Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elszaladt a ló a kormánnyal a...

Elszaladt a ló a kormánnyal a választási győzelem óta? Ti, hogy érzitek ezt?

Figyelt kérdés

1.Nem voltam Fideszes sosem, bár olyan párt van amit sokkal rosszabbnak tartok. De nem sosem szavaztam a Fideszre és sosem támogattam őket.


2.Amit eddig csináltak az néhol nem tetszett, néhol egyetértettem velük - összeségében egy lehetőségeit ki nem használó, sokszor korrupt bandának láttam a kormányt, de úgy igazán nem húzták ki a gyufát, volt pár pozitív dolgok, de a "fidesz-pártkatonákat" ugyanúgy nevettem ki, mint az állandóan siránkozó ATV "sztárvendégeket"


De most a választás óta... Durva. Cafeteria szétverése, gyülekezési törvények, vasárnapi boltzár felelevenítése, új adótörvények, politikai porhintések... Életemben egyszer éreztem gyűlöletet kormány iránt (2006-2009), de most megint kezdem ezt érezni. És ami a legrosszabb, hogy nincs alternatíva. "Monnyonle?" Mondjon. De ki jöjjön helyette? Szeretnék egy jó alternatívát támogatni de nem tudom kit. És ez így nagyon nincs jól.


És hová mehet még ez...?



#durvaság #elszaladtaló #mi lesz itt #Viktor az Orbán #rikácsoló ellenzék #sem jobb
2018. nov. 7. 15:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
29%

A túlbonyolított cafetaria megértett a változásra, egyre kevesebb értelme volt, hogy minden vacak ott volt, és sok volt a visszaélés. A gyülekezési törvénnyel semmi baj, ésszerű szabályai vannak. Nincs napirendben a vasárnapi boltzár. Mi bajod az adócsökentéssel?


Amgy értelmes kormány az első két évben hajt végre kellemetlenebb reformokat, most épp ez zajlik, bár ennél kellemetlenebb dolgunk soha az életbee ne legyen.

2018. nov. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
13%

"De most a választás óta... Durva. Cafeteria szétverése, gyülekezési törvények, vasárnapi boltzár felelevenítése, új adótörvények, politikai porhintések... "

A cafeteria rendszere folyamatosan változik. Egy 2009-es cikkből pár idézet:

"Azok a cégek, amelyek már használják a béren kívül juttatások rendszerét, minden évben szembesülnek a kérdéssel: mit kell módosítaniuk ahhoz, hogy megfeleljenek az új szabályoknak, "

[link]

Egy 2010-es cikk pedig:

"Jelentősen átalakult a cafeteria elemek adózása 2010 január elsejétől. Januártól három csoportba kerülnek a korábban adómentes béren kívüli juttatások: lesznek adómentes, kedvezményes adózású, valamint normál adózású juttatások."

[link]

A jelenlegi kormányzat is folyton változtat rajta, kimondott céljuk már évek óta, hogy a különböző címeken fizetett bérKIEGÉSZÍTŐ kifizetések helyett fizetésemelése legyen a munkavállalóknak.

Korábban ez nem volt lényeges, mert élt a nyugdíjplafon, vagyis egy bizonyos fizetés felett már nem vontak nyugdíjjárulékot sem és volt egy maximális érték ami felett nem lehetett csak különleges esetekben (pl. volt miniszter) magasabb havi nyugdíjat kapni. Mivel azonban a nyugdíjplafont már eltörölték és a teljes fizetés után kell nyugdíjjárulékot fizetni - azaz a teljes fizetés arányában lesz meghatározva a nyugdíj is - így nem mindegy, hogy valaki minimálbér után fizet ugyan járulékot, de ennek kétszeresét felveheti bérenkívüli juttatás formájában. Mert amikor nyugdíjas lesz, akkor minimális nyugdíja lesz, hiába volt triplája a jövedelme. Ha a fizetésekbe terelődik át ez a juttatás, bérkiegészítés, akkor később az a munkavállalónak sokkat jobb lesz.

