másik oldalról meg eleve KEVÉS a fiatal. Akik kiesnek a piacról azokat nem tudjuk pótolni, mert eleve nincs miből.

2018. okt. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
60%
Több összetevője van. Van munkahely, nem kell minden munkavállalónak az elbocsátástól rettegnie, meg hogy könnyedén találnak helyett 10 másik embert ha elégedetlenkedne. Továbbra is a lehető legkevesebbet akarják vagy tudják fizetni a cégek, ezért sokan nem találnak maguknak dolgozót. Ezzel párhuzamosan természetesen az is számít, hogy sokan kimentek dolgozni. Hiszen ott jóval többet tudnak keresni. Mivel emelkednek a bérek, így egyre kevésbé éri meg kint dolgozni - ellenben aki hazajön az már magasabb bért vár el és másféle munkakörülményeket, így megválogatja hol dolgozik. Aki innen több ezer km-re volt eddig, annak nem gond 50 km-rel arrébb menni, mert ott jobb állást talál magának.
2018. okt. 8. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
67%
Munkaerőhiányról azok beszélnek, akiknek nem megy el senki dolgozni a mocskos cégébe 500 forintos órabérért. Érdekes, aki fizetni is hajlandó, az válogathat a munkások közül.
2018. okt. 8. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
97%

is-is.

viszont mostanában a fiatalok alapból nem akarnak dolgozni, legalábbis én ezt figyeltem meg.

volt nálunk nyári munkán pár fiatal 18-20 éves srác, 250-et kaptak, de ha rászóltam hogy csináljon xy dolgot, még ő volt felháborodva hogy megzavartam a telefon nyomkodásban.

kb semmit nem akart csinálni egész nap, pedig azért 250 szerintem nem olyan rossz fizetés egy tapasztalatlan (segédmunkásnak)

a másik véglet mikor az iskolából kikerülve instant 400 ezres fizetést akarnak, de úgy hogy délelőtt 10-re bemegy a munkahelyre, délig kávé meg tízóraizás, 2-3-kor meg irány haza.

aztán mikor szembesülnek a valósággal, hogy igenis dolgozni kell a pénzért...

az is a baj, hogy a nyugati főleg az amerikai szarságok elég szépen mossák a fiatalok agyát. mert mit látnak? nem dolgozó naplopó embereket akik a klubban meg az edzőteremben élik a semmittevő életüket, közben luxus meg pénz veszi körül őket.

kb az amerikai videóklippek ami a fiatalok körében népszerű 99%-ban erről szólnak.

így sok motivációt nem éreznek azért, hogy maguk teremtsék meg ezt az életstílust, inkább "elvárják" hogy igenis a semmiért fizessen nekik valaki, hogy minél hamarabb ebben az életminőségben élhessenek ők is.

nem azt mondom hogy ebben az országban olyan könnyű megélni, de aki akar dolgozni az el tud helyezkedni. és ha van valami piacképe szakképzettsége akkor bőven jól meg is fizetik érte.

2018. okt. 8. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
90%

3-as válaszoló elég inspiráló.

Teljesen igaza van.


Megterhelő munkát akkor érdemes bevállalni,ha nagyon jól fizet,így rövid idő alatt megszeded magad,hogy ne kelljen egész életedben alacsony bérért dolgozni.


Munkaerőhiány azért van,mert hiába bőven elég lenne ma már napi 4-6 órát dolgozni azért a színvonalért,amiben élünk,mégis a legtöbb helyen azt várják,hogy napi 8-10-12 órát dolgozz,azért,hogy valaki,akit nem is ismersz jól éljen,extrém luxusban.

A vállalkozónak kellene fele annyi profittal is megeleégedni,amit a munkásaitól kap,mivel ő csak más teljesítményéből él,arra pedig bárki képes.

2018. okt. 8. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő.

Illetve néha a cégeknek vannak külön hülyeségeik.

Párom heti 5 napot dolgozik, 6-tól 2-ig, egy műszak, egész jó fizetés, mégsem úsznak az emberekben. Miért?

Csak úgy bejelentik hogy akkor heti 2x 12 óra kéne, volt hogy azt mondták nincs munka menjenek haza alap munkaidő végén de a 4 óra túlórát leírják nekik mínuszba (szóval aznap 4 órát dolgoztak papíron) most pénteken pedig a munkaidő vége előtt 2 órával bejelentették hogy szombaton be kell jönni 8 órára...

Na, e mellé már nem olyan buli a fizetés ha amúgy kb semmit nem tudsz előre tervezni mert a kedves főni előtte nap délután találja ki mikor dolgozol.

2018. okt. 8. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
76%
Na meg a túlórát vagy kifizetik vagy nem
2018. okt. 8. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!