Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hisztiznek sokan a...

Miért hisztiznek sokan a munkaerőhiány miatt?

Figyelt kérdés

Szinte naponta olvasok olyan cikkeket, melyekben arról írnak, hogy milyen neveletlenek, tiszteletlenek, lusták és pénzéhesek a mai fiatalok, mert nem akarnak sokat dolgozni (személyes vélemény: talán nem nettó 120 ezret (=370 Eurót) kéne adni napi 10- 12 órás kemény, izzasztó munkáért), és képesek másnap szó nélkül lelépni egy másik, jobb fizető állás miatt.


Miért nem látják be a munkaadók, hogy a mostani fiatalok már nem szolgalelkűek, és nem akarnak minimálbéres munkát elvállalni, hanem mennek tovább, s végső esetben akár külföldre költöznek a jó fizetésért.


Na, és nem hiába pénzéhesek a fiatalok, munkavállalók. Elég csak a növekvő inflációra nézni, valamint az ingatlanárak is az egekben vannak. Véleményem szerint nem rossz tulajdonság a pénzéhség, mert mint tudjuk, ingyen ebéd nincs, még a legalapvetőbb dolgokért is fizetni kell.


Na meg az embernek egy élete van, nem több...


Szerintem nincs baj ezzel a munkaerőhiánnyal.


Ti hogy vagytok ezzel?



2018. okt. 13. 17:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%

Azért hisztiznek, mert azt hiszik, hogy ők a Janik, és mindenki azért él, hogy nekik dolgozhasson.

És legyen 20-28 éves, gyermektelen, több diplomás, nyelveket beszélő, és legyen annyi gyakorlata, mint a több mint 20 éve dolgozóknak, és kiszúrhatják minimálbér legaljával a szemüket. És ha 5 Ft-t pluszt kell adniuk a melósuknak már húzzák a szájukat, miközben ők szórják ezerrel a több milliót. Az idős, tapasztalt, gyakorlott embereket, meg lenézik, ahol tudják.


Az ilyenek, előbb utóbb egy idő múlva becsukhatnak. Mert az ifjoncok kimennek külföldre, az idős tapasztalt emberek meg nem hagyják magukat drótón rángatni, és normális pénzért akarnak több ember helyett melózni.


Aztán a nagyarcú fönök/nö meg kulizhat, ha meg akar élni, mert állandóan a behülyített emberek, amint adódik nekik normális munka lelépnek.

2018. okt. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
59%

Fékezi a gazdasági növekedést. De hát ilyen a piac.


Ettől független az, hogy a fiatalok egy része tényleg nem érti, hogy nulla v minimális tapasztalattal és ilyen-olyan hozzállásukkal tényleg nem a legértékesebbek a munkaerőpiacon, néha irreálisan sokra tartják magukat.

2018. okt. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem sincs baj. Aki 400-600 ezer nettót nem tud fizetni zárja be a cégét...
2018. okt. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%

Természetes, hogy a dolgozók minél több fizetést szeretnének és akár tovább is állnak, ha máshol jobb lehetőséget találnak.


Másik oldalról viszont az is természetes, hogy a munkaadó, vállalkozó, megrendelő minél olcsóbban szeretné elvégeztetni a feladatot. A munkaerőhiány pedig felhajtja a béreket, árakat. Engem is rosszul érintett, hogy idén nyáron a szobafestő 10000 forintos órabérért dolgozott nálam. Sokalltam, de kifizettem, mert sürgősen kellett. De kereslet-kínálat van, legközelebb nem fizetnék ennyit, inkább akkor elvégezném magam a munkát, jobban megérné nekem.

Másrészt van, hogy nincs alternatíva. Ha például sürgősségi betegellátásra szorulsz, de az orvoshiány miatt nem látnak el, akkor bajban vagy, mivel ezen a területen jól megfizetett, drága magánszolgáltatás sem elérhető és ellentétben a festéssel, burkolással, valószínűleg a feladat is komplexebb, nem tudod saját magad/családdal/ismerőssel elvégezni a munkát. Ilyenkor különösen frusztráló, akár életveszélyes is lehet a munkaerőhiány, ezért hisztiznek sokan.

2018. okt. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
59%
Nem a pénzéhességgel van a baj hanem az hogy a többség azt várja hogy a pénz az ölébe huljon és ne keljen csinálni érte semmit
2018. okt. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
96%

Az utóbbi 20 évben a munkáltatók hozzászoktak,hogy ők diktálják a feltételeket egyoldalúan.

Emiatt érzik most kényelmetlenül magukat.



Ma már nem egyoldalúak a szerződések,hanem kétoldalúak.


Már nem mondatják,hogy "menj, 10 másik áll sorban a helyedért" és ez fáj nekik.



De, ez jót tesz a piacnak, kigyomlálja a rossz hatékonysággal működő vállalkozásokat.

2018. okt. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Lazy Lover ***** válasza:
66%
de az van mert a mai fiatalok nem szolgák meg már nyitva van a határ oda mész ahová akarsz nem úgy mint az elmúlt 40 évben így akinek van esze az ki megy nyugatra maradnak a nyuggerek meg a csöves alkeszok dolgozni....
2018. okt. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
84%

Én a magam részéről dolgoztam olyan helyen ahol az idegbeteg főnök elvárta h csináljam meg 5 ember munkáját.

1 fizetésért.


Mivel nincs ember "elvárható" h a minimális személyzet végezze 3-4 ember más jellegű munkáját.

Így voltam én egyszerre, hétvégenként, portás, mosónő, ruha rendező, telefonközpontos, konyhás takarítónő és a rakódó is.


Mindezt kemény 160 E-ért és még így is azt kaptam h nem vagyok elég jó.

Hát én a magam részéről ezért hisztizek a munkaerőhiány miatt.


Nincs több ember tehát csináld meg akkor is ha nem a te dolgod. És leszarják h nem bírod.


Érthető h mi a bajom. ? Tényleg "tök jó" h egy ápoló pakoljon zöldséget. És jött a kritika h hát de hát megrohadtak a zöldségek. Hát elmész te a f....-ba.

2018. okt. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Adjanak normális fizetést, akkor majd meglesz a munkakedv, míg pokerral minimum dupla annyit beszedek egy hónapban mint az átlagkereset papíron, addig köszönöm szépen, nekem ez teljesen jó.
2018. okt. 14. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
91%

Kicsit bonyolultabb ez ennél.


Sokáig nem voltak a munkavállalók megfizetve és lassan is emelkedtek a fizetések. Viszont a mobilitás megnőtt, olcsóbb a repjegy Londonba mint keresztbe taxizni Budapestet.


Az emúlt években hiába nőttek ugrásszerűen a bérek akik már elmentek vagy rákészültek azokat nem lehet már itthon tartani. Így alakult az ki hogy hiány van.


Nem a kemény fizikai munka területén van hiány, ott könnyű gépesíteni. Szakképzett és diplomás emberek hiányoznak és ha fizetnél sem lehet már találni.

2018. okt. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!