Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar dolgozók miért csak...

A magyar dolgozók miért csak külföldön tudnak olyan jól dolgozni, hogy ódákat zengenek magukról?

Figyelt kérdés
Itthon nem sok jót hallani például az építőiparban a minőségi munkáról. Kint meg a magyar lenne a legkeresettebb munkás. Valahol meg kellett tanulnia jól dolgozni mielőtt kiment külföldre. Vagy itthon csak gányolt és Németországban jött a megvilágosodás, hogy jól is lehet csinálni ?
2018. okt. 19. 23:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
68%
Csak a megbecsült dolgozók tudnak minőségi munkát végezni.
2018. okt. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
66%
Nem mindegy, hogy kapsz 1 milliót a munkádért, vagy egy igénytelen köcsögnek a putri egérfészek lakását kell foltozni egy 5 ezresért meg 2 üveg 32 forintos adambrau sörért....
2018. okt. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
81%

A jó szakemberek már régóta kint vannak. Aki itthon gányol az kintre sem kell.

Sok olyan jó szakembert ismerek akik régen minőségi munkát adtak ki a kezük alól és ez 2-3 éve volt csak, nem tíz évek teltek el, de már majdnem minden külföldön van. Persze azért mert jóval többet keresnek. Idehaza egy vállalkozó nem akarja megfizetni őket, pedig megtudná mert sok pénzeket tesz ám el, kint dolgozó magyar emberek meg persze hogy jobban odafigyelnek, és lelkiismeretesebbek mert megkapják a pénzüket, és meg is becsülik őket.

Itthon nem ez megy.

Villanyszerelőként én magam is megtapasztaltam hogy itthon a seggem kitörölhetem a szakmámmal, maximum vállalkozóként kereshetek jól de akkor alvás helyett is dolgoznom kéne. Inkább elmentem gyárba és átképeztek gépbeállítónak, és gyári szervizesnek, ahol azért elég jól keresek igaz nem vagyonokat meg több száz ezret de a nettó 230-250 ezer ft megvan 2 műszakban, mellette időnként eljárok maszekolni és ennyi.

Jók a magyar kőművesek és jó szakemberek vannak, de nem azok akik most az elmúlt 3-5 évben kerültek ki az iskolából, hanem úgy 2010 és azelőtt inkább. Az oktatási színvonal is siralmas, meg persze gyakorlat terén sem tudnak megfelelő helyre menni.

A sógorom vasszerelő idehaza csak gányolt mert ezt tanították meg neki, kint egy Osztrák cégnél odament hozzá egy tapasztalt magyar dolgozó ember aki 1 hét alatt megmutatta neki hogyan kell jól csinálni. Idehaza maximum az 50 év feletti szakemberek adnak ki jó munkát a kezükből de akárkinek nem dolgoznak.

Én meg inkább amit lehet magamnak csinálok, mert ha idegennek fizetek a szarért, akkor ingyen én is megcsinálom szarul.... ennyi erővel, sajnos itt tartunk.

Ha többet fizetnének amit tudnának, mert nem kéne zsebre tenni a pénzeket amit pofátlanul a vállalkozó elkér, és a melósait gombokkal "fizeti"... Ezt kellene szabályozni és rögtön lennének itt jó emberek.

2018. okt. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
43%
Én is villanyszerelő vagyok, de meguntam az egérfészek putrikba a csutkaszárba és májkrémes kötődobozba vezetett "munkákat" rekonstruálni 2 sörért meg egy 5 ezresért. Ettől azért többre vagyok érdemes. Vagy megfizetik vagy gyújtsa fel a viskót.....
2018. okt. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
51%

Hogy a kérdésre is válaszoljak.

"A magyar dolgozók miért csak külföldön tudnak olyan jól dolgozni, "


MEGFIZETIK, és nem egy összekókányolt igénytelen szarhoz hívnak.

2018. okt. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
48%
Itthon láttam olyat ahol a "lakáselektronika" lényegét, tescos szatyorral betekert kötöződrót képezte....de ingyen kellett volna azonnal...
2018. okt. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
51%

Hallottál arról a mondásról hogy "Ők fizetgetnek, akkor én is csak dolgozgatok" ez tökéletesen igaz most az országra.

Te hogyan nyeled le azt a különbséget, hogy ugyanazon építőipari munkás Birmingham-ben Liverpool-ban isten tudja hányszorosát keresi azzal a munkával amit itthon is végez a magyar, mi másabb ott, mint itt? Bal kézzel fogják a vízmértéket, a jobb helyett?


Kinti fizetésekből ha szakmában dolgozik az ember,

itthon elérhetetlen dolgokat, ott kint megvalósíthat az ember. 200 ezres fizetéssel hány év spórolás után tudnék venni egy 4 milliós gyorsaságit? Kint 600e ft feletti jövedelemmel, ugyanannyiba kerül a járgány, és ha hitelre is veszem kitudom fizetni elég hamar.


Ennyi a különbség, kint megéri felkelni, itthon már meghalni is drága.

2018. okt. 20. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
96%
Kis pénz, kis foci.
2018. okt. 20. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Főleg a pénz miatt.

Egy motivált, jól fizetett munkavállaló jobban dolgozik mint egy alulfizetett motiválatlan.

2018. okt. 20. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
74%
Maradjunk annyiban, hogy kint a jó munkást fizetik meg. Aki kint jól dolgozik, az itthon is jól dolgozott. A selejt pedig nem tud kint dolgozni. Ha én elvállaltam egy munkát, mindegy mennyiért, de elvállaltam, akkor is jól csinálom meg. mert nem adok ki s.art a kezemből.
2018. okt. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!