Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Budapest még mindig olyan...

Budapest még mindig olyan lepusztult, mint négy-öt éve volt?

Figyelt kérdés

Jelenleg nem élek Magyarországon, ezért vagyok kíváncsi a városra.

Javult a helyzet a városban 2013- 2014 óta?

Élhetőbb, tisztább lett?

Most is pang a város, vagy tele van építkezésekkel?


Összességében jobb főpolgármester Tarlós, mint amilyen anno Demszky volt?



2018. okt. 12. 15:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%
Ugyanúgy végig van hugyozva és zárva mint eddig, ha nem jobban.
2018. okt. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%

Attól függ, melyik kerület. Elég vegyes a kép. Van a bulinegyed, az végig van hányva/hugyozva, de van puccos környék is, ahol egy hajszál nincs az úton. Van még 1956-ban szétlőtt ház, ami azóta ott rohad, meg van csili-vili új építésű ház. Amerre én lakok, van építkezés, főleg lakóházak, de mint te is tudod gondolom, stadionépítés is folyik. :)

Jelenleg viszont van egy ici-pici gond a szemétszállítással, így előfordul itt-ott a szokásosnál valamicskével nagyobbacska szemétkupacocska, meg fullra tömött kuka, de egy-két (három-négy) nap és el szokták vinni.

2018. okt. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem ne kezdjünk el egy Tarlós vs Demszky vitát, mert semmi értelme. A legtöbb dolog, amire azt mondható, hogy javul az utóbbi években, az kerületi hatáskörben van, és ha ezt figyelembe vesszük, akkor szerintem alig van különbség a két alak között. Tarlóssal a legnagyobb probléma szerintem az, hogy a közgyűlésben az ellenzéki képviselőkkel szemben, illetve a sajtótájékoztatón a kritikus újságírókkal szemben hihetetlenül erélyes tud lenni, Orbán előtt viszont átmegy kutyába, és gyakorlatilag könyörög neki, hogy vegyen el a kormány minél több pénzt és hatáskört a várostól. Ennyit róla.


A városról. Tagadhatatlan a pozitív változás, csak az a baj, hogy kevés az olyan, hogy alapból lepukkant környékek lettek rehabilitálva. Pl nekem nagyon tetszik ahogy modernizálták a Margitszigetet, tényleg úgy néz ki, ahogy egy városi parknak ki kell néznie. Csak az a helyzet, hogy a Margitsziget a felújítás előtt sem volt olyan vészesen lepukkant, és ugyanúgy egy élő hely volt, ahova rengeteg ember járt ki. Ellentétben pl a Népligettel, ami embereemlékezet óta egy putri. Szóval azt látom, hogy ami szép volt eddig, az még szebb lett, ami meg ótvaros volt, az most is az.


Ezen kívűl én nagyon hiányolom a nagyszabású infrastrukturális fejlesztéseket a városból, ami persze abból ered, hogy alig marad pénz a városban. Tervek persze vannak, mindig is voltak, de mi valósul meg belőle? Bécsben, Prágában, Varsóban kb évente bővítik a metróhálózatot, egyszerre egy-két állomással, nálunk 30 éve ígérgetik, hogy kiviszik a metrót Kápmegyerre, Újpalotára, stb. Az is vicc, hogy több mint 20 éve nem adtak át új hidat a belvárosban. Vagy hogy Zuglóban az ország egyik legforgalmasabb vasútvonalán csak két vágány van. És még lehetne sorolhatni holnapig az évtizedek óta megoldatlan dolgokat.

2018. okt. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
49%

Demszky-patkány regnálása eléggé tönkretette a várost ahhoz, hogy csak 10-20 év megfeszített munkájával lehessen ismét szalonképes állapotban hozni.


Összességében Tarlós igenis jobb, mint a libbant Demszky volt.

2018. okt. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
25%
Büdöspest még büdösebb mint volt.
2018. okt. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem rosszabb.



A közbiztonság ezerszer rosszabb.

Említette valaki a Népligetet, pl az is sokkal-sokkal rosszabb, mint 2008-2010 környékén (akkor jártam sokat ott).



A kosz még nagyobb.

Igen, gond van a szemétszállítással is.


A rossz hírű kerületek még rosszabbak.



A tömegközlekedést kvázi nem fejlesztik. Ez, ami van, maximum szinten tartás, nem fejlődés.

Néhány km új villamosvonal szükséges, de nem elégséges.

E-jegyrendszer sehol.



Én nagyon lepusztultnak látom ezt a várost így összességében.

2018. okt. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
35%

Ahhoz képest hogy "lepusztult" hat egyre tobb turista jon akarmilyen statisztikat latok :-D Gondolom a pusztulat miatt jonnek... es nyilvan van mit csinalni meg ezt nem vitatom de azt mondani hogy semmi se tortent....haat.


Vagy en lehet csak elit kornyeken jarok?!

2018. okt. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%

"Vagy en lehet csak elit kornyeken jarok?!"


Igen. A turisták a körúton kívűlre nem nagyon mennek, maximum a Hősök teréhez és a Vajdahunyadvárhoz. Budán meg a váron és a citadellán kívűl nem látsz sok turistát.

2018. okt. 14. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

a turistalátványosságokat, Rózsadombot és elit negyedeket leszámítva egyre inkább lepusztul, züllik a város

a kormány népességpolitikáját látva ez nem is csoda, a városra szánt pénz elmegy stadionra, idétlen és hatástalan plakátkampányokra, Paks 2-re, belgrádi vasútra, meg persze saját zsebbe is...

köszönjük, szavazók!

2019. aug. 16. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Akik csak a rosszat akarják latni azok a saját szemüknek se fognak hinni.
2019. aug. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!