Persze ettől még jogos az, hogy akinek eddig adtak 100 ezret mert kedvezményesen adóztak vele, annak a cége nem fog ennél többet adni attól, hogy annak nagyobb része megy a költségvetésbe. Akkor a fizetésben - ráadásul 12 felé elosztva, mert havi összegekre kell tenni - sokkal kisebb különbség jelenik meg. Magyarul kevesebbet kap. Tehát érthető, ha ezt az emberek hátránynak érzik, mert az is. Attól, hogy értem és elfogadom az okát még nem lesz kevésbé fájdalmas.

gyülekezési törvények

Továbbra is szabadon lehet gyülekezni, tüntetni, demonstrálni, felvonulni. Továbbra sem kell engedélyeztetni, csak be kell jelenteni - ha a rendőrség úgy gondolja úgy ott vagy akkor megtílthatja, de más helyen vagy más időpontban meg lehet tartani.

csak annyi változott, hogy lakóhely előtt nem lehet politikai demonstrációt tartani.Vagyis ha mondjuk közel laksz egy fideszes irodához és az ellenzék a helyi fidesz ellen akarna tüntetni, akkor nem tehetik meg a lakásod előtt és téged nem zavarhatnak a demonstrációjukkal. de nyugodtan demonstrálhatnak az önkormányzat előtt vagy a helyi templom előtti téren, bárhol, ahol nem lakik senki közvetlen közel.

vasárnapo boltzár felelevenítése

A szakszervezetek hozták újra szóba. Miért zavar téged az ha az egyik szakszervezet a jelenlegi törvények megváltoztatását akarja elérni - ha nem zavar az, hogy a másik szakszervezet a jelenlegi törvények megváltozását akarja elérni ugyanekkor, pl. az említett cafeteria rendszernél? csak annak lehet ilyen szándéka aki ezzel egyszerre fideszkomcsizik meg zorbántakaroggyozik?

új adótörvények, politikai porhintések

Mik ezek?

2018. nov. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy elszaladt, ez a Nemzeti Vágta, nem tudtad?
2018. nov. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Cafetériában sikerült visszatérni a 10 évvel ezelőtti szintre. Igen, annak a bizonyos "emútnyócévnek" a szintjére. Sőt, visszább. Akkor volt utoljára olyan, hogy volt az üdülési csekk meg a kajajegy. Most ugyanez van, csak egy kártyán. Persze "adható" bármi, csak épp értelme nincs. De Takács ZS félék eszik és bólogatnak rá, hogy "adható minden, ami korábban". Adható csak értelme nincs. De végülis most, hogy a haver jól bevásárolt turizmusban, már lehetőleg csak arra kell támogatást adni, már csak arrafelé kell terelni az embereket. Gusztustalan, pofátlan az összes. Az is, aki kétpofára habzsolja a szavaikat.
2018. nov. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
A választás előtt is "elszaladt velük a ló" az idióta Soros György elleni kampányuknál.
2018. nov. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

#5


A politikai porhintés alatt értettem a Sorosozást.


Bár én sem kedvelem "Gyuribácsit" (Ceut meg "Nyílttársadalomalapítványt sem), és már jóval a Fidesz propaganda előtt sem szívleltem, mivel tipikus önmagát jótevőnek láttatni akaró könyörtelen pénzember. Nem a Fidesz kezdte el utálni, a legtöbb országban van egy masszív "Sorost nem kedvelő" politikai réteg. Tett is érte a vén zsi... öh, izé, zsivány.

2018. nov. 7. 19:49
 7/18 anonim ***** válasza:
21%

#6

Értem.

De akkor ezért miért a kormányzatot hibáztatod - ha te is tudod, hogy nem az ő dolguk?

2018. nov. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
21%

Koplárovics Béci

Ne hazudj!

Semmi olyat nem írtam le amit nekem tulajdonítottál!

Vagy olvasd el amit írtam és ARRA reagálj, vagy ne hivatkozz rám!

2018. nov. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
A lovon nincs is kormány...
2018. nov. 8. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Semmi olyat nem írtam le amit nekem tulajdonítottál!"


Nem feltétlen itt. De ezért jó, ha látszik a név. Ne mondd azt, hogy nem eszed nagy kanállal a fidesz szavait. Vagy ha ezt így elédrakják, akkor megtagadod őket, mint Péter?

2018. nov. 8. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!