Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen lesz szerinted Magyaror...

Milyen lesz szerinted Magyarország 2030-ban két évtizednyi fideszes kormányzás után?

Figyelt kérdés

Valahol azt olvastam, hogy Orbán 2030-ig tervezi kormányozni Magyarországot.

Kíváncsi vagyok, hogy ti mit gondoltak arról, hogy milyen hely lesz Magyarország 2030-ban, miután két évtizedig a Fidesz volt/lesz a nyertes párt a választásokon.

Élhetőbb lesz az ország, mint most?

Jobb (vagy rosszabb) lesz a közhangulat?

Magasabbak (vagy alacsonyabbak) lesznek a fizetések?

Több gyerek fog születni? Vagy folytatódik az elöregedés?

A kivándorolt magyarok nagy része marad kint külföldön, vagy idővel visszajönnek?


Hm?



2018. okt. 14. 12:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
34%

Csökken az életszínvonalbeli lemaradás nyugat-európai országokhoz képest, portugálokat, görögöket valószínűleg lehagyjuk, olaszokat beérjük.


Sokan ide vándorolnak Nyugatról az iszlámmentesség miatt. Magyar származásúak, nem magyar származásúak is.


Tovább nő a termékenységi mutató.


A közhangulat mindezek miatt kissé jobb lesz. De az egészségügyet továbbra is állandóan fikázzák majd.

2018. okt. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%
Már nem ország,- hanem bolygó szinten kell gondolkodni, de méginkább cselekedni! Nagyon nagy a baj a Földön!!!
2018. okt. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
63%
Őszintén? Kb. mint az Antarktisz is élhetőbb hely lesz...
2018. okt. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
45%

Kovács húsz éve, 2010 óta nem járt Budapesten. Elfoglalta a munka, beilleszkedése az új társadalomba, családalapítás, jöttek a gyerekek, soha nem ért rá. Már angolul gondolkodott. De most visszatért, egy régi osztálytársa temetésére, aki ellátás hiánya miatt hunyt el tüdőgyulladásban.


Nagyot zökkent a gép, mikor az automatika letette az Budapest Orbán Viktor International Airport hepehupás, kátyús

leszállópályájára. Hideg levegő csapta meg, az ég ólomszürke, baljós árnyalatú volt.


Hatalmas termetű, zord arcú egyenruhás pillantott útlevelébe:

- Neve? - dörrent rá.

- Kovács, János - mondta Kovács falfehér arccal.

- Meddig marad a Magyar Köztársaság területén?

- Két... hétig.

- Birtokol bármilyen tárgyat, írást, eszközt amellyel megdöntetni szándékozik Pártunk és Vezetőnk nép által adományozott hatalmát? - darálta a kötelező szöveget az egyenruhás.

- Nee..em. Nincs.

- Tagja - e, tagja volt - e, illetve szavazott - e valaha ellenzéki pártnak, pártra?

- Nem...

- Mehet. Következő!


A buszmegálló felé vonszolta bőröndjeit, majd bezörgött a megállóba egy negyvenéves Ikarus, füstöt okádva, hiszen alkatrész híján, széntüzelésre alakították át az ősrégi járművet.


Leroskadt a szakadozott műbőr ülésre, majd csörögve meglódult a kék szörnyeteg. A város kétségbeejtően festett. Omladozó vakolatú házak. Mindenhol a TEK állig felfegyverzett katonái járőröztek. Emberek, járművek elvétve voltak az utcán. Hatalmas Orbánt dicsőítő, idealizált plakátok, jelszavak.


Egyszer csak nagyot fékezett a busz egy katonai ellenőrző pontnál. A sofőr kinyitotta az ajtót. Egy állatian durva vonású TEK pribék lépett fel a járműre. A busz mellett tucatnyi katona teljes menetfelszerelésben.


Egyből Kovács felé indult.

- Maga most leszáll! - mutatott rá.

- De kérem, nem csináltam semmit.

- Pofa be, és indíts. - karjánál fogva úgy penderítette le Kovácsot, hogy az arcra esett a busz lépcsője előtt. A rozsdás kocsi elpöfögött. Vérző orral tápászkodott fel.

- Én kérem nem csináltam semmit! Én brit állampolgár vagyok!

- Maga hazudott a reptéren. Ezért felelni fog!

- Én? Én nem hazudtam. - Majd egyszerre mindent megértett. 2010. Emigrációja előtt. A DK - ra voksolt. De hát...Az húsz éve volt...Nem tudhatják...Igen, a választás...És két hét múlva repült Londonba, ahol azt a mosógatói állást kapta. Rég volt...

A katona egy papírba pillanatott.

- Kovács János, anyja neve Nagy Rozália, született 1985 február 2. Letartóztatom államrendünk megdöbbentésére irányuló kísérlet bűncselekménye miatt. Vigyétek! - intett beosztottjai felé.


A rabszállító páncélautó elindult az Andrássy út felé.....

2018. okt. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
30%
Mi ez a maszlag?
2018. okt. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%
Helyesen: Lesz szerinted Magyarország 2030-ban két évtizednyi fideszes kormányzás után?
2018. okt. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
92%
Végülis zombiapokalipszis-filmekhez forgatási helyszínként még fel tudják majd használni...
2018. okt. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
94%
Magyarországnak hívhatjuk majd azt az országot? Ahonnan az adózó réteg elmenekült és a pártkatonák maradtak a roma lakossággal? Ahol ukránokkal pótolta ki a kormány az elmenekültek helyét?
2018. okt. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
96%

Milyen lesz ? Katasztrofális !


Jelen tendencia szerint nincs is olyan ágazat amit ne érintene a szakember hiány v a kivándorlás.

Ha előre ugrunk 12 évet add még hozzá a halálozási arányokat is.


Nálunk volt olyan kórházigazgató aki a nővérképző sulihoz jött könyörögni h véletlenül VALAKI nincs e aki akar magyar kórházba dolgozni.

Mer nyílt titok h 95% kimegy azonnal Nyugat EU-ba.

És ez nem hazaárulás hanem a munkakörülmények miatt van.


Az embernek egy ponton "kissé" elege lesz belőle h egy munkakörön belül lesz "szíves" még ellátni v 5 másikat.

Mindezt olyan 130 E-ért. És az emberhiány miatt szabadságot is úgy kap mint ha valami csoda történne.


És mindenhol ez van nem csak az EŰ-ben. Az árufeltöltőknél a boltban, a reptéren ahol a tesóm melózik. Az egész szolgáltatási szektorban. Fodrásztól a cukrászig, buszsofőrök...


Ha találsz is valahol egy szakembert fél évre előre be van táblázva, akkora a munkaerőhiány.


Már bocsánat de ki az a hülye aki azt következteti le h itt 10-20.... év múlva majd eljön a Kánaán ?


A jelenlegi gazdasági rendszerünk is 1000 sebből vérzik. Ennek katasztrófa lesz a vége.

2018. okt. 15. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
27%
Utolsó: Miért lenne már kataszrofális az, hogy alacsony a munkanélküliség? Ez csak jó az itt élőknek.
2018. okt. 15. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!