Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok hasonló állami...

Támogatnátok hasonló állami intézkedések bevezetését, hogy az embereket közelebb vigyék Istenhez?

Figyelt kérdés

Én ilyesmikre gondoltam:


-Az állami médiumokban, pl. M1-en, Kossuth Rádióban minden nap lenne közös ima pl. a Miatyánk, és egy ima Magyarországért, a magyarságért


-A kormány egyes közleményeiben szerepelnének bibliai idézetek, és ezeket rövidítéssel jelölnék is, hogy hol szerepelnek a Bibliában


-Minden állam által fenntartott intézményben pl. önkormányzatoknál, iskolákban, kórházakban, kormányablakoknál, nagyobb vasútállomásokon, buszpályaudvarokon lenne egy egy kis kápolna, imaszoba az épületben, benne Bibliákkal.


-A kormány tagjai szándékosan úgy alakítanák ki beszédjeiket, parlamenti felszólalásaikat, hogy azokban minél több bibliai vonatkozás szerepeljen pl. "Dávid és Góliát", "Bálám Szamara", "Jónás a Cethal gyomrában", "Hegyi Beszéd", "Babilon Szajhája".



2018. okt. 12. 09:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
40%
Természetesen.
2018. okt. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
85%
Isten nem létezik, több ezer éves szarokat meg nem olvasok. nem vagyok sátánista mint te.
2018. okt. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
28%
A kettes a pokolra fog jutni.
2018. okt. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
92%
Hogyne, minden vágyam egy olyan országban élni, ahol összemosódik az állam és az egyház, ezekre olyan jó példák vannak a nagyvilágban...
2018. okt. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
96%
Nem, miért támogatnám? Nem hiszek Istenben, egyikben sem. Szeretném ha lenne, de nincs, szóval ez van.
2018. okt. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
97%
Nem, mivel megvalósíthatatlan lenne. Vagy minden keresztény irányzat ugyanolyan támogatást kapjon, vagy akkor senki se. Állam által fenntartott intézményekben például emiatt 3 különböző kápolnát kellene építened, egyet a római, egyet a görög katolikosuknak egyet meg a reformátusoknak. Azt meg felejtsék el, hogy az én pénzemet erre költsék.
2018. okt. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
98%

Szóval megszüntetnéd a vallásszabadságot, és az állam által elfogadott vallást lenne kötelező imádni???


Ateistaként nem értek ezzel egyet. Én nem kötelezlek, hogy tagadd meg az istenedet, de te se kötelezz, hogy imádjam a tiédet...

(arról nem is beszélve, ha valaki nem a te istenedben hisz, hanem másikban...)

2018. okt. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
98%

"Kossuth Rádióban minden nap lenne közös ima"

Minden nap van.

[link]

2018. okt. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
79%

Nem támogatom, de kb. 0 %-ban zavarná az életemet, ha így lenne.

M1, Kossuth kiesik, nem nézem, nem hallgatom, de mást se, úgyhogy felőlem akár a csikóhalak párzási szokásairól is tarthatnak egész estét értekezést minden este.

"A kormány egyes közleményeiben". Itt mire gondolsz? Elég hülyén nézne ki a kormányrendeletekben bibliai idézet. Egyébként az átlag ember bizonyára lelkelsen olvassa a kormány közleményeit. Persze kivétel, amikor plakátról a képünkbe tolják.

Az imaszobáknak, kápolnáknak kb. annyi haszna lenne, mint most a templomoknak. Hetente betévedne 2 fő, ők is divatból.

A felszólalásokról szintén az a véleményem, mint a közleményekről. Átlag ember nem marad csak azért otthon a tv előtt, hogy parlamenti felszólalásokat hallgathasson. Itt szintén felőlem az ormányos élőlények életének nehézségeit is beleszőhetik a beszédükbe.


Amiket felsoroltál, azok kb. 0,000000005 Planck-hosszal vinnék közelebb az embereket a valláshoz, és akkor sokat mondtam.

2018. okt. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
7%
Azeistákra be kéne vezetni az inkvizíciót.
2018. okt. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!