Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg ilyen súlyos az...

Tényleg ilyen súlyos az egészségügy és az oktatás helyezete vagy túl van dramatizálva?

Figyelt kérdés
10 éve nem élek Magyarországon és a családom sem, de mindig erről olvasok és érdekelnének valós tapasztaltok. Köszönöm, ha valaki megosztja velem, érdemben válaszol. :)
2018. okt. 8. 22:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
73%
Magyarországon élek, gimnáziumi oktatásban részesülök. (16/F) Próbálnak tenni valamit (talán?) kísérleti tankönyvekkel kb. 4 év óta. Semmit nem segít, általánosban gyakran fénymásoltak nekükn a tanárok, ha nem diktálták le az anyagot a füzrtbe. Megvan szabva, milyen könyv lehet, azon kívül nehéz beszerezni. Az iskolák helyzete szánalmas. A környék legjobb gimnáziumába járok, de az ablakon bejön a hideg télen, és az egyik tanuló fejére szószerint majdnem ráesett a plafon, mert bizony omlik. Ennyit erről, az egészségügyről majd mesél más, aki tapasztaltabb.
2018. okt. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
74%

Én 10 éve jártam felsőoktatásba,és akkor sokkal többen mentek,szegényebb családokból is.


Ma sokkal inkább megfontolja egy szegényebb család,hogy be tudja e vállalni,hogy a gyerek egyetemre menjen.


Eleve a hallgatói szerződés bevezetésével,ha nem végzed el,akkor vissza kell fizetni.Tehát már akkor is anyagi kockázatot vállal az ember,ha próbálkozik.

Mert ugye minden csak akkor derül ki,ha már ott vagy.

2018. okt. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
22%

#1 16 évesen hétköznap este 11-kor a politikában?

aha ja.

2018. okt. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
78%

Nincs túldramatizálva, tényleg ilyen tragikus a helyzet.

Például a felsőoktatásból évek óta forráselvonás történik. Ennek tünetei erősen jelentkeznek, most próbálják majd még nagyobb részben önköltségessé tenni (sokkal kevesebb államilag támogatott hely és drasztikusan drágább szakok).

Nálunk egy szimpla szemvizsgálatra 4 hónapos várólista van. Ez elég konkrét, mert két rokonomnak is kellene rá mennie.

2018. okt. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
90%
#3 a főoldalon voltam, és belebotlottam a kérdésbe. Szerintem érintett vagyok az ügyben, gondoltam válaszolok.
2018. okt. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
75%

Az oktatást nem tudom.De az egészségügy katasztrofális.

Olyan is csak nálunk van hogy bevisz a gyorsmentő és a sebészeten megvárakoztatnak fél órát mivel "most mostuk fel a rendelőt, eszméleténél van a beteg még várhat". Hogy mi lett a vége? Perforált vakbél és súllyos szepszis. Tudom hihetetlenül hangzik de így van.

2018. okt. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
76%

Igen, tényleg súlyos.

Hosszú várólisták mellett a magán-eü. szárnyal: aki tud, kifizeti a magánorvost, mert nem akar hónapokat várni. Lassan kialakul a kettős egészségügy: a szegényeknek a szar állami jut.


Tanárhiány van, az iskolák önállóságát megszüntették, a tankönyvpiacot megszüntették, folyik a gimnáziumok csökkentése és durva tandíj van a felsőoktatásban.

2018. okt. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
70%
Hagyjad, az 59%-os az itt jól ismert kő fideszes baromállat. Tudom miről beszélsz, én tavaly érettségiztem, szánalmas az oktatás és az iskolák minősége.
2018. okt. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
85%
Már magánrendelésen is hetekkel későbbre tudnak időpontot adni pl. vérvételre egy nagyobb, ismertebb magánrendelőben. Egyre többen választják a magánrendeléseket mert a kórházak lepusztultak, ugyanúgy fizetni kell a TBs rendelésen (hálapénzt) és még a körülmények is rosszak. Persze orvosa, nővére és kórháza válogatja milyen az ellátás, de általánosságban szörnyű és aki megteheti kerüli az államit.
2018. okt. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
17%

Nem annyira súlyos. A feleségemmel ketten van összesen négy idős, beteg szülőnk, sokat hordom őket kezelésekre. Nem azt mondom, hogy példás az egészségügy helyzete, de bejutnak mindenhova, és gyakorlatilag TB alapon. Egy - egy vizsgálatot szoktunk maszeknál intézni a gyorsaság kedvéért.


Oktatás. Csak óvodáról nyilatkozhatok egyelőre, az nálunk példás viszont. Felkészült pedagógusok, szép környezet, Budapest külső kerülete.

2018. okt. 9. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!