Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek a kormány...

Mi a véleményetek a kormány gyerekpárti politikájáról?

Figyelt kérdés
Nagycsaládos vagyok, már azelőtt megvolt a 3. gyerekem mielőtt bejött volna az adókedvezmény. Ennek ellenére mégsem támogatom ezt a családbarát politikát. Folyamatosan csak rátesznek, rátesznek még több lapáttal, jönnek sorban az ilyen-olyan családbarát támogatások. Én azt látom a környezetemben, (hiába állítja mindenki az ellenkezőjét) h emiatt ugrásszerűen megnőtt a nagycsaládosok száma. Ami ugye szép és jó, végső soron ez volt a cél. Ezzel párhuzamosan úgy érzem, h sokkal többen vállalnak többedik gyereket az ilyen-olyan támogatásokra apellálva, mint amennyinek kellene. Így végső soron olyan családok is bevállalják a többedik gyereket, akiknek maguktól eszükbe se jutott volna. Ha bármi oknál fogva megszűnnek a kedvezmények mi lesz ezekkel a családokkal? Úgy érzem egy hamis illúzió az egész, egy felfújt lufi, ami bármikor kipukkadhat.
2018. okt. 20. 16:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Mi épphogy kevesebb gyereket vállalunk amiatt, amit ezzel a lakástámogatásokkal sz.rakodnak... Nincs lakásunk, nyugdíjasok leszünk, mire kifizetjük a vásárolt lakásunkra a hitelt. Létbizonytalanság van, így kizárt, tolhatnak akármilyen hülye nevű támogatásokat. Nem bizonytalanságra kell szülni, hogy majd attól jó lesz, hanem előbb kellene az embernek biztonságban éreznie magát, és akkor vállalna több gyereket.
2018. okt. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%

Aki azért vállal akár egyet is, mert állambácsi most éppen ad rá +20forintot, annak esze semmi. A CSOK annak segítség, akinek van egy ingatlana, eladja és vesz egy nagyobbat, egy fiatal pár, akinek semmije, nem ír alá 3-ra előre (igen, ismerek olyat aki igen...nokomment!).

Ha megszűnik, majd lehet menni sírni-ríni, hogy gonosz kormány. Te látod, hogy ez kamu, más is, aki nem, annak csak annyi marad meg hogy ingyen pénz. Annyit kell vállalni, amennyit el tudsz tartani és fel tudsz nevelni tisztességesen (nem párizsis zsömlén, meg max a Balatont látja a gyerek 15 évesen), meg persze a türelem, erő, egyebek vonzatában, ha ebbe 1 fér bele, akkor annyi, igaz arra nem jár semmi meg nem is vagy ember, ha egyet vállalsz, mert fogy a drága jó magyar. De nincs baj, amíg agyatlanok, meg a putrisok szülnek orrba-szájba!

2018. okt. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%
2ea vagyok hozzáteszem, hogy 3-4 éve mikor elkezdtünk ltp-zni meg kitalálni, hogy vegyünk lakást, akkor úgy számoltuk, hogy egy panel tudunk venni kb 6-8 milla hitellel és mire kipörög, lesz egy gyerek, megyünk nagyobba. Nos ekkor 13 milla volt egy panel, most 23... nincs sajna a paplanhuzatban +10milla. Szerencsére van hol laknunk, nem saját, de nem fogok aláírni három gyerekre, mert nem is akarunk hármat és nem fogok időre szexelni meg szülni!
2018. okt. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%
Aki hajlamos a támogatások miatt szülni, az eddig is szült nyakra-fszra, szóval én nem látok változást. Eddig is rengetegen a sok kedvezmeny miatt lettek nagycsaládosok.
2018. okt. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%
Parasztvakítás. Az adókedvezmény sem jár annak, akinek kevés a jövedelme. A támogatások sem járnak mindenkinek, Arról nem is beszélve, hogy egy gyereket nem elég megszülni, legalább 18 éves koráig fel is kell nevelni. Az iskola is sokba kerül, mert csak papíron ingyenes, az sem biztos, hogy holnap lesz még munkahelye a szülőnek stb. Okos ember nagyon meggondolja, hogy vállal-e és hány gyereket.
2018. okt. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Szerintem pedig az adókedvezmény volt a hatalmas mérföldkő. Nem egy ilyen kérdést olvastam itt a gyk.-n, illetve ismerősi körben is, h 3 gyerekkel anyagilag ugyanúgy járnánk mint 2-vel. Szeretnénk is végülis, akkor miért nem? Rengetegen godolkoznak így sajnos.
2018. okt. 20. 16:35
 7/14 anonim válasza:
80%
Jol érzed. Nem ez, az egesz szarhintés hamis illuzio. Egy gyermekunk van, szeretnenk másodikat. Harmadik NEM LESZ! Azert nem, mert igy jo nekunk, pont. Nem penzert szülők es sajnalom azokat a gyerekeket akiket emiatt szulnek meg a buta szuleik.
2018. okt. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
75%

Engem már az óriásplakátok is undorítanak. A "Gyerekvállalás kaland, ne hagyd ki az életedből" vagy mi a frász. Fogom a két gyerekem kezét és közben nézem ezeket az izéket... hát nem azért vállalok gyereket, mert a plakátokon menőnek van beállítva, és remélem, senki más sem. Ahogy nem is a kedvezményekért.


Ki is fog pukkanni, ne aggódj, az a bizonyos lufi! És ott lesz egy rakás gyerek őszinte ok nélkül.

2018. okt. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
80%

Gaz. Lesz sok gyerek, lebutitott oktatas, hitvany egeszsegugy, totalis igenytelenseg, nulla kultura, szabalyosan droidok orszaga leszunk (vagyunk) . Kicsi elet kicsi szinvonal. Darabszamra megy a dolog. Van a minoseg meg a mennyiseg.


A plakatok.. Igen :'( szegyent erzek ha latom oket. Szegyenkezek azok helyett is akik ezt tamogatjak. Hanynom kell, amikor a magyar nep neveben beszelnek hős politikusaink, mert en bar a magyar nep tagja vagyok sosem kertem, vagy adtam felhatalmazast egyiknek sem a tetteikre. Eg a pofam vallani a nemzetisegem masutt.

2018. okt. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
67%

Gyenge próbálkozás.

Nem érte el a célját viszont mérhetetlen sok pénzt felemésztett pont úgy mint ahogy az állami szintű korrupció is.

2018. okt. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!