Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 550 milliárd ft TAO pénzből...

550 milliárd ft TAO pénzből stadionokra meg élsportra, vs.61 milliárd forint lakástakarékra?

Figyelt kérdés
Jó összehasonlítási alap, nem? Nagyon fontos az élsportot támogatni, azzal előrébb lesz az ország (ja nem).
2018. okt. 15. 18:48
 1/10 anonim ***** válasza:
30%
Remélem stadionra.
2018. okt. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
11%
Még jó, hogy a kettőnek köze sincs egymáshoz. Részemről egyik se. A felvázolt kamatmentes hitel lehet jobb opció mint évi 72 ezer.
2018. okt. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
7%
TAO pénzból jellemően fiatalok sportolását szokták amúgy támogatni, én is részt vettem ilyenben. Többet használ életképes új generációk felnevelésében, mint bármi más.
2018. okt. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%

"TAO pénzból jellemően fiatalok sportolását szokták amúgy támogatni, én is részt vettem ilyenben. Többet használ életképes új generációk felnevelésében, mint bármi más."


Én azért el tudnám képzelni az oktatásban is ezt az összeget...

2018. okt. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha TAO pénzből valóban a fiatalok sportolását támogatnák, pl. a kisebb egyesületek kapnának belőlük, iskolák omladozó tornatermeit újítanák fel, mindenki által használható mindenféle kis sportpályákat, futópályákat, játszótereket építenének a közelben lakóknak tök jó lenne. Sajnos nem így van. A fiatal, amatőr sportolók ebből semmit nem látnak, a "profi" focira költik a legnagyobb részét.

A lakástakarékot viszont az emberek a saját lakhatásuk megteremtéséhez, körülmények javításához használták és nem megszüntetni kellene ilyen ingatlan- és albérletárak mellett, hanem tovább támogatni.

2018. okt. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Ha TAO pénzből valóban a fiatalok sportolását támogatnák, pl. a kisebb egyesületek kapnának belőlük, iskolák omladozó tornatermeit újítanák fel, mindenki által használható mindenféle kis sportpályákat, futópályákat, játszótereket építenének a közelben lakóknak tök jó lenne. Sajnos nem így van. A fiatal, amatőr sportolók ebből semmit nem látnak, a "profi" focira költik a legnagyobb részét."


Nos a TAO pont -a miatt népszerű, mert a befizetett összegről tud rendelkezni a befizető fél. Amúgy nekem is eszembe jutott, ha már -e miatt a vonzerő miatt ezt nem lehet felszámolni, akkor miért ne lehetne bevonni az EÜ-t is a lehetséges TAO támogatási formák alá például kórházfejlesztés területén.


Jelen pillanatban azért a sport a legnépszerűbb, mert ott közvetlen klub-nak is fel lehet ajánlani, de pld ha hasonlóan meg lehetne oldani EÜ-ben, hogy közvetlen adott kórháznak/rendelőnek, akkor ott is megvalósíthatóvá vállnának nagyobb ingatlanfejlesztési beruházások, amik vonzóvá teszik ezt, mint lehetőséget.

2018. okt. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
31%

#5 mutass már egy onladozó tornatermet.


Az én kis szaros városomba minden iskola fel van újítva.

2018. okt. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%

Aha, szóval mivel a te városodban minden tornaterem fel van újítva ezért már minden tornaterem ugyanilyen. Bár a kórházak állapota katasztrofális, egyes iskolákban még felkapcsolni se merik a villanyt mert olyan nedvesek a falak, de az ország összes tornaterme tip-top, felújított és egyik sem omladozik.

De ha már kértél, itt van találomra pár példa fél perc kereséssel:

[link]

[link]

és itt van azoknak a listája, amiket az állam helyett a Decathlon újított fel:

[link]

Ha rászánsz 1 percet, biztosan találsz még ha keveselnéd ezeket a példákat.

2018. okt. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
48%

"az emberek a saját lakhatásuk megteremtéséhez"


Nem, mert nem volt korlát, mindenki 5-6 lakástakarékot futtatott és vette a 2-3. lakását kiadásra. Csak felverte az árakat semmi értelme nincs ha mindenki alanyi jogon kapja. Pont az nem tudott kötni akinek annyi pénze sincs hogy lakásra gyűjtsön de az ő adójából is vonták a gazdagék kerti medencéjének felújítását.

2018. okt. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
51%
Hát azért megnézném azt, aki lakástakarékból lakást vett azért, hogy kiadja. Ebből max. faluban, kisvárosban tudott egy lakást venni, ott ritkán lehet lakáskiadásból megélni. Ez egyáltalán nem verte fel a lakásárakat, azoknak kis segítség volt, akik az önerőt se voltak képesek előteremteni hogy hitelt vegyenek fel, de leginkább lakásfelújításra használták az emberek. Gazdagék, akiknek medencéjük van kétlem, hogy az évi pártízezer forintért lakástakarékoztak volna. De ha a medence megépítése annyi pénzükbe került, anyagilag annyira megterhelte őket, hogy csak lakástakarékkal tudták felújítani, akkor egészségükre. Mindenki arra használta amire akarta. Valaki medencét, más kazánt, a harmadik meg tetőt újított fel.
2018. okt. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!