Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán miért mondta hogy nem...

Orbán miért mondta hogy nem szavazták meg a sargentini jelentést?

Figyelt kérdés
Azzal arcoskodott h nem jött ki a 2/3. Inkább azzal kellett vna törődnie h kb 500szavazat volt majdnem akik megszavazták. Páran nem és páran tartózkodtak. Eleve már a sok igen elgondolkodtató nemde?

2018. nov. 5. 09:28
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
0%

Utána kerestem a parlament szabályzatának. Megkerestem benne azt a részt, ami kimondja, hogy NEM minden esetben érvényes a szavazás úgy, ahogyan gondoljátok és igenis a szerződésben kikötött esetekben másképpen kell a szavazatokat számolni. Nem kis időmbe telt.

Állj neki és keresd meg magad a csatlakozási szerződést és benne azt a passzust ami rendelkezik erről!

2018. nov. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

"Utána kerestem a parlament szabályzatának. Megkerestem benne azt a részt, ami kimondja, hogy NEM minden esetben érvényes a szavazás úgy, ahogyan gondoljátok és igenis a szerződésben kikötött esetekben másképpen kell a szavazatokat számolni. Nem kis időmbe telt."


értem.

de akkor továbbra is az a helyzet, semmi nem támasztja alá azt az állítást, hogy ez így szabálytalan lett volna.

lehet, hogy az volt, de nem tudjuk. legalábbis te nem.

az EU jogászai szerint viszont az volt.

úgyhogy nálad pattog a labda.

2018. nov. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"a szerződésben kikötött esetekben másképpen kell a szavazatokat számolni"


Az úniós szerződésben (ez szabályozza a 7-es cikkelyt) az van, hogy a leadott szavazatok kétharmadára van szükség a döntéshez. A tartózkodást hagyományosan nem tekinti a parlament szavazatnak. Ahol bele kell számítani, ott ez külön ki van hangsúlyozva. Például: az unió működéséről szóló szerződés ilyen többséget ír elő arra a szavazásra, amelyben a parlament a saját eljárási szabályzatát hagyja jóvá. Akkor a parlament összes tagjának több, mint a fele kell, hogy igennel nyilatkozzon.

2018. nov. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
0%

#23 Andizsuzsi

"Az úniós szerződésben (ez szabályozza a 7-es cikkelyt) az van, hogy a leadott szavazatok kétharmadára van szükség a döntéshez. A tartózkodást hagyományosan nem tekinti a parlament szavazatnak. "

Ha valamit LEADOTT SZAVAZAThoz kötnek, akkor ha azt a szavazatot leadták, onnantól szavazatnak számít. Akkor is ha tartózkodás van rajta.

A szavazáskor 3 lehetőségből választhatott - a negyedik az, ha nem szavaz. Akkor nincs szavazata.

de ha IGEN, NEM vagy TARTÓZKODÁS szavazatot adott le, akkor az bizony szavazat, minden esetben. Akkor pedig ennek is bele kell számítania minden esetben.

Olyan nincs, hogy akkor még szavazat a tartózkodás, amikor megnézik, hogy határozat képes-e a parlament, de amikor össze kell számolni, hogy mi lett a szavazás EREDMÉNYE, akkor már nem szavazat.

Ha bement 750 képviselőből 693 és valamilyen módon leadta a szavazatát, akkor ennek a 693 szavazatnak nézik meg az eredményét. Vagyis a 448 IGEN szavazatot viszonyítják az összes leadott szavazathoz, a 693 db-hoz. Ez pedig 64,7% és nem a szükséges kétharmad, nem 66,7%.

De vegyünk egy extrém esetet. Bemegy ugyanennyi képviselő és nem 48 tartózkodik közülük, hanem 400. Akkor a 693-400= 293 képviselő döntését veszed az egész unióra érvényesnek? Akkor elfogadod, hogy mivel a többiek tartózkodtak, akkor elég ha a 74 francia képviselővel szemben megszavazza mondjuk a keleti régió tagállamaiból meg a britek közül 292 képviselő, akkor meg lehetne fosztani a franciákat a szavazati joguktól? A 750-ből alig harmadnyi szavazattal?

