Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha tartanánk Magyarországon...

Ha tartanánk Magyarországon egy utcai közvéleménykutatást, hogy hányan szeretnének liberális demokráciában élni, akkor mi jönne eredménynek?

Figyelt kérdés
Szerintem elenyészően kevesen lennének a liberális demokrácia hívei.

2018. okt. 8. 06:33
1 2 3
 1/22 tgt ***** válasza:
76%
Az jönne ki eredményül, hogy az emberek nem tudnák meghatározni, hogy mi a liberális demokrácia. De ha a kérdés után kapnának egy tájékoztatót, hogy mi is az, akkor a többség liberális demokráciában akarna élni.
2018. okt. 8. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

tgt

Éppen ez a lényeg, hogy spontán történik a dolog.

2018. okt. 8. 06:55
 3/22 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem nagyon kevés embernek van fogalma a liberalizmusról, a legtöbben ott tartanak, hogy "azt a Soros csinálja, hogy idehozza a melegfelvonulást meg a migránsokat", szóval nagy reményt én se fűznék hozzá.
2018. okt. 8. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Ha alkalmasak lennének a liberális demokráciára, akkor ők maguk néznének utána, hogy mi az.

Már pusztán maga a tény, hogy alapvetően nincs rá igényük, jól prezentálja, hogy nem való nekik.

2018. okt. 8. 07:04
 5/22 A kérdező kommentje:
Amúgy tgt-vel sem értek maradéktalanul egyet, mert ha elmagyaráznád nekik, hogy a liberális demokráciában mindenféle másfajta emberek vannak, akiket el kell fogadni és tolerálni kell, akkor megint ott tartanánk, hogy kétpofára köpködnék a liberális demokráciát.
2018. okt. 8. 07:16
 6/22 tgt ***** válasza:
76%
Sokan azt hiszik, a liberális demokrácia azt jelenti, hogy a liberálisok kormányoznak. De ez nem így van, bármilyen kormány lehet egy liberális demokráciában. Alapvetően a demokrácia csak liberális lehet, különben nem demokrácia. Ha ezt a válaszolók értenék, akkor nagyon kevesen kívánkoznának egy nem demokratikus országban élni.
2018. okt. 8. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem ha a liberális demokráciához járni Bözsi utalvány is, akkor sokkal többen akarnák.
2018. okt. 8. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
54%
*járna
2018. okt. 8. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

tgt

Még mindig nem vagyok benne biztos, hogy kellene a magyar embereknek. Mint írtam, a liberális demokráciában sokféle más embert kell elfogadni, akik nem olyanok, mint te, a magyarok értékrendje pedig arra van kalibrálva, hogy mindenkit behúzzanak egy sablonba. Van egy férfi ismerősöm, akinek hosszú a haja és hajgráfot hord, hogy ne lógjon az arcába és ő folyamatosan megkapja, hogy bu*i, mert egy férfinek rövid haja van és csak a nők viselnek hosszú hajat. Én már voltam azért is bu*i, mert diétáztam és mert nem ittam pálinkát, pedig egy igazi férfi nem foglalkozik a súlyával és úgy nyeli a házipálinkát, mint kacsa a nokedlit.

Szóval, szerintem nagyjából érthető, hogy mire gondolok. A magyarok egy egyentársadalmat látnak etalonnak, ahol be van lőve az embereknek, hogy milyenek lehetnek és mit kell tenniük, ez pedig nagyon nem fér bele egy liberális demokráciába. Véleményem szerint, ezért is vágynak annyira diktatúrára a magyarok, mert ott minden meg van határozva az embereknek.

2018. okt. 8. 07:34
 10/22 anonim ***** válasza:
14%

Inkább azt kérdezd meg, hogy Orbánt, vagy inkább Gyurcsányt?


Vagy azt nem mernéd, tartva az eredménytől? :)

2018. okt. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!