Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolják a politikusok,...

Miért gondolják a politikusok, hogy a fiatalok csak azért vállalnak gyereket, hogy a szülei tudjanak unokázni?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=_xcxlTZIBOc


Családok éve kampányvideóról beszélek és a benne levő mondanivalóval kapcsolatban lenne pár kommentem


1) A készítők azt hiszik, hogy a fiatalok döntően azért nem tudnak/akarnak gyereket mert nem tudnak eleget bulizni/aludni vagy diplomázni? Az miért nem fordult meg a fejükben, hogy esetleg anyagilag meg kell a hátteret teremteni? Ennyire lenézik a 20-30 éves embereket?


2) Az egyik leendő nagyszülő megjegyzi hogy "azt hittem nem lesz unokám". Mintha ez érv lenne gyerekvállalásra. Egy szülőnek ha gyereket vállal bele kell azt is kalkulálnia hogy nem biztos hogy lesz unoka. Önző dolog ezzel nyaggatni egy gyereket.


3) Gyerekvállalás buli. Na ez egy nettó hazugság. Felelőtlen és hazug ez a mondat.


4) Én értem a készítők szándékát, csak mégis olyan ellentmondásos és képmutató az egész videó. Aki gyereket akar, az nem egy videó hatására fog szülni.


2018. okt. 8. 21:23
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
25%

"1) A készítők azt hiszik, hogy a fiatalok döntően azért nem tudnak/akarnak gyereket mert nem tudnak eleget bulizni/aludni vagy diplomázni? Az miért nem fordult meg a fejükben, hogy esetleg anyagilag meg kell a hátteret teremteni? Ennyire lenézik a 20-30 éves embereket?"


Ha ez csak nálunk és a szegény régiókra lenne igaz akkor egyet is értenék de sajnos nem így van, és még a jóléti országokban is égető probléma ez, nevezhetjük kihalásnak.


Mellesleg van valami abban is hogy azért nem akarnak gyereket mert egyre inkábban magukba fordulnak az emberek és csak saját magukkal törődnek. Ezt tapasztalhatod minden nap mellesleg. Pláne ha valaki bajban van, szerinted hányan sietnek a segítségére? Sajnos volt benne nem egyszer tapasztalatom hogy mennyire lesem szrják ha valaki megsérül

2018. okt. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
72%
Nem azért, legalább is én megmondtam, onnantól, hogy unokám lesz, ne számitsanak rám. Ennek ellenére még is lesz pár hónap múlva unokám. Pedig tudja a lányom, egy percet nem fogok vele foglalkozni. Problémája lesz, oldja meg a párjával.
2018. okt. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

"Mellesleg van valami abban is hogy azért nem akarnak gyereket mert egyre inkábban magukba fordulnak az emberek és csak saját magukkal törődnek. Ezt tapasztalhatod minden nap mellesleg. Pláne ha valaki bajban van, szerinted hányan sietnek a segítségére? Sajnos volt benne nem egyszer tapasztalatom hogy mennyire lesem szrják ha valaki megsérül"


Komoly baj lehet a fejedben, ha az önzőség, hogy valaki csak egy életszínvonalat akar elérni és nem a semmibe akarja szülni a gyereket. A segítségre sietés meg hogy jön ide?

Az hogy te meg ezt tapasztalod, az a te dolgod.

2018. okt. 8. 21:34
 4/26 anonim ***** válasza:
30%

# 3


Neked bajod van a szövegértéssel vagy mi? Hányszor mondjam hogy ez nem az életszínvonallal van összefüggésben. Ha így lenne akkor Afrikában lenne gond a születési számok csökkenésével és nem Európában és Amerikában, de teljesen fordítva van

2018. okt. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

"Neked bajod van a szövegértéssel vagy mi? Hányszor mondjam hogy ez nem az életszínvonallal van összefüggésben. Ha így lenne akkor Afrikában lenne gond a születési számok csökkenésével és nem Európában és Amerikában, de teljesen fordítva van"


Te ezt a hülyeséget, amit itt zagyválsz el is hiszed?

2018. okt. 8. 21:44
 6/26 anonim ***** válasza:
37%

Kérdező, nagy nagy baj van a te fejedben.

A "politikusok" nem gondolnak ilyet, azt csak te képzeled. A reklámfilm sem erről szól - itt javaslom utánanézned, mit is jelent a reklám szó.Az a filmecske éppen azt mutatta be milyen a gyerekvállalás pár pillanata. Legalább megnézhetted volna, ha már kérdést teszel fel róla. Itt ajánlom az irónia szó jelentését megnézni.

Ahogyan a másnak adott válaszodból látszik, hogy az önzés szó jelentésével sem vagy tisztában, azt is nézd meg.

Ne izgulj, neked nem kell gyereket vállalnod. Mindenkinek jobb lesz, amíg ennyire nem vagy rá alkalmas. Talán majd egyszer, nem biztos. Csak talán.

2018. okt. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Látom megjelentek a fidesztrollok, mint minden kérdésnél :DDDD
2018. okt. 8. 21:51
 8/26 anonim ***** válasza:
65%
Nézd, ez összetett. Én csak azzal szeretek erről beszélni, akinek van gyereke. Más úgysem érti.
2018. okt. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
78%
Milliárdosoktól várod el, hogy átérezzék az átlagember gyerekvállalásának anyagi vonzatát?
2018. okt. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

"Milliárdosoktól várod el, hogy átérezzék az átlagember gyerekvállalásának anyagi vonzatát?"


Mint első nem fidesztroll válaszoló. Köszi hogy írtál. Nem, pontosan tudom hogy a családok éve csak a tehetős, gazdagoknak szól.

2018. okt. 8. 22:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!