Mert teljesen mindegy, hogy 4 szavazatot nem veszel figyelembe mert tartózkodik, vagy 400-t.

2018. nov. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Most erről nem tehetünk, hogy a törpénk hazavitte az összes EUS támogatást miközben az ország közelít etiópia szintjéhez és ez nem tetszik a nettó eus befizetőknek.
2018. nov. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 Andizsuzsi ***** válasza:

Ha valamit LEADOTT SZAVAZAThoz kötnek, akkor ha azt a szavazatot leadták, onnantól szavazatnak számít. Akkor is ha tartózkodás van rajta.


A magyar parlamentben. Vannak parlamentek, ahol nem. Ilyen az EU is. Ott az az alapvetés, hogy aki tartózkodik, az ezzel jelzi, hogy ott van, érdekli a téma, de nem kíván állàst foglalni az ügyben. Sem egyik, sem másik oldalon. Az általad felvázolt esetben igen, annyian dòntenek, ahányan igennel vagy nemmel szavaznak. A tartózkodók átengedik a döntést.

A Sargentini jelentéssel kapcsolatban azért felesleges a tartózkodásokat a nemek közé számolni, mert nem lehet tudni, hogy hányan maradtak volna a tartózkodásnál, ha az a nemek közé számítódott volna.

2018. nov. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
0%

Andizsuzsi

Igazad lenne, ha nem szerepelne ott a kitétel, hogy különleges szavazás.

Az általános szavazásoknál a képviselők harmadának kell szavaznia és egyszerű többség elegendő ahhoz, hogy elfogadják. A szavazók közötti egyszerű többség.

De a hetes cikkelyhez a vizsgálóbizottság jelentését pont azért volt az összes képviselő 2/3-a a határozatképesség kritériuma, mert itt mindnek szavaznia is kell. A szavazáshoz pedig elő van írva, hogy a leadott szavazatok 263-nak kell Igennek lennie. ha egyszer már szavazott, akkor az a szavazat bele kell számítson abba, aminek a 2/3-t számítják. Az általános szavazásoknál nincs ilyen kitétel, nem mondják azt, hogy a leadott szavazatok felének kell igennek lennie és utána nem veszik figyelembe a tartózkodásokat. Ott szimplán kimondják, hogy egyszerű többséget kell elérni, aminél az igenek és nemek számítanak csak.

2018. nov. 6. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 Andizsuzsi ***** válasza:

Takács Zs5


Én értem az érvelésedet, de a jogászok szerint nincs igazad. És újra mondom, a Fidesz úgy számol, hogy a tartózkodásokat nemnek számolja. De nem valószínű, hogy minden tartózkodó nemmel szavazott volna, ha állást kell foglalnia. Ezért nincs értelme.

2018. nov. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
0%

#28

Andizsuzsi

Ez tévedés

Nem számolják a NEMek közé a tartózkodást. Csupán kimondják róluk, hogy azok nem IGEN-ek. És mivel nem IGEN-ek, így nem számolhatóak az IGEN-ekhez, tehát nem lesz meg az a kitétel, hogy a leadott szavazatok 2/3-nak IGEN-nek kell lennie. Mert nem lett annyi.

2018. nov. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 Andizsuzsi ***** válasza:

"tehát nem lesz meg az a kitétel, hogy a leadott szavazatok 2/3-nak IGEN-nek"


De megvolt, mivel a tartózkodás nem számít leadott szavazatnak. És visszajutottunk a kályhához.

Pillanatnyilag a szavazás érvényes. Ha a Fidesz jogorvoslati kérelmére ezzel ellentétes döntés születik, akkor is max az újraszavazást tudom elképzelhetőnek tartani.

2018. nov. